Güncel

HDP’li Önder’den Tümen Komutanına Ağır Suçlama

HDP'li Önder'den Tümen Komutanına Ağır Suçlama

HDP’li Önder’den Tümen Komutanına Ağır Suçlama

HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreya, Uludere’de katırların itilaf edilmesini tuzak olarak nitelendirerek Şırnak’taki tümen komutanına ağır suçlamalar yöneltti.

HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreya Önder, sınırdaki bombardımanda 34 kişinin öldürüldüğü Uludere’de şimdi de katır itlafı yapılarak sürecin provoke edilmek istendiğini söyledi. Sırrı Süreya Önder, Uludere’de katırların askerler tarafından ‘kaçakçılıkta kullanıldığı’ gerekçesiyle 8 katırın itlaf edildiğini, 5 katırın yaralı kurtarıldığını ve 72 katır için de itlaf kararı alındığını söyledi.

“SÜRECİ PROVEKE ETME AMACI GÜDÜLDÜ” İDDİASI

Halkın tek geçim kaynağı olan hayvanların itlafına göstereceği tepkinin öngörülerek, süreci provoke etme amacının güdüldüğü görüşünü savunan Önder, “Bu yönelimler bütün hızıyla sürmektedir ve Roboski’de halk ayaktadır” dedi.

TUZAK DİYE NİTELENDİRDİ

Yarın bölgeye HDP milletvekillerinin gideceğini belirten Önder, “Hükümetin geç kalmadan Roboski’ye gidecek vekillerimiz ile birlikte, esasen kendi varlığını da hedefleyecek olan bu tuzağı boşa çıkarması tarihi bir sorumluluğudur” diye konuştu.

ASKERE AĞIR SUÇLAMA

Sırrı Süreyya Önder, sınırdaki bombardımanda 34 kişinin öldüğü olayın olduğu dönemdeki Gülyazı Tugay komutanının şimdi Şırnak’ta tümen komutanı olduğunu hatırlattı, “Tümen komutanı olarak bölgede halka karşı sürecin ruhuna uymayan hukuksuz yönelimler göstermektedir” dedi.

HDP’li Önder’den Tümen Komutanına Ağır Suçlama. HDP’li Önder’den Tümen Komutanına Ağır Suçlama. HDP’li Önder’den Tümen Komutanına Ağır Suçlama
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top