Güncel

Güzelaydın, “Her Siyasi Partiye Aynı Mesafede Duruyoruz”

Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı Bilal Güzelaydın mahalli seçimlere haftalar kala mahalle sakinlerinin büyük desteğini almış durumda. Güzelaydın’la Cumhuriyet Mahallesi ve seçim çalışmaları hakkında kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı Bilal Güzelaydın mahalli seçimlere haftalar kala mahalle sakinlerinin büyük desteğini almış durumda. Güzelaydın’la Cumhuriyet Mahallesi ve seçim çalışmaları hakkında kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

bilal-guzelaydin-cumhuriyet-muhtar-adayi

Sultangazi’nin tanınmış işadamlarından olan Bilal Güzelaydın, uzun yıllardır ikamet ettiği Cumhuriyet Mahallesi’nde muhtar adaylığı başvurusunda bulunmuştu. İş ve sosyal hayatında birçok başarıya imza atmış olan Güzelaydın ile seçimler ile ilgili bir söyleşi gerçekleştirdik. Geçtiğimiz sayımızda yer verdiğimiz ‘Güzelaydın ve ekibi hizmete hazır’ haberimizin içeriğinde Cumhuriyet Mahallesi muhtar adayı yerine yanlışlıkla Cumhuriyet Halk Partisi Muhtar adayı yazılmış ve bu haberi diğer adaylar koz olarak kullanmaya başladığı duyumlarına Güzelaydın, artıları olmayanlar bir hatayı kendilerine artı edinmeye çalışıyorlar dedi.

Pusula İstanbul Gazetesi: Sayın Güzelaydın, öncelikle haberimizdeki hatamızdan dolayı özür dileriz. Bize ait bu hatayı sizin aleyhinizde kullananlar varmış bu konuda neler söylemek istersiniz.

Artıları olmayanlar bu tür yollara başvurabilirler

Bilal Güzelaydın: Öncelikle şunu söylemek isterim artıları olmayanlar bu tür yollara başvurabilirler. Bana göre bu davranış tamamen acizliktir. Mahalli seçimlerde siyasetin yeri olmadığını herkes bilir. Bizler her siyasi partiye aynı mesafede dururuz. Çünkü siz bütün mahalleyi temsil etmeye adaysınızdır. Ben ve ekibim yaşadığımız mahalleye olan aidiyet duygumuzdan dolayı bu hizmet yarışına girdik. Mahallemize daha iyi hizmet getirebileceğimize inandığımız için aday olduk. Hiçbir zaman isim yapmak derdinde değiliz. Zaten benim gerek iş gerekse sosyal hayat içerisinde bilinen ve güvenilen bir ismim olduğunu düşünüyorum. Birileri bu yarışı hizmet yarışı olarak değil makam yarışı olarak görüyorlar ki bu tür bir davranış içerisine girmişler.

Mahalli seçimlerde tabiî ki siyaset olmaz olamazda. Mevcut muhtarlarımızın da böyle bir duruşunu görmedik. Belediyeyi kim kazanırsa kazansın mahallenizle ilgili siyasi görüşüne bakılmaksızın belediye başkanıyla çalışmak durumundasınız. Amacınız mahallenize komşularınıza hizmet etmektir.

Pusula İstanbul Gazetesi: Çalışmalarınız hakkında  bilgi alabilir miyiz? Mahalle sakinlerinin sizlere bakış açısı nasıl?

Bu yarışta önde olduğumuza inanıyorum

Bilal Güzelaydın:  Cumhuriyet Mahallesi benim ve ekibimin uzun yıllardır yaşadığı bir mahalle. Dolayısıyla mahalle sakinlerinin bir çoğunu tanıyoruz. Zaten bu yarışa girmemiz de komşularımızın teşviki büyük. Bu nedenle gittiğimiz her yerde tanıdığımız ve destek gördüğümüz komşularımızla karşılaşıyoruz. Böyle olunca da bu yarışta önde olduğumuza inanıyorum. Bunu başkaları da görmüş olacak ki karalama kampanyası başlatılmış.

Bu bir hizmet yarışıdır, hak eden mahallinin güvenini kazanan ipi göğüsleyecektir. Adaylar projeleri ve bakış açılarıyla bu yarışta ön plana çıkmaları lazım. Ama deminde dediğim gibi acizler üretemezler, ancak saldırırlar.

Pusula İstanbul Gazetesi: Sizin iş hayatınızda ilkleri yaptığınızı biliyoruz, mahalleye neler kazandıracaksınız?.

Uygulanabilir ve sürdürülebilir hizmetlerle mahallemizi ilçenin en gözde mahallesi yapmaya çalışacağız

Bilal Güzelaydın: Mahalli yönetimