Sultangazi Ağrılılar Derneği’nden Abdurrahman Dursun’a Destek

Sultangazi Ağrılılar Derneği düzenlediği kahvaltı programda AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun’u ağırladı.

Dernek merkezinde düzenlenen programa AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Erdal Uçar, Gençlerbirliği Spor Kulübü  Başkanı ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu Dernekler Federasyonu Başkanı Seyit Ateş, dernek yöneticileri ve Ağrılılar katıldı.

Programda bir selamlama konuşması yapan Ağrılılar Dernek Başkanı Umut Öztürk, katılımcıları selamlayarak hoş geldiniz dedi. Sultangazi de Ağrılıların sayısal çoğunlukta olmadığını ama donanımlı olduklarını belirtti.

Öztürk, Sayısal çoğunluktan öte donanımsal temsiliyetimiz önemli

AK Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Adayı olduğunu hatırlatan Öztürk, ‘Sultangazi ile ilgili sorunların çözülmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Birbirimizin üzerinde hemşericilik hakkımız var akrabalık hakkımız var kardeşlik hakkımız var, bu muhabbetle inşallah İlçemize sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Ağrılı hemşerilerim şu bilinçte. Sayımızdan çok donanımlı bireyler geliyor. Ağrılı genç kardeşlerim akademik eğitimi, iş dünyasındaki başarıları ve sosyal hayattaki donanımları yüksek. Biz bunları daha değerli ve kıymetli buluyoruz. Sayısal çoğunluktan öte donanımsal temsiliyetimiz önemli” dedi.

Ateş, Adıyamanlı Abdurrahman Dursun’u benim nefsim kabul etti, sizlerde kabul edin.

Gençlerbirliği Spor Kulübü  Başkanı ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu Dernekler Federasyonu Başkanı Seyit Ateş, 47 yıldır Sultangazi’de ikamet ettiğini ve Sultangazi Ağrılılar Derneğinin kurucularından olduğu söyledi. Sultangazi ile ilgili yaptığı çalışmalardan bahseden Ateş, Sultangazi ismini 30 arkadaşı ile birlikte   koyduklarını ve ilçe olması ile ilgili yapılan çalışmaları dile getirdi.

İlçenin demografik yapısını iyi bildiğini ve ilçede belediye başkanlığına talip olurken şahsı ile ilgili değil bu yapıya göre bir belediye başkanı olmasını istemesinden kaynaklandığını belirten Ateş, ‘Ben kadere iman etmiş bir arkadaşınızım. Benim asla arka planım olmaz. Gönül kırıklıklarım olur mu? Evet, olur nefis vardır o nefis bazen bazı şeyleri kabul etmeye bilir. Ben size ne samimi bir şey söylüyorum Adıyamanlı Abdurrahman Dursun’u benim nefsim kabul etti; sizlerde kabul edin. Bizim hep istediğimi buydu, ben olmasam hemşerimiz olsun dedim. Bize nasip olmadı kardeşimiz Abdurrahman Dursun’a nasip oldu’ dedi.

Dursun, Neden %70-80’leri Sultangazi’de Bulmayalım

 AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, Sultangazi’nin güzel bir ilçe olduğunu ve bu güzelliği burada yaşayan insanlardan adlığını belirtti. Geleneğine, göreneğine ve ananelerine önem veren bir ilçe olduğunu belirten Dursun, ‘Muhafazakâr ve milliyetçi bir çizgisi olan bir ilçeyiz. Bir başka ilçede Beşiktaş’ta Şişli’de Kadıköy’de rakipler 100 de 70’leri yüzde 80’leri buluyorlar. Biz neden Sultagazi’de bulmayalım.

Bir şehrin şehir olabilmesi için şehir kültürü olabilmesi için kişilere ihtiyaç var. Önce bir ruh lazım. Biz 10 yıllık yeni bir ilçeyiz. Bizim güçlü ve fark edilebilir bir ilçe olmamız için Eğitim alanında öne çıkmamız lazım. Eğitimde çok daha iyi bir ilçe haline gelmemiz lazım.110.000 öğrencimiz var.110.000 öğrenci çok büyük bir güç demek esasında. Bu Kadıköy’de yok Bakırköy’de yok Şişli’de yok. Genç bir nüfus çok büyük bir güçtür. Eğitimli bir gençlik yetişebilmek için nitelikli okullar kurmamız lazım. Bunun için tam zamanlı eğitime geçmemiz lazım. Sultangazi’de tam zamanlı eğitimi geçmemiz lazım. Sultangazi’nin Böyle bir sorununun olmaması lazım’ diyerek genç nüfusun ilçe için büyük avantajlar oluşturduğunu söyledi.

Umut Öztürk, ‘Yerel Yönetimde İlçenin Değerleri Daha Aktif Olmalı’

Umut Öztürk, ‘Yerel Yönetimde İlçenin Değerleri Daha Aktif Olmalı’

Ünlü radyo yapımcı ve programcısı Umut Öztürk, Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylık başvurusunu AK Parti İlçe başkanlığına teslim etti.

İlçenin yetiştirdiği ve bütün Türkiye’nin gönlünde taht kuran radyo yapımcı ve programcısı Umut Öztürk, Sultangazi Belediye Meclis Üyeliğine talip olduğunu açıkladı. Başvuru formunu AK Parti İlçe Başkanlığına teslim eden Öztürk, sosyal medya üzerinden bir yazı paylaştı;

“SULTANGAZİMİZ Dünyaya geldiğim çocukluğum gençliğimin geçtiği İlçem Memleketim.
Bu ilçede yüzbinlerce kardeşle hayallerimizi paylaştık.
Siyasette Gençlik Kolları Başkanlıkları İlçe Başkan Yardımcılıkları yaptık.
Asla ayrıştıran olmadan her görüşe saygı duyduk.
İktisat Ve Sosyoloji Lisans , Psikoloji Yüksek Lisans ,Medya ve İletişim Doktora ( devam)
Eğitimimizle Akademik anlamda kendimizi geliştirdik.
Türkiye’nin birçok üniversitesinde iletişim ve hitabet seminerleri veriyoruz.
STK’lar da başkanlık ve yöneticilik görevlerimiz gönüllere dokunmak için.
Yıllardır Radyo ve Tv programlarımızla milyonlarca insana ulaşıyoruz.
VE ASLA Kibirlenmeden Haddimizi bilerek
Yerel Yönetimde İlçenin Değerlerinin daha aktif olması adına
Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylığı Başvurumuzu yaptık.
İyi olana destek İlçemizi daha güzel yarınlara taşımak için Dua ve Desteğinizle Ya Nasip Diyoruz”