Süleyman Ok’tan Hemşehrisi Başkan Adayı Dursun’a Destek

Adıyaman Gerger Drejan Köylü iş adamı Süleyman Ok, hemşehrisi olan AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun’a destek için düzenlediği programa yüzlerce davetli katıldı.

AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun’a Adıyamanlı hemşehrilerinden destek her geçen gün artarak devam ediyor. Adıyamanlı STK’ların düzenlediği destek programlarının yanında iş adamları ve kanaat önderlerinin de destek açıklamaları devam ediyor.

Bu kapsamda Adıyaman Gerger Drejan Köylü iş adamı Süleyman Ok’un kendi iş yerinde düzenlediği programa yüzlerce hemşehrisi katıldı.

Programda misafirlerini kapıda karşılayan Süleyman Ok ve akrabaları, misafirleriyle yakından ilgilendiler.

Bir hoşgeldin konuşması yapan Süleyman Ok, ‘Adıyamanıların en yoğun ikamet etiği Sultangazi’de ne yazık ki temsil noktasında yok sayılıyorduk. Bu özlemimiz değerli hemşehrimiz Abdurrahman Dursun’un önce ilçe başkanlığı şimdide belediye başkan adayı olmasıyla karşılık bulmuştur. Kişiliğine ve tecrübesine güvendiğimiz hemşehrimize köylülerimiz, ailem, akrabalarım ve dostlarım desteklerimizi bildiriyoruz. Her zaman yanında olduğumuzu belirtiyor, Allah’tan hayırlara vesile olmasını diliyorum’ dedi.

AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, bu güzel ortamı sağlayan Süleyman Ok ve ailesine teşekkür etti. Yiğitoğlu uzun yıllardır Adıyamanlılar ile birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğunu ve Adıyamanlılara AK Partiye  verdikleri büyük destekten dolayı teşekkür etti. Yaklaşan yerel seçimlerinin öneminden de bahseden Yiğitoğlu hep birlikte çalışacak ve güzel işlere imza atacağız dedi.

AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, katılımcılara ve programı düzenleyen Ok ailesine teşekkür eti. Hemşehrilerinin desteği ile azim ve gayretlerinin bir kat daha arttığını söyleyen Dursun, ‘Aynı zaman da  sorumluluğumuz da kat ve kat artmıştır. Başkan olarak Abdurrahman Dursun iyi çalışmaz ve başarısız olursa bu başarısızlık başta Adıyamanlılar ve doğululara mal edilir. Bunun bilincindeyiz ve bu bilinçle canla başla çalışacağız.

Makamlar gelip geçicidir, mühim olan gönüllere girmektir. Sultangazi’ye ve Sultangaililere hizmet ederseniz, kimseyi kırmamak için gayret gösterirseniz, kimseyi ayrı gayrı görmezseniz gönüllere girer yaptığınız hizmetlerle de anılırsınız.

İnşallah bu gayret içerisinde olacak, en büyük hesabımız Allah’a vereceğimizi unutmadan hizmet edeceğiz’ diyerek yapacakları projelerden bahsetti.

Program yapılan ikramlar eşliğinde yapılan sohbetlerin ardından çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

Adıyamanlı Adaylara Hemşehrilerinden Destek

Adıyamanlılar Vakfı ve Adıyaman Dernekler Federasyonu’nun birlikte organize ettiği Cumhur İttifakı İstanbul Avrupa yakası Adıyamanlı Belediye Başkan Adayları ve Belediye Meclis Üyesi Adayları destek programı düzenledi. Adıyamanlılar Vakfı Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya hemşehrilerine destek veren Adıyamanlılar yoğun ilgi gösterdiler.

Adıyamanlılar Vakfı’nda düzenlenen programa Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Sait Aybak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Dursun, AK Parti Esenler Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, Belediye Meclis Üyesi adayları, STK temsilcileri, muhtar adayları ve çok sayıda Adıyamanlı katıldı.

Toplantıda bir selamlama konuşması yapan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Sait Aybak, Adıyamanlı adaylara başarılar diledi ve desteklerini bildirdi. Demokrasinin milletin özgür iradesini sandığa yansıtarak nasıl yönetileceğine ve kimin yöneteceğine karar vermesidir diyen Aybak, son 16 yılda ülkenin bazı çıkmazlardan sıyrıldığını belirtti. Eksikliklerin sağduyu ve güç birliği ile aşılacağını ifade eden Aybak , hemşehrilerinin yanında olduklarını söyleyerek başarılar diledi.

