Adıyamanlı STK’lardan Hemşehrileri Dursun’a Tam Destek

AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, yerel seçimlere ilk günkü azim ve heyecanla hazırlanıyor. Bütün gün boyunca seçim çalışmalarına devam eden Adıyamanlı Dursun’a hemşehri derneklerinden gelen destek açıklamaları hız kazandı.

Seçim çalışmalarına ilçede ki STK’ları ziyaret ile başlayan AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, her etkinlikte nasıl bir belediyecilik anlayışı ile Sultangazi’yi yöneteceklerini açıklıyor. Dursun’un açıklamalarını samimi bulan birçok STK destek açıklamasında bulundu. Son günlerde özellikle Adıyamanlı STK’lar hemşehrileri olan Abdurrahman Dursun’u davet ederek desteklerini bildiriyorlar. STK’ların açıklamalarında özellikle Dursun’u destekliyoruz ibaresi Adıyamanlıların hangi siyasi görüşe mensup olurlarsa olsunlar bu seçimde hemşehriciliğin ağır bastığı görüşü yaygın.

Bu kapsamda  Narinceliler, Sutepe, Canbeyliler, Damlacık, Düdan, Tütenocak dernekleri destek programları düzenledi. Adıyamanlılar Vakfı’da  düzenlediği programda yerel seçimlerde  İstanbul’da aday olan bütün hemşehrilerine destek verdiklerini bildirmişti.

AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun yaptığı konuşmalarda bu güvene layık olabilmek için canla başla çalışacağının ve hemşehrilerinin desteklerini boşa çıkarmayacağı sözünü verdi. Bütün Sultangazililere aynı mesafede olacağının sözünü de veren Dursun, öncelikle sosyal belediyecilik anlayışını güçlendireceğini ve eğitimle ilgili sıkıntıları çözmek için proje geliştirdiklerini belirtti.

Düdanlılardan Hemşehrileri Dursun’a Tam Destek

Düdan Köyü Kültür ve  Sosyal Yardımlaşma Derneği, hemşehrileri  olan AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun’u misafir etti. Başkan Hasan Yaşar, dernek olarak AK Parti ve Dursun’a tam destek verdiklerini söyledi.

Yerel seçimlere günler kala Adıyamanlı olan AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun’a STK’ların destek açıklamaları devam ediyor. Özellikle Adıyamanlı STK’ların hemşehrilerine sahip çıkarak yaptıkları destek açıklamaları devam ediyor.

Bu kapsamda Adıyaman İli Sincik İlçesi Düdan Köyü Kültür ve  Sosyal Yardımlaşma Derneği, bir program düzenleyerek AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun’u ağırladı.

Adıyamanlılar Vakfı ve ÇİĞDER Başkanı Sait Aybak’ın da katıldığı programda bir selamlama konuşması yapan Düdan Köyü Kültür ve  Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Yaşar, hemşehrileri olan Av. Abdurrahman Dursun’un tüm Adıyamanlıların yıllardır dile getirdikleri beklentilerine cevap verdiğini ifade etti. Yaşar, ‘Biz dernek olarak AK Partinin hedeflerine inanan ve bu davaya hizmet edenlere her zaman destek veren bir yapıdayız. Özellikle hemşehrimiz Abdurrahman Dursun’un belediye başkan adayı gösterilmesi bizimde sorumluluğumuzu artırmıştır. Şahsını yakından tanıdığımız, başarılarına şahit olduğumuz ve güvendiğimiz bir ismin adaylığı bizleri memnun etti’ diyerek dernek olarak AK Parti ve Dursun’un yanında olduklarını söyledi.

 Adıyamanlılar Vakfı ve ÇİĞDER Başkanı Sait Aybak, her zaman Adıyamanlıların yanında olduklarını ve İstanbul genelinde ki tüm Adıyamanlı hemşehrilerini desteklediklerini bildirdi. Abdurrahman Dursun’un Sultangazi’de ki hedeflerine ulaşması için katkı sunmaya hazır olduklarını bildirdi.

AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, hemşehrilerine  desteklerinden dolayı teşekkür etti.  Hemşehrilerinin güvenine sarsmayacak bir yönetim sergileyeceği sözünü veren Dursun, hiç kimseyi ayırt etmeden eşit ve adil bir yönetim anlayışına sahip olduklarını ve asıl hesabı Allah’a vereceklerini söyledi. Bu bilinç içerisinde yapacakları çalışmalardan bahsederek, herkesin gönlüne dokunacak Gönül belediyeciliğini inşa edeceklerini söyledi.

