Adıyamanlılar Vakfı’ndan Adıyamanlı Adaylara Destek Ziyareti

Adıyamanlılar Vakfı’ndan Adıyamanlı Adaylara Destek Ziyareti

Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Sait Aybak ve vakıf yöneticileri 31 Mart yerel seçimlerinde Esenler de üçüncü kez belediye Başkanlığına aday gösterilen Mehmet Tevfik Göksu ve Sultangazi belediye başkanlığına aday gösterilen Av. Abdurrahman Dursun’a hayırlı olsun ve destek  ziyaretinde bulunuldu.

Her iki ilçe belediye başkan adaylarını tebrik ederek, “hayırlı olsun” dileğinde bulunan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Sait Aybak, İstanbul gibi büyük bir metropol kentinde iki ilçenin belediye başkan adaylarının Adıyamanlı olması Adıyamanlılar için gurur verici bir tablo olduğunu söyledi.

Aybak, “Bir tarafta son iki dönemdir Esenler belediye başkanlığı görevini layıki ile yapan ve Türkiye de yerel yöneticilikte gerçekleştirdiği model projelerle taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Esenler Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tevfik Göksu’ya üçüncü kez Esenler de aday gösterilmesi, diğer taraftan AK partinin kuruluşundan bu yana bu partinin her kademesinde bir nefer gibi çalışan ve yaklaşık bir yıldır Sultangazi AK parti İlçe başkanlığı dönemde de teşkilat adamı olma özelliğini bir kez daha ortaya koyan Sultangazi Belediye Başkan adayımız Sayın Abdurrahman Dursun’a çıkmış olduğu bu yolda kendilerine başarılar diliyoruz. İnancım o ki, bu yolculukta her zaman olduğu gibi söz konusu Adıyaman olunca gerisi teferruattır diyen İstanbul’daki Adıyamanlı hemşerilerimiz üzerine düşen görevi fazlasıyla yapacaklarına inancımız tamdır. Hiç şüphe yok ki, her Adıyamanlı bu seçimde farklı düşüncelerini bir kenara bıkarak kendi hemşerilerinin etrafında kenetleneceklerine inanıyorum. Bizlere bu havayı yansıtan bütün Adıyamanlı hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum. Adıyamanlılar Vakfı yöneticileri olarak da bu konuda mesai mefhumu gözetmek sızın çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diyerek, içinden geçen samimi duygularını ifade etti.

Ziyaretlerinden ve desteklerinden dolayı Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Sait Aybak ve bütün vakıf yöneticilerine teşekkür eden Esenler belediye başkanı Mehmet Tevfik Göksu, vakıf heyetine gelecek dönemle ilgili Esenler ilçesinde yapacağı önemli projelerle birlikte seçimdeki çalışma stratejisi ile ilgili bilgiler verdi. Başkan Göksu, bu ana kadar kendilerine sevindiren en önemli şey ise Esenler de ikamet eden ve düşüncesi ne olursa olsun Adıyamanlı hemşerilerinin geçen her iki seçim de de %99’un kendilerine oy vererek destek çıkmalarıdır dedi.

Sultangazi belediye başkan adayı Av. Abdurrahman Dursun ise, ziyaret ve desteklerinden ötürü Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Sait Aybak’a, Mütevelli heyet üyelerine ve yöneticilerine teşekkür etti. Dursun, “Bu önemli görevinin tevdi edilmesiyle birlikte Sultangazi de gerçekten hiç beklemediğim büyük bir teveccühle karşılaştım. Özellikle bütün illerin Sivil Toplum Kuruluşların temsilcileri kalabalık heyetle bizleri ziyaret ederek, “üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız” demeleri ve kendilerince düzenlediği toplantılarda bizleri davet etmeleri beni son derece mutlu ediyor. Sultangazi de ikamet eden Adıyamanlı hemşehrilerimizin teveccühü ise beni ziyadesiyle memnun ediyor. İnşallah 31 Mart yerel seçiminde Allah’ın izni ile beklenenden daha fazla oy alarak, bu önemli sınavı başarıyla vereceğinden inancımız tamdır” diyerek, gayretlerinden dolayı bütün Sultangazililere şükran borçlu olduğunu söyledi.