31 Mart yerel seçimlerin ülkemize hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Adıyaman Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Orhan Karaman, ”Birçok alanda olduğu gibi, siyasette, yerel yönetimlerde, bürokrasi de, onu ve gurur duyduklarımızın sayısı artıyor ve artmalıdır. Çünkü Adıyamanlılar vatanına, milletine, bayrağına ve devletine bağlı insanlardır. Dünya başkenti İstanbul’un yönetilmesinde görev alan hemşerilerimizin, yıllarca omuz omuza yol yürüdüğümüz insanlar olması da bizi ayrıca gururlandırmıştır. Bu isimler yapılacak hizmetler konusunda hayallerimizi, ümitlerimizi ve heyecanlarımızı arttırmaktadır.” şekilde konuştu.

Adıyamanlılar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Ömer Özkartal ise Adıyamanlı hemşehrileri için destek istedi. Adıyamanlıların daha aktif ve güçlü olabilmesi için bütün Adıyamanlıların destek vermesi gerektiğini söyleyen Özkartal, bir kurumda söz hakkına sahip hemşehriniz var ise hizmeti almanız kolaylaşır. Sultangazi’de Abdurrahman Dursun ve Esenlerde Mehmet Tevfik Göksu için destek olmalarını bu desteği tanıdık ve akrabalardan da isteyerek güçlendirmeleri gerektiğini ifade etti.

AK Parti’den Sultangazi Belediye Başkan Adayı olan Abdurrahman Dursun  desteklerinden dolayı hemşehrilerine teşekkür etti ve sizleri asla mahcup etmeyeceğiz dedi. Dursun, ‘“Biz bu mesuliyeti yerine getirme adına çok büyük gayret göstereceğiz. Buna kutlu bir emanet olarak bakıyoruz ve inşallah bu kutlu emaneti bir dava şuuru içerisinde taşımak için gayret edeceğiz. Bu görevi biz de bir gün bırakacağız. Nasip olursa 5 yıl için seçiliyoruz. Biz sadece bu 5 yıl için yapmamız gerekenleri yapacağız. Doğru işleri her zaman yapacağız. Asla yanlış bir işe imza atmayacağız. Allah rızasını gözeterek, o çerçeveden çıkmayarak gayret edeceğiz. Bu görevi hakkıyla yerine getireceğiz, yerine getirmeliyiz. Sultangazi’de İstanbul birincisi olmak için gayret ediyoruz. Hedefi bu şekilde koyduk ve buna göre çalışıyoruz. Biz gayret edelim. Kader gayrete aşıktır derler. Çalışalım ki kader de tecelli etsin. Güzel işlere inşallah imza atacağız. Ama her zaman şunu söylüyorum; Bu dönem imar ve ihya faaliyetlerini çok olmayacağı bir dönem. Bunlar zaten belediyecilik işi, yapacağız. Alt yapıya dair bir ihtiyaç varsa bunları inşallah yapacağız. İmara dair sıkıntılar varsa bunları zaten çözeceğiz. Ama öncelikli sorumluluğumuz daha farklı işler. Eğitim alanı üzerinde çok duruyoruz. Sultangazi’de tam zamanlı eğitime geçme adına, nitelikli okulların getirilmesi adına çok gayret ediyoruz.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, toplantıyı düzenleyenlere teşekkür etti. Toplantıya katılmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Demiröz, 31 Mart seçimlerinin bir beka meselesi olduğunu belirterek, destek istedi.

AK Parti Esenler Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mehmet Tevfik Göksu ise, 31 Mart seçiminin sadece Türkiye için değil, tüm mazlum milletler için büyük önem taşıdığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde girdikleri her seçimden zaferle çıktıklarını dile getiren Göksu, Adıyamanlı hemşehrilerine teşekkür ederek destek istedi.

Konuşmaların ardından belediye meclis üyesi adayları katılımcılara tanıtıldı.

Program çekilen hatıra fotoğraflarıyla son buldu.

