Sevinçer, İsmetpaşa Bizim Hayatımızın Odak Noktası

İsmetpaşa Mahallesi Muhtar Adayı Bayram Sevinçer, seçim çalışmalarına aralıksız devam ederken İsmetpaşalılıların desteği de artarak devam ediyor. Sevinçer, ‘İsmetpaşa bizim hayatımızın odak noktası. Büyüdüğümüz, dost ve akrabalarımızla hayatımızı paylaştığımız bir mahalle. Bu mahallenin huzuru ve refahı için mücadele etmek bizim için şereftir’ dedi.

Esnaf ziyaretlerinde gördüğü ilgiden oldukça memnun olduğunu dile getiren bayram Sevinçer, her gittiğimiz yerde dostlarımızla karşılaşmamız ve dostlarımızın bize verdiği destek gayretimizi artırıyor. İsmetpaşa’da uzun yılardır yaşayan, mahallenin her sokağını çok iyi bilen bir ekibimiz var.  Derdimiz mahalle halkımızın yani akraba ve komşularımızın daha huzurlu ve mutlu bir hayat sürmeleri. İsmetpaşa bizim hayatımızın odak noktası, biz mahallemizi seviyoruz. Sıkıntıları görmemezlikten gelme şansımız yok. Maddi imkanlarımız olsa da başka bir yerde yaşamak istemiyoruz. Mücadele edip yaşadığımız yeri güzelleştirme kararı aldık.

Bu karar alma süreci yeni değil. Mahalle sakinleriyle bir araya geldiğimizde ortak problemlerimizin bir olduğunu görüyoruz. Mahalleden kaçmak yerine bulunduğumuz yeri güzelleştirmek hepimizin görevi. İşte derdimiz bu ve bütün İsmetpaşalılarla bir olup bu sıkıntıların üstesinden geleceğiz.

Muhtarlık hizmet makamı ve biz bu hizmete talibiz. Mahallemizin sıkıntılarını çözebileceğimize inanıyoruz. Ziyaretler sırasında gördük ki mahalle halkımız da bize inanıyor. Daha adaylık sürecinde bile halkımız sorunlarını iletmeye başladı. Bizi mahallenin muhtarı olarak görüyorlar. Bizlerde bu güvene layık olabilmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız. İnşallah İsmetpaşayı  ilçenin en güzel mahallelerinden biri yapacağız. Bu güzellik sadece fiziki alanlarda olmayacak. Birlikte çalışacak büyük bir aile olacağız. Huzurlu, mutlu bir aile olacağız’ dedi.

Bayram Sevinçer, ‘Daha Huzurlu ve Mutlu Bir Mahalle Olacağız’

İsmetpaşa Mahallesi Muhtar Adayı Bayram Sevinçer’in seçim çalışmaları ve azmi İsmetpaşalılar tarafından büyük takdir topluyor. Sevinçer, ‘Bizim mahallemiz ile ilgili derdimiz var. İnşallah dertlere derman olmak için bütün mahalleli birlikte çalışarak daha huzurlu ve mutlu bir mahalle olacağız’ dedi.

Bayram Sevinçer’in seçim irtibat bürosu mahalle içi ve dışından destek verelerin ziyaretçi akınına uğruyor.  

Mahalle sakinleriyle sık sık bir araya gelerek istişarede bulunan Sevinçer ve ekibi, notlar tutarak yapacakları çalışmalarda önceliklerini belirliyorlar.

Mahallemiz İçin Büyük  Hayallerimiz Var

Birlikte sıkıntıları çözmeye talibiz diyen Sevinçer, ‘Hayatımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz mahallemize hizmet etmek bizim görevimiz. Biz koltuğa değil hizmete talibiz. İsmetpaşa’da yaşayanlar bizim komşularımız. Gerek şahsım gerekse aza arkadaşlarımın yaptığı görüşmelerin sonucunu her hafta bir araya gelerek istişare ediyoruz. Mahallemiz için büyük hayallerimiz var. Yaşadığımız yeri güzelleştirmek, daha huzurlu ve insanlarımızın daha mutlu olacağı bir İsmetpaşa için çalışıyoruz. Biz bu güne kadar şahsi olarak mahallemize hizmet etmeye gayret gösterdik. Biliyoruz ki birkaç kişinin yapacağı çalışma her zaman yetersiz kalır. Biz bütün İsmetpaşa birlik olur mücadele edersek çocuklarımızın ve ailelerimizin huzurlu, mutlu olmasını sağlayabiliriz.

Yaptığımız ziyaretlerde halkımızla mahallemizi konuşuyor, ortak sıkıntıları belirleyip çözüm için yapmamız gerekenleri belirliyoruz. Mahallemizin her sokağında tanıdığımız dostlarımız var.  Tanıdık tanımadık bütün komşularımızla birlikte çalışacak, kocaman bir aile olacağız. Bizim ekibimiz sadece azalarımız değil, bütün İsmetpaşa. İnşallah bu birlikteliği sağlayacak, kardeşçe mutlu ve huzurlu bir mahalle olacağız’ dedi.

Hemşerilerinden Mahmut Karkuş’a Destek

Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi Muhtar Adayı Mahmut Karakuş’a hemşehrileri ve mahalle sakinleri dayanışma ve destek gecesi düzenledi. Seçim irtibat bürosunda düzenlenen geceye yoğun ilgi gösteren katılımcılar hayırlı olsun dileklerinin yanında desteklerini bildirdiler.

