Sultangazi

Hizanlılar İftarda Biraraya Geldi

Hizanlılar İftarda Biraraya Geldi

Hizanlılar İftarda Biraraya Geldi

Bu yıl 3.sü düzenlenen İstanbul Avrupa Yakası Hizanlılar Derneği  iftar yemeği i.B.B.Florya sosyal tesislerinde yapıldı.

 

Programa Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun, Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Sami Kılıç, Bitlis Kanaat Önderlerinden Hacı Kerim Koçyiğit, BİDEF Başkanı Yaşar İzsiz, Nurs Lokman Hekim Yönetim Kurulu Üyesi Nedim Yılmaz ve İstanbul’daki Hizanlılar katıldı. Kuran-ı Kerim’in tilavetiyle başlayan iftar programının açılış konuşmasını dernek başkanı Naim Tarhan yaptı.

Konuşmasında Hizan’ın manevi şahsiyetlerini yad eden Tarhan ‘Buraya teşrifleriniz derneğimize ve şahsımıza değil Hizan’ın manevi şahsiyetlerine gösterilen saygındandır. Sizler onların misafirlerisiniz, bizler ise onlar adına sizlere hizmetkarız. Bizler bunun farkındayız. Bizler ‘Güzel gören güzel düşünür güzel gören hayatında lezzet alır’ sözünün müellifi Bedüuzaman Said Nursi’nin aziz hatıratına bianen burdayız. İslam coğrafyasında yaşanan zulümleri bir nebze anlamak için buradayız. Bu gecenin feyzinden ve bereketinden bereketlenmek adına buradayız. Mekke’de ve Medine’de okunan dualara amin demek için buradayız. Yaşanan bu katliamların durmasını İslam coğrafyasının huzura ermesini ve kardeşliğin beraberliğin sağlanmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum.’ dedi. ‘Anaların Gözyaşlarının Akmamasını Temenni Ediyoruz’ Demokratik çözüm sürecinin devamı için dua ettiklerini dile getiren Tarhan ‘Ülkemizde de devam eden açılımların ve kardeşlik projelerinin devam etmesini ve analarının göz yaşlarının akmamasını temenni ediyoruz. Ülkemiz adına da barışın birlik ve beraberliğin sağlanmasını canı gönülden istiyoruz.’ şeklinde konuştu.

Başkan Tarhan’ın konuşmasından sonra program milletvekilli, bürokratların gönderdiği mesajlar okunarak devam edildi. Programda Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun, Bitlis Kanaat Önderlerinden Hacı Kerim Koçyiğit ve BİDEF Başkanı Yaşar İzsiz birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından program Hizanlı sanatçı Nazım Tarhan’ın seslendirdiği ilahilerle devam etti.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top