Adıyamanlı Adaylara Hemşehrilerinden Destek

Adıyamanlılar Vakfı ve Adıyaman Dernekler Federasyonu’nun birlikte organize ettiği Cumhur İttifakı İstanbul Avrupa yakası Adıyamanlı Belediye Başkan Adayları ve Belediye Meclis Üyesi Adayları destek programı düzenledi. Adıyamanlılar Vakfı Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya hemşehrilerine destek veren Adıyamanlılar yoğun ilgi gösterdiler.

Adıyamanlılar Vakfı’nda düzenlenen programa Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Sait Aybak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Dursun, AK Parti Esenler Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, Belediye Meclis Üyesi adayları, STK temsilcileri, muhtar adayları ve çok sayıda Adıyamanlı katıldı.

Toplantıda bir selamlama konuşması yapan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Sait Aybak, Adıyamanlı adaylara başarılar diledi ve desteklerini bildirdi. Demokrasinin milletin özgür iradesini sandığa yansıtarak nasıl yönetileceğine ve kimin yöneteceğine karar vermesidir diyen Aybak, son 16 yılda ülkenin bazı çıkmazlardan sıyrıldığını belirtti. Eksikliklerin sağduyu ve güç birliği ile aşılacağını ifade eden Aybak , hemşehrilerinin yanında olduklarını söyleyerek başarılar diledi.

31 Mart yerel seçimlerin ülkemize hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Adıyaman Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Orhan Karaman, ”Birçok alanda olduğu gibi, siyasette, yerel yönetimlerde, bürokrasi de, onu ve gurur duyduklarımızın sayısı artıyor ve artmalıdır. Çünkü Adıyamanlılar vatanına, milletine, bayrağına ve devletine bağlı insanlardır. Dünya başkenti İstanbul’un yönetilmesinde görev alan hemşerilerimizin, yıllarca omuz omuza yol yürüdüğümüz insanlar olması da bizi ayrıca gururlandırmıştır. Bu isimler yapılacak hizmetler konusunda hayallerimizi, ümitlerimizi ve heyecanlarımızı arttırmaktadır.” şekilde konuştu.

Adıyamanlılar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Ömer Özkartal ise Adıyamanlı hemşehrileri için destek istedi. Adıyamanlıların daha aktif ve güçlü olabilmesi için bütün Adıyamanlıların destek vermesi gerektiğini söyleyen Özkartal, bir kurumda söz hakkına sahip hemşehriniz var ise hizmeti almanız kolaylaşır. Sultangazi’de Abdurrahman Dursun ve Esenlerde Mehmet Tevfik Göksu için destek olmalarını bu desteği tanıdık ve akrabalardan da isteyerek güçlendirmeleri gerektiğini ifade etti.

AK Parti’den Sultangazi Belediye Başkan Adayı olan Abdurrahman Dursun  desteklerinden dolayı hemşehrilerine teşekkür etti ve sizleri asla mahcup etmeyeceğiz dedi. Dursun, ‘“Biz bu mesuliyeti yerine getirme adına çok büyük gayret göstereceğiz. Buna kutlu bir emanet olarak bakıyoruz ve inşallah bu kutlu emaneti bir dava şuuru içerisinde taşımak için gayret edeceğiz. Bu görevi biz de bir gün bırakacağız. Nasip olursa 5 yıl için seçiliyoruz. Biz sadece bu 5 yıl için yapmamız gerekenleri yapacağız. Doğru işleri her zaman yapacağız. Asla yanlış bir işe imza atmayacağız. Allah rızasını gözeterek, o çerçeveden çıkmayarak gayret edeceğiz. Bu görevi hakkıyla yerine getireceğiz, yerine getirmeliyiz. Sultangazi’de İstanbul birincisi olmak için gayret ediyoruz. Hedefi bu şekilde koyduk ve buna göre çalışıyoruz. Biz gayret edelim. Kader gayrete aşıktır derler. Çalışalım ki kader de tecelli etsin. Güzel işlere inşallah imza atacağız. Ama her zaman şunu söylüyorum; Bu dönem imar ve ihya faaliyetlerini çok olmayacağı bir dönem. Bunlar zaten belediyecilik işi, yapacağız. Alt yapıya dair bir ihtiyaç varsa bunları inşallah yapacağız. İmara dair sıkıntılar varsa bunları zaten çözeceğiz. Ama öncelikli sorumluluğumuz daha farklı işler. Eğitim alanı üzerinde çok duruyoruz. Sultangazi’de tam zamanlı eğitime geçme adına, nitelikli okulların getirilmesi adına çok gayret ediyoruz.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, toplantıyı düzenleyenlere teşekkür etti. Toplantıya katılmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Demiröz, 31 Mart seçimlerinin bir beka meselesi olduğunu belirterek, destek istedi.