Sultangazi Ağrılılar Derneği’nden Abdurrahman Dursun’a Destek

Sultangazi Ağrılılar Derneği düzenlediği kahvaltı programda AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun’u ağırladı.

Dernek merkezinde düzenlenen programa AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Erdal Uçar, Gençlerbirliği Spor Kulübü  Başkanı ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu Dernekler Federasyonu Başkanı Seyit Ateş, dernek yöneticileri ve Ağrılılar katıldı.

Programda bir selamlama konuşması yapan Ağrılılar Dernek Başkanı Umut Öztürk, katılımcıları selamlayarak hoş geldiniz dedi. Sultangazi de Ağrılıların sayısal çoğunlukta olmadığını ama donanımlı olduklarını belirtti.

Öztürk, Sayısal çoğunluktan öte donanımsal temsiliyetimiz önemli

AK Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Adayı olduğunu hatırlatan Öztürk, ‘Sultangazi ile ilgili sorunların çözülmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Birbirimizin üzerinde hemşericilik hakkımız var akrabalık hakkımız var kardeşlik hakkımız var, bu muhabbetle inşallah İlçemize sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Ağrılı hemşerilerim şu bilinçte. Sayımızdan çok donanımlı bireyler geliyor. Ağrılı genç kardeşlerim akademik eğitimi, iş dünyasındaki başarıları ve sosyal hayattaki donanımları yüksek. Biz bunları daha değerli ve kıymetli buluyoruz. Sayısal çoğunluktan öte donanımsal temsiliyetimiz önemli” dedi.

Ateş, Adıyamanlı Abdurrahman Dursun’u benim nefsim kabul etti, sizlerde kabul edin.

Gençlerbirliği Spor Kulübü  Başkanı ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu Dernekler Federasyonu Başkanı Seyit Ateş, 47 yıldır Sultangazi’de ikamet ettiğini ve Sultangazi Ağrılılar Derneğinin kurucularından olduğu söyledi. Sultangazi ile ilgili yaptığı çalışmalardan bahseden Ateş, Sultangazi ismini 30 arkadaşı ile birlikte   koyduklarını ve ilçe olması ile ilgili yapılan çalışmaları dile getirdi.

İlçenin demografik yapısını iyi bildiğini ve ilçede belediye başkanlığına talip olurken şahsı ile ilgili değil bu yapıya göre bir belediye başkanı olmasını istemesinden kaynaklandığını belirten Ateş, ‘Ben kadere iman etmiş bir arkadaşınızım. Benim asla arka planım olmaz. Gönül kırıklıklarım olur mu? Evet, olur nefis vardır o nefis bazen bazı şeyleri kabul etmeye bilir. Ben size ne samimi bir şey söylüyorum Adıyamanlı Abdurrahman Dursun’u benim nefsim kabul etti; sizlerde kabul edin. Bizim hep istediğimi buydu, ben olmasam hemşerimiz olsun dedim. Bize nasip olmadı kardeşimiz Abdurrahman Dursun’a nasip oldu’ dedi.

Dursun, Neden %70-80’leri Sultangazi’de Bulmayalım

 AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, Sultangazi’nin güzel bir ilçe olduğunu ve bu güzelliği burada yaşayan insanlardan adlığını belirtti. Geleneğine, göreneğine ve ananelerine önem veren bir ilçe olduğunu belirten Dursun, ‘Muhafazakâr ve milliyetçi bir çizgisi olan bir ilçeyiz. Bir başka ilçede Beşiktaş’ta Şişli’de Kadıköy’de rakipler 100 de 70’leri yüzde 80’leri buluyorlar. Biz neden Sultagazi’de bulmayalım.

Bir şehrin şehir olabilmesi için şehir kültürü olabilmesi için kişilere ihtiyaç var. Önce bir ruh lazım. Biz 10 yıllık yeni bir ilçeyiz. Bizim güçlü ve fark edilebilir bir ilçe olmamız için Eğitim alanında öne çıkmamız lazım. Eğitimde çok daha iyi bir ilçe haline gelmemiz lazım.110.000 öğrencimiz var.110.000 öğrenci çok büyük bir güç demek esasında. Bu Kadıköy’de yok Bakırköy’de yok Şişli’de yok. Genç bir nüfus çok büyük bir güçtür. Eğitimli bir gençlik yetişebilmek için nitelikli okullar kurmamız lazım. Bunun için tam zamanlı eğitime geçmemiz lazım. Sultangazi’de tam zamanlı eğitimi geçmemiz lazım. Sultangazi’nin Böyle bir sorununun olmaması lazım’ diyerek genç nüfusun ilçe için büyük avantajlar oluşturduğunu söyledi.

