İstanbul'daki Adıyamanlılar

HÜDA-PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz Hemşehrileriyle Sahurda Buluştu

HÜDA-PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz Hemşehrileriyle Sahurda Buluştu

Narinceliler Dernek Başkanı Yavuz Uçan ve Kân Emlak Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Şahin,  Çakır Melemen ve Kahvaltı Salonu’nda düzenledikleri sahur programında akrabaları olan HÜDA-PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz ve hemşehrilerini bir araya getirdiler.

Çakır Melemen ve Kahvaltı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel, Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Süt, Kahtalı Dernek başkanları ve Adıyamanlılar katıldı.

Programda bir konuşma yapan HÜDA-PAR Genel Başkanı ve İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı Mehmet Yavuz,hemşehrilerini selamlayarak birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ülkenin birleştirici, uzlaşmacı bir siyasi düşünceye ihtiyacı olduğunu belirten Yavuz, “İnsan devlete kurban edilmelidir mantığına karşıyız, tam tersi insan yaşarsa insan varsa devlet vardır.

Herkese eşit davranacak hakkını koruyacak bir sisteme ihtiyaç vardır. İnsanın kutsal olan dinini, canını malını nesil ve akıl emniyetini tesis etmek mecburiyetindeyiz.

İnsan ve adalet noktasında görmüş olduğumuz bu boşluğu doldurmak, buna katkı sunmayı desteklemek anlamında ortaya çıkmış bir siyasal hareketiz. Bunun için hedeflerimize giden yolda silahı ve şiddeti öngören bir yolu red ediyoruz.

Çatışarak değil uzlaşarak bu memleketin sorunlarını çözmeliyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Racap Tayyip Erdoğan’a yönelik destek açıklamamızın sebebiyde budur.

Ortak mutabakat kültürü oluşturarak bu bölgenin, ülkemizin sıkıntılarını çözmeliyiz..

HÜDA-PAR her beyanda memleketin sorunlarının farkındadır, iyi niyetli çaba ortaya koyanları desteklemiş teşekkür etmiştir. Biz millet tabirini ırkçılık, ayrılıkçılık mantığıyla kullanmayız. Ayrılıkta azabın olduğunun bilinciyle siyaset yapmayı hedef almışızdır. Bu bağlamda memleketin sorunlarını ele alarak asla şiddete başvurarak değil ortak akılla çözme anlayışıyla hareket ediyoruz” diyerek birlik ve beraberliği tesis etmek için hemşehrilerinden destek istedi. Bölgede yapılan çalışmalarda her yörenin insanından tebessüm gördüklerini de belirten Yavuz, bu durum haklı bir davanın temsilcisi olduğumuzun göstergesidir dedi.

Program konuşmaların ardından yapılan sohbet ve çekilen hatıra fotoğraflarıyla son buldu.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top