AK Parti Esenler Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mehmet Tevfik Göksu ise, 31 Mart seçiminin sadece Türkiye için değil, tüm mazlum milletler için büyük önem taşıdığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde girdikleri her seçimden zaferle çıktıklarını dile getiren Göksu, Adıyamanlı hemşehrilerine teşekkür ederek destek istedi.

Konuşmaların ardından belediye meclis üyesi adayları katılımcılara tanıtıldı.

Program çekilen hatıra fotoğraflarıyla son buldu.

Mustafa Doğan’a Dumlululardan Destek

Adıyaman İli Kahta İlçesi Dumlu Köyü Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği’nden 50. Yıl Mahallesi Muhtar Adayı Mustafa Doğan’a  destek. Dernek merkezinde Mustafa Doğan için bir araya gelen Dumlulular hemşehrilerine destek çağrısında bulundular.

50. Yıl Mahallesi Muhtar Adayı Mustafa Doğan’a bir destekte Dumlululardan geldi. Dernek merkezinde Doğan’ı ağırlayan Dumlulular, Doğan’ın açıklamalarını dinledikten sonra desteklerini ilettiler.

Sohbet havasında geçen programda, söz alan dernek üyeleri her zaman hemşehrilerinin yanında olacaklarını ve Mustafa Doğan’ın iş hayatında ki başarılarına muhtarlıkta da devam edeceğine inandıklarını belirterek destek verdiklerini açıkladılar.

Hemşerilerinden Mahmut Karkuş’a Destek

Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi Muhtar Adayı Mahmut Karakuş’a hemşehrileri ve mahalle sakinleri dayanışma ve destek gecesi düzenledi. Seçim irtibat bürosunda düzenlenen geceye yoğun ilgi gösteren katılımcılar hayırlı olsun dileklerinin yanında desteklerini bildirdiler.

21 Yıldır İsmetpaşa Mahallesi’nde ikamet eden Adıyamanlı Mahmut Karakuş, muhtar adayı olduğunu aylar önce açıklamıştı. Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden Karakuş’a  Adıyamanlı hemşehrileri ve mahalle sakinleri destek gecesi düzenlediler.

Yoğun bir katılımın olduğu geceye Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel,  Sırakaya Derneği başkanı Abdullah Gültekin ve çok sayıda İsmetpaşalı katıldı.

Mustafa Karakuş’a desteklerini bildiren katılımcılar, hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Mahmut Karakuş Kimdir: 1972 Yılında Adıyaman İli Kahta İlçesi Sırakaya Köyü doğumlu Mahmut Karakuş  20 yıldır İsmetpaşa’da esnaflık yapmakta olup evli ve 3 çocuk babasıdır.

Mustafa Doğan’a Esnaftan Büyük Destek

50. Yıl Mahallesi Muhtar Adayı Mustafa Doğan, seçim çalışmalarına başladı. Ziyaretlerinde esnafın teveccühü ile karşılaşan Doğan’a destek gün geçtikçe büyüyor.

İlçenin tanınmış iş adamlarından Mustafa Doğan 50. Yıl Mahallesi Muhtar adayı olduğunu geçtiğimiz haftalarda açıklamıştı. Dostları ve komşuların ısrarları üzerine aday olduğunu açıklayan Doğan, seçim çalışmalarına başladı.