Sivaslılar, Sivaslı Belediye Başkan Yardımcısı İstedi

Sivaslı STK’ların oluşturduğu Sultangazi Sivas Komitesi Sahra Düğün Salonu’nda düzenlediği programa Sivaslılar yoğun ilgi gösterdiler. Katılımcıların salonu tamamen doldurduğu programda AK Parti Sivaslı Belediye Meclis Üyesi adayları tanıtıldı.

31 Mart Yerel Seçimlerinde AK Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi adayı olarak seçilen Sivaslı Av.Fatih Sultan Mehmet Çiçek, Erol Koç, Harun Eryiğit’in  tanıtıldığı programa AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler, AK Parti İstanbul Milletvekili Nevzat Şatıroğlu, AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk , AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, Sivaslı Köy Dernek Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları, Mahalle Muhtarları, Belediye Meclis Üyesi Adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program öncesi Sivas Halk Oyunları ekibinin gösterisi geceye renk kattı.

Açılış konuşmasını Sivas Komitesi adına yapan Eyüp Bayrak; “Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun’dan  “Sivaslı Belediye Başkan Yardımcısı” istiyoruz” dedi.

Eyüp Bayrak, konuşmasına şöyle devam etti.

Bayrak; “Programımız hoş geldiniz, şerefler verdiniz. Yüz dördüncü Çanakkale zaferini kutladık. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimize rahmet ve minnetle anıyoruz. Ülkemizin kurtuluşunda, bağımsızlığın da Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında ilk adımların atıldığı Sultan şehrimizin güzel insanları Sivaslılar. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yiğitlik Sivaslıların mayasında var dediği güzel şehrimin güzel insanları.

Böyle güzel bir kalabalıkla bizleri onura ettiniz mutlu ettiniz. Allah hepinizden razı olsun. Güzel kalabalık Özellikle de Sultangazi belediye başkan adayı olan sayın Av. Abdurrahman Dursun beyefendiye hitabendir.

Sayın Başkanım biz 10 senelik bir ilçeyiz. Malumunuz Sultagazi’de en çok nüfusa sahip olan ilimiz Sivas’tır.

Burada bir bölümünü görüyorsunuz.10 senelik zaman zarfı diliminde 5 meclis üyemiz vardı 3’e düştük.3 meclis üyesini de bu seçimlerde İki buçuk, üç gibi görüyoruz. İnşallah 38. sıradaki kardeşimize de kazandıracağız.

Biz burada bulunan tüm Sivaslılar olarak şunu söylemek istiyoruz. Bu kalabalığı görün, Bizim nüfusumuzun kalabalığını da biliyorsunuz. Biz sizi Belediye Başkanı yapacağız. Ama sizden Sivaslı Belediye Başkan Yardımcısı istiyoruz” dedi.

Ak Parti SKM Başkanı Av.Fatih Sultan Mehmet Çiçek; “Değerli hemşerilerim, muhalefetin Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde olduğu gibi milleti ikna edip oyunu alarak, iktidara gelmeyi akıllarından dahi geçirmiyorlar. Bu amaçla milletin önüne koydukları hiçbir projeleri, ciddiye alınacak vaatleri, mücadeleler’ yok. Umutlarını sadece ve sadece AK Partinin herhangi bir sebeple sekteye uğramasını beklemek. Hamdolsun, şu ana kadar milletimiz onlara bekledikleri fırsatı vermedi. Biz de her türlü krizin ve saldırının üstesinden gelerek 2023 hedeflerine doğru adım adım yürümeye devam ediyoruz. Mahalli seçimlerde bu büyük yürüyüşümüzde bizim için yeni bir moral, yeni bir soluk yenileme vesilesi olacaktır. Geçtiğimiz 14 seçimde nasıl milletimize gidip kendimizi, yaptıklarımızın ve yapacaklarımızı anlatıp desteğini aldıysak, bu seçimde de aynısını yaparak milletimizin desteğini alacağız. Onların yalanları, iftiralar, çarpıtmaları varsa, bizim de icraatlarmız, projelerimiz, hedeflerimiz, gayretimiz var. Hepsinden önemlisi Allah’ımız var.