AK Parti Sultangazi İş Dünyası ve STK’larla Buluştu

Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanlığının Sultangazi Belediyesi Sahra Düğün Salonu’nda düzenlediği “İş dünyası ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Buluşması” AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşçu’nun da katıldığı programla gerçekleşti. Yoğun bir katılımın sağlandığı toplantıda Babuşçu Belediye başkan Adayı Dursun’a güvenini bildirdi.

Programa AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşçu, AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, İş adamları, STK Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyesi Adayları, muhtarlar ve muhtar adaylarıyla partililer ve davetliler katıldı.

Programda bir selamlama konuşması yapan AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, katılımcıları selamlayarak bu güzel ortamda olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Belediyeciliğin gönül işi olduğunu ifade eden Dursun, bütün Sultangazi’yi kucaklayacak herkese eşit hizmet sunacaklarını söyledi. Projelerinden bahseden Dursun, birlikte Sultangazi’ye hizmet etmeyi arzuladığını ifade etti.

AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşçu, Aburrahman Dursun ile ilde 8 yıl birlikte çalıştıklarını ve kişilik olarak takdir ettiği başarılı bir arkadaşımızdır dedi.

Belediyeciliğin hizmet yarışı olduğunu belirten Babuşçu, Sultangazi’nin bu yarışta başarılı bir yönetim sergilediğini ve Cahit Altunay’ın kaldığı yerden Abdurrahman Dursun’un bu hizmeti artırarak devam ettireceğini belirterek Allah yar ve yardımcısı olsun dedi.

Alidam Derneği Görkemli Bir Törenle Hizmete Açıldı

Adıyaman İli Kahta İlçesi Alidam Köyü Kültürel ve Sosyal Dayanışma Derneği’nin Uğur Mumcu Mahallesi’nde hizmete giren dernek merkezinin açılışı miting havasında gerçekleşti. Belediye Başkan Adayları ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’ın katıldığı açılış törenine Adıyamanlılarında yoğun ilgi gösterdiler.

Uğur Mumcu Mahallesi’nde  Birlik Camii yanında açılan Alidam Köyü Derneği’nin açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirildi.

Açılış Törenine AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Haluk Bozkurt, Saadet Partisi Sultangazi Belediye Başkan Adayı Hüseyin Aydoğan, AK Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel, STK temsilcileri, belediyem meclis üyeleri, meclis üyesi adayları, muhtarlar, muhtar adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından ikramlar eşliğinde sohbet eden katılımcılar hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Programda bir selamlama konuşması yapan Adıyaman İli Kahta İlçesi Alidam Köyü Kültürel ve Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Bektaş, davetlerine icabet ederek açılışa katılan ve çiçek ve mesaj göndererek yanlarında olan dostlarına teşekkür etti. Yıllardır özlemini çektikleri derneklerini kurduklarını ifade eden Bektaş, yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Daha sonra birer selamlama konuşması yapan AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Haluk Bozkurt, Saadet Partisi Sultangazi Belediye Başkan Adayı Hüseyin Aydoğan, AK Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel hayırlı olsun dileklerini ilettiler. Sivil toplum örgütlerinin önemine vurgu yapan konuşmacılar, projelerinden bahsederek destek istediler.

Program sohbetler ve çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

Dursun, İlçede Dokunmadık Gönül Bırakmayacağız

AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, ilçede dokunmadık gönül bırakmayacağız diye başladığı çalışmalarına aralıksız devam ediyor.  Sabah erken saatlerinde başladığı ziyaretlerine gecenin geç saatlerine kadar devam eden Dursun, halkımızın bize gösterdiği teveccüh motivasyonumuzu her geçen gün artırıyor dedi.

İstanbul’da AK Partiye en büyük desteği Sultangazi’den vermek için hedef koyan AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, hedefe ulaşmak için gecesini gündüzüne katarak çalışmalarına devam ediyor. Sosyal belediyecilik anlayışını zirveye çıkaracaklarını belirten Dursun’a Sultangazililerin desteği çığ gibi büyüyor.

Tevazu, samimiyet ve gayret şiarıyla yola çıkan başkan adayı Dursun her gittiği toplantıda hedeflediği belediyecilik anlayışını anlatıyor. Hedefleri ve azmine inanan Sultangazililerin desteğini alarak Dursun, ilçenin her yaşta ve her kesimdeki sakinleriyle bir araya geliyor.