Sahaya inerek esnaf ziyaretlerine başlayan Mustafa Doğan, mahalle esnafının desteğini almaya başladı.

20 Yıla yakın bir zamandır 50.Yıl Mahallesi’nde ikamet ettiğini ifade eden Mustafa Doğan, mahallemizde ki birçok aileyi yakından tanıyoruz. Uzun yıllardır komşuluk etiğimiz dostlarımızın desteği büyük. Mahalle esnafımızda aday olduğumuzu öğrendiğinde arayarak yada sosyal medya üzerinden hayırlı oldun dileklerini iletiyorlar. Desteklerini bildiren bütün dostlarıma canı yürekten teşekkür ediyorum. Mahalle de birlik ve beraberliği sağlayarak sıkıntılarımızı beraber çözeceğiz İnşallah’ dedi.

ASİAD’dan Dursun’a Destek

Adıyaman Sanayici ve İş Adamları Derneği ( ASİD) AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun ve AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu’nu ağırladı. Toplantıda AK Parti ve Adıyamanlı olan başkan adayı Dursun’a desteklerini ileten ASİAD üyeleri, Adıyamanlılara da hemşehrilerine destek vermesi çağrısında bulundu.

ASİAD merkezinde düzenlenen toplantıya AK Parti Belediye Meclis Üyesi Aday Adayları, muhtar adayları, iş adamları ve STK temsilcileri katıldı.

Adıyamanlıların her zaman dayanışma içinde olmaları gerektiğini söyleyen Adıyaman İş Adamlar Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Doğan, AK Parti’nin ülkenin değerlerini koruyan, ilerlemesine büyük katkı sunan ve büyük hedefleri olan bir parti olduğu ifade ederek dernek olarak AK Parti’yi desteklediklerini belirtti. Doğan’ Biz Adıyamanlılar her zaman hemşehrilerimizin yanında olmak desteklemek durumundayız. Hemşehrimiz olan AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayımız Sayın Abdurrahman Dursun’un her zaman yanındayız. İlçede güzel işlere imza atacağına inancımız tamdır. Aynı zamanda ilçemizde 19 tane belediye meclis üyesi aday dayı hamşehrimiz var. Hemşehrilerimizin başarısı bizim başarımızdır. Biz kendilerine güveniyor ve sonuna kadar destek olacağımızı bildiriyoruz’ dedi.

AK parti Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, katılımcılara ve programda emeği geçen herkese teşekkür etti. Hemşehrilerine desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür eden Dursun, ‘Sutangazi AK Parti’nin güçlü olduğu ilçelerden biri. Her seçim dönemi sonrasında görülen tabloda bunun ispatı. Bütün bunlara rağmen bize verilen görevin büyüklüğünü biliyor ve gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz belli İstanbul’da Sultangazi’yi AK Parti’nin en büyük destekçisi yapmaktır. Bu potansiyel ilçemizde var. İşte bu sebepten dolayı sorumluluğumu ağır. Bu nedenle bütün teşkilatımız büyük gayret göstererek başarıya endeksli olarak çalışıyor. İnşallah 32 Mart’ta  en yüksek oyu alırken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Binali Yıldırım’a da en büyük destek Sultangazi’den çıkacaktır.

AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, birlikte AK Partinin oy oranlarını en yüksek noktaya çıkarmak için mücadele edeceğiz, bir olacak ve Cumhurbaşkanımızın bize emanet ettiği adaylara sahip çıkacağız dedi. Adıyamanlıların her seçimde AK Partiye verdiği büyük desteğin bu dönem artarak devam etmesini istedi.  İlçede vizyonu ve misyonu yüksek Adıyamanlı bir adayın hemşehrileri tarafından da olumlu karşılandığını söyleyen Yiğitoğlu, kırgınlıklara dargınlıkları bir yana bırakarak İnşallah AK Partinin büyük hedeflerine doğru güçlü bir şekilde ilerleyeceğiz dedi.