Bizim için asil olan milletimizin gönlünü kazanmaktır. Bunu başardığımızda seçimi nasıl olsa kazanırız

.31 Mart’ta milletimizin karşısına “MEMLEKET işi, GÖNÜL işi, BELEDİYE işi GÖNÜL işi” diyerek çıkmamızın sebebi işte budur. 31 Mart’ta milletimizin karşısına Cumhur İttifakı ile çıkmamamızın sebebi de budur. Ülkemizin tarihinin en kritik dönemlerinden birini yaşadığı şu süreçte, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkesi etrafında buluşan herkesle birlikte yol yürümeye hazırız.

Değerli hemşerilerim, ayni şeklide belediye başkanımız ve meclis üyelerimiz arasında geçmişte pek çok görevi üstlenmiş arkadaşlarımız bulunuyor. Demek ki meselemiz sen-ben kavgası değil, davaya, ülkeye, millete hizmet olduğu zaman görev her an herkese düşebilir, düşüyor. Önemli olan, ülkeye ve millete hizmet olduğu zaman bu imtihan dönemlerini başarıyla geçebilmektir. Şimdiden teşkilatlarımıza ve adaylarımıza seçim çalışmalarında başarılar diler, bu duygularımla bir kez daha sizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum” dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler, AK Parti İstanbul Milletvekili Nevzat Şatıroğlu,  AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk, AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun birer selamlama konuşması yaparak 31 Mart yerel seçimlerinin önemine dikkat çektiler.

Protokol konuşmalarının ardından programa hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle son buldu. 

Süleyman Ok’tan Hemşehrisi Başkan Adayı Dursun’a Destek

Adıyaman Gerger Drejan Köylü iş adamı Süleyman Ok, hemşehrisi olan AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun’a destek için düzenlediği programa yüzlerce davetli katıldı.

AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun’a Adıyamanlı hemşehrilerinden destek her geçen gün artarak devam ediyor. Adıyamanlı STK’ların düzenlediği destek programlarının yanında iş adamları ve kanaat önderlerinin de destek açıklamaları devam ediyor.

Bu kapsamda Adıyaman Gerger Drejan Köylü iş adamı Süleyman Ok’un kendi iş yerinde düzenlediği programa yüzlerce hemşehrisi katıldı.

Programda misafirlerini kapıda karşılayan Süleyman Ok ve akrabaları, misafirleriyle yakından ilgilendiler.

Bir hoşgeldin konuşması yapan Süleyman Ok, ‘Adıyamanıların en yoğun ikamet etiği Sultangazi’de ne yazık ki temsil noktasında yok sayılıyorduk. Bu özlemimiz değerli hemşehrimiz Abdurrahman Dursun’un önce ilçe başkanlığı şimdide belediye başkan adayı olmasıyla karşılık bulmuştur. Kişiliğine ve tecrübesine güvendiğimiz hemşehrimize köylülerimiz, ailem, akrabalarım ve dostlarım desteklerimizi bildiriyoruz. Her zaman yanında olduğumuzu belirtiyor, Allah’tan hayırlara vesile olmasını diliyorum’ dedi.

AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, bu güzel ortamı sağlayan Süleyman Ok ve ailesine teşekkür etti. Yiğitoğlu uzun yıllardır Adıyamanlılar ile birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğunu ve Adıyamanlılara AK Partiye  verdikleri büyük destekten dolayı teşekkür etti. Yaklaşan yerel seçimlerinin öneminden de bahseden Yiğitoğlu hep birlikte çalışacak ve güzel işlere imza atacağız dedi.

AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, katılımcılara ve programı düzenleyen Ok ailesine teşekkür eti. Hemşehrilerinin desteği ile azim ve gayretlerinin bir kat daha arttığını söyleyen Dursun, ‘Aynı zaman da  sorumluluğumuz da kat ve kat artmıştır. Başkan olarak Abdurrahman Dursun iyi çalışmaz ve başarısız olursa bu başarısızlık başta Adıyamanlılar ve doğululara mal edilir. Bunun bilincindeyiz ve bu bilinçle canla başla çalışacağız.

Makamlar gelip geçicidir, mühim olan gönüllere girmektir. Sultangazi’ye ve Sultangaililere hizmet ederseniz, kimseyi kırmamak için gayret gösterirseniz, kimseyi ayrı gayrı görmezseniz gönüllere girer yaptığınız hizmetlerle de anılırsınız.

İnşallah bu gayret içerisinde olacak, en büyük hesabımız Allah’a vereceğimizi unutmadan hizmet edeceğiz’ diyerek yapacakları projelerden bahsetti.

Program yapılan ikramlar eşliğinde yapılan sohbetlerin ardından çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.