Belediye başkan adaylarının ziyaret heyetine Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Sait Aybak, Vakfın bir önceki dönemlerde başkanlık yapan Ömer Özkartal, Ramazan Aksoy ile birlikte bazı mütevelli heyet üyeleri, başkan yardımcıları, yönetim kurulu üyeleri ve komisyon başkanları katıldı.

Haber: Abdulkerim SONKAYA

 

Adıyaman tanıtım günleri 18-22 Ekim’de Yenikapı’da

Adıyaman tanıtım günleri 18-22 Ekim’de Yenikapı’da

Adıyaman Dernekler Federasyonu (ADIFED) ve Adıyamanlılar Vakfı tarafından organize edilen Adıyaman Tanıtım Günleri, 18-22 Ekim tarihleri arasında İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilecek.

Kommagene Krallığı’nın merkezi, çiğ köftenin başkenti, medeniyetlerin beşiği Adıyaman’a dair yöresel tatların ve kültürel değerlerin beğeniye sunulacağı Tanıtım Günleri’nde bazlamalar pişecek, halk oyunları oynanacak, unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarıyla keyif dolu anlar yaşanacak. Etkinliğin hedefi ise 1 milyon ziyaretçiyi ağırlamak.

Anadolu’nun köklü mirasına ev sahipliği yapan, medeniyetlerin beşiği, inanç ve kültür turizminin eşsiz şehri Adıyaman, 18-22 Ekim tarihlerinde İstanbul’da misafirlerini ağırlayacak. Adıyaman Dernekler Federasyonu (ADIFED) ve Adıyamanlılar Vakfı’nca düzenlenen Adıyaman Tanıtım Günleri’nde, güneşin en güzel şekilde doğup battığı Nemrut Dağı Milli Parkı, 2500 yıllık Cendere Köprüsü, yine aynı yaştaki Perre Antik Kenti, Arsemia Antik Kenti, Oturakçı Pazarı, Çelikhan Yüzen Adalar, ilk sahabelerden Safvan Bin Muattal Hz. Türbesi gibi turizm noktalarının tanıtımı yapılacak, kentin kimliğiyle özdeşleşen yöresel tatlar ve organik ürünler İstanbullular ile buluşturulacak.

Çiğköfte, şillik tatlısı, içli köfte, nar, dut, Besni üzümü, pestil, Abuzer kebabı, kavurmalı hıtap, Adıyaman tavası ve daha birçok lezzet örneği konukların beğenisine sunulacak.

HARFANE EKİBİ COŞTURACAK

Kentin sosyo-kültürel ve ekonomik hayatına büyük katkı sunacak etkinlik sırasında Adıyaman’a özgü Harfane Gecesi ile dünya çapında başarılara imza atmış olan Adıyaman Folklor Ekibi de gösteriler yapacak. Önceki yıllarda Adıyaman Valiliği’nin koordinesinde yapılan Tanıtım Günleri, bu yıl ilk kez bir Sivil Toplum Kuruluşu olan ADIFED önderliğinde düzenlenecek. Merkezleri İstanbul’da bulunan ADIFED ile Adıyamanlılar Vakfı bu güzel organizasyon en güzel şekilde geçmesi için büyük bir mesai harcadı.

“UNUTULMAZ BİR ATMOSFER YAŞATACAĞIZ”

5 gün boyunca 1 milyona yakın misafir ağırlayıp bir rekora imza atmak istediklerine vurgu yapan ADIFED Başkanı Av. Abdurrahman Dursun şunları kaydetti: Doğu ve Güneydoğu’nun incisi Adıyaman, barış ve huzurun kenti. Bu kimliğini karakterine de yansıtan Adıyaman insanı, etkinlik süresince misafirlerini en güzel şekilde ağırlayacak. Gelen misafirlerimiz, sofralarımızın vazgeçilmez yöresel tatlarını burada bulacaklar. Kısacası Adıyamanımız’ın bütün güzelliklerini, dünyanın başkenti olan İstanbul’da herkese tanıtmak istiyoruz. Gerek Adıyamanlı hemşehrilerimizi, gerekse ülkemizin 7 bölgesinden, her yaştan vatandaşımızı bu coşku dolu buluşmaya davet ediyoruz.”