Sultangazi

Hüsn-ü Hat Sergisi

Sultangazi Belediyesi’nin ev sahipliğinde Küçükköy Anadolu İmam Lisesi öğrencilerinin hazırladığı Hüsn-ü Hat sergisi, sanatseverlerle buluştu. Sergi, 14 Haziran Cumartesi gününe kadar sanatseverlere açık olacak.

Küçükköy Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladığı hüsn-ü hat sergisi, sanatseverlerle buluştu. 50. Yıl Kültür Merkezi Sergi Salonunda düzenlenen açılışa Sultangazi Belediye Başkan Yardımcıları Fevzi Dülger, Rana Danışman ve Bekir Koç, Sultangazi Belediyesi Özel Kalem Müdürü Adil Dayıoğlu, Sultangazi Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Yiğit, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşma yapan Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, öğrencilerin hazırladığı el emeği, göz nuru eserleri sergilemekten memnuniyet duyduklarını söyledi. Hüsn-ü Hat sanatının kültür tarihimizde önemli bir yeri olduğunu kaydeden Dülger, “İslam kültürümüzün önemli bir parçası olan hüsn-ü hat’ın gelecek nesillere de aktarılması oldukça önemlidir. Yaptığı çalışmalardan dolayı öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

Açılış kurdelesinin kesen protokol üyeleri, daha sonra sergiyi gezerek eserleri inceledi.

10. ve 11. sınıflarda okuyan 60 öğrencinin Meslek Edindirme Öğretmeni Mustafa Beğen’in gözetiminde hazırladığı 80 eser, izleyenlerin beğenisini topladı.  Taç besmele, Türk Bayrağı, tuğra besmele, kuş besmele ve kelebek şeklinde kane maşallah eserlerinin ilgi çektiği sergi, 14 Haziran Cumartesi gününe kadar sanatseverlere açık olacak.

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top