İstanbul

Hani anahtar verip anahtar alacaktık ?

BBP Sultangazi İlçe Başkanı Şükrü Demir, meclis kararı olmasına rağmen belediye binasının ve hastanenin yerinde olan vatandaşların evlerinin neden yapılmadığını ve burada ki hak sahiplerinin mağdur edildiğini söyleyerek, hani anahtar verip anahtar alacaktınız dedi.

BBP Sultangazi İlçe Başkanı Şükrü Demir, meclis kararı olmasına rağmen belediye binasının ve hastanenin yerinde olan vatandaşların evlerinin neden yapılmadığını ve burada ki hak sahiplerinin mağdur edildiğini söyleyerek, hani anahtar verip anahtar alacaktınız dedi. Büyük Birlik Partisi (BBP) Sultangazi İlçe Başkanı Şükrü Demir yaptığı açıklamada Sultangazi Belediyesinin yeni yapılan hizmet binasının bir kısmında ve bir türlü başlanamayan hastane alanında olan ev sahiplerine ve hak sahiplerine yapılması gereken evlerin neden hala yapılmadığını sordu.

Şükrü Demir, Sayın Cahit Altunay, meclisteki bir toplantıda ve defaten yaptığı açıklamalarda “Sultangazi halkı şunu bilsin ki kimsenin evini elinden almayacağız. İlk önce anahtarlarını verip sonra anahtarlarını alacağız” sözlerini hatırlatarak; “hizmet binası yapıldı bitti. Hastane alanı ise kazıldı bazı evler yıkıldı. Burada ki vatandaşlara O Caddesi ve Ahmet Yesevi Bulvarının kesiştiği noktadaki ada da bloklar halinde evler yapılıp verilecekti. Hatta bu Sultangazi Belediyesinin Meclisinden de geçmişti. Ve o toplantıda ‘Sultangazi halkı şunu bilsin ki kimsenin evini elinden almayacağız. İlk önce anahtarlarını verip sonra anahtarlarını alacağız’ sözü verilmişti. Aradan o kadar çok aylar geçmesine rağmen daha bir kazık bile çakılmadı. Bu halka verilen sözlerintutulmaması mağduriyeti arttırdığı gibi kafalarda farklı yorumlara sebep vermeye başladı.

Biz BBP olarak, Sultangazi halkının menfaatleri olan konularda hatırlatmak yapmak zorunluluğumuz olduğundan Sayın Cahit Altunay’a bu konuyu tekrar hatırlatmak istedik. Çünkü siyasi kaygılar yaşanmadan vatandaşın mağduriyetleri biran önce giderilmelidir. Eğer Belediyenin kadrosunda ve sözleşmeli olarak çalışan o kadar mimar ve mühendis bir proje yapamıyorlarsa kentsel dönüşümde olacak olan Sultangazi’nin geleceği yine karanlık gözüküyor” diyerek Sultangazi halkını ilgilendiren konuların takipçisi olacaklarını söyledi.

1455056_10202509561166132_805101908_n

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top