Sultangazi

HAKEV Bayramlaşmasında sokaklar doldu

HAKEV Bayramlaşmasında sokaklar doldu

Merkezi sultangazi uğurmumcu mahallesinde bulunan Hasan-Ali Kültür Eğitim Vakfı ( HAKEV )de bayramlaşma coşkusu yaşandı

   Sultangazide yaşayan cibo aşireti mensubu binlerece Erzurumlular HAKEV vakfında bir araya gelerek bayramlaştı sevgi barış hoşgörü timsali olan cibo aşireti farkını birkez daha ortaya koydu.

Kuranı Kerim tilaveti ile Başlayan Program Dua ve Başkanın Selamlama Konuşmasının Ardından İkramla devam etti.

merkezi sultangazide olan hakev vakfı kurucu başkanı muzaffer aydın kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirdi…inşallah bizim bu birlikteliğimiz islam alemine bir maya olur diyen aydın konuşmasını şöyle sürdürdü…

Aşiret Geleneği Buyılda Bozulmadı Yaklaşık 3000 Kişiyle Bayramlaşma Gerçekleştiren Aile Fertleri metrelerce bayramlaşma kuyruğu oluşturdu aile büyüklerinin istanbulda bulunan larının katıldığı bayramlaşma merasiminde yine eller öptürülmedi yüzler öpüldü.

 

Aslında bu bayramı buruk geçiriyoruz diyen Ercan Karabayır Duygulu Anlar Yaşadı. Geçtiğimiz yıl Ağabeyini elim bir trafik kazasında kaybeden Karabayır biz büyük bir aileyiz inşallah bu birlik ve beraberliğimizi rabbimiz bozmaz inşallah  dedi

7 den 70 e bayramlaşma böyle olur dedirten görüntüler yaşandı ,bayramlaşma esnasında HAKEV ailesi  adeta islam alemine bir örnek oldu.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top