21 Yıldır İsmetpaşa Mahallesi’nde ikamet eden Adıyamanlı Mahmut Karakuş, muhtar adayı olduğunu aylar önce açıklamıştı. Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden Karakuş’a  Adıyamanlı hemşehrileri ve mahalle sakinleri destek gecesi düzenlediler.

Yoğun bir katılımın olduğu geceye Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel,  Sırakaya Derneği başkanı Abdullah Gültekin ve çok sayıda İsmetpaşalı katıldı.

Mustafa Karakuş’a desteklerini bildiren katılımcılar, hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Mahmut Karakuş Kimdir: 1972 Yılında Adıyaman İli Kahta İlçesi Sırakaya Köyü doğumlu Mahmut Karakuş  20 yıldır İsmetpaşa’da esnaflık yapmakta olup evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bayram Sevinçer, Mahallemiz İçin Aday Olmaya Mecbur Kaldık

Bayram Sevinçer, Mahallemiz İçin Aday Olmaya Mecbur Kaldık

Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi Muhtar Adayı Bayram Sevinçer, Çakır Kahvaltı Salonu’nda düzenlediği kahvaltıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bayram Sevinçer, kahvaltı sonrasında yaptığı açıklamada İsmetpaşa sahipsiz değildir, biz bu mahallenin gençleri olarak mahallemizin makus kaderini değiştirmeye geliyoruz dedi.

31 Mart 2019 Yerel seçimlerine  İsmetpaşa Mahalle Muhtar adayı olarak hazırlanan Bayram Sevinçer, mahallelinin sıkıntılarını ilk ağızdan dinlemek için ziyaretlerde bulunuyor. 22 Yıldır İsmetpaşa Mahallesi’nde ikamet eden Bayram Sevinçer, azalarını da bu mahallede büyümüş olan tanınmış kişilerden oluşturdu.

Mahallenin en köklü ailelerinden biri olduklarını belirten Bayram Sevimçer, ‘Biz mahallenin sıkıntılarını en iyi bilen kişilerden biriyiz. Çünkü mahallenin hemen her sokağında ya akrabalarımız var ya da çok samimi olduğumuz aile dostlarımız var. Bu nedenle de yaşanan sıkıntıların direk muhatabı durumundayız.

Şahsi olarak yada aile olarak sıkıntıların üstesinden gelmeye çalışıyoruz, ama yeterli değil. Şahsi olarak yaptığımız çalışmalar yetersiz kalıyor. Kalıcı bir çözüm için muhtarlığa aday olduk. Bu süreç sadece bizim istememizle değil eşimizin dostumuzun tavsiyesiyle oldu. Ve bu yola çıkma kararımızı verdiğimizde mahallemizde büyüyen ve tanıdığımız arkadaşlarımızla yürüme kararı aldık.

Bizim adaylığımız keyfiyetten değil mecburiyetten ortaya çıktı

Baktığımızda mahallemiz sahipsiz bir durumda. Mahalle sakinleri sorunlarını iletebilecek iletse bile takip edip çözebilecek birileri yok. Bizim adaylığımız keyfiyetten değil mecburiyetten ortaya çıktı.

Bazı önceliklerimiz var. Öncelikle okullarımızın durumunu düzelteceğiz. Bu konuda gerek belediyemizden gerekse mülki amirlerimizden taleplerimiz olacak. Birlikte yapacağımız ve vatandaşımız endeksli yapacağımız çalışmalarımızla sorunları en asgari düzeye indireceğimize inancımız tam.

Gençlerimizin sıkıntıları var, anne babaların sıkıntıları var, yaşlı ve fakir durumda olanlarımızın sıkıntıları var. Bu kadar sıkıntının olduğu bir mahallerde yaşayan biri olarak sessiz kalmamız mümkün değil. Göreve geldiğimizde günün her saatinde ulaşılabilir bir yönetim oluşturduk. İnşallah hem bizim hem de mahallemiz hakkında hayırlısı olsun” dedi. Sosyal ve fiziki projelerinden bahseden Sevinçer, daha yaşanabilir bir mahale için canla başla çalışacağının sözünü verdi.

Aza Ramazan Koçkesen, halkımızın her zaman ulaşabileceği ve muhatap olacağı bir yönetim kurmaya hazırız. Telefonlarımız her zaman açık olacak ve kuracağımız whatsapp hattı ile vatandaşlarımıza7/24 hizmet etmeye çalışacağız. Biz bu mahallenin sakinleriyiz ve sorunlarımızı çözmek için göreve talibiz” dedi.

Sessiz çoğunluğun sesi olmak için bu yola girildi

Poyraz Sevinçer,”Biz mahallemizin gerçek manada temsil edilmediğini düşünüyoruz. Mahallede çok sayıda akrabamız ve dostlarımız var. Yaşanan sıkıntılar doğrudan bizleri etkiliyor ve çözüm üreten olmadı bu güne kadar. Bizim aile olarak ne maddi ne de manevi olarak bir şeye ihtiyacımız yok. Bu işten bir beklentimiz yok.

Bizim beklentimiz ailemizin ve komşularımızın sıkıntılarını çözmek, çocuklarımız için güzel bir ortam oluşturmak. Komşularımızın ısrarı üzerine ağabeyim Bayram Sevinçer muhtarlığa talip olmuştur. Sessiz çoğunluğun sesi olmak için bu yola girildi. Ağabeyime ve ekibine başarılar diliyorum. Her zaman yanlarında olacağım. Rabbim yar ve yardımcıları olsun. Bayram Sevinçer kazanırsa İsmetpaşa kazanır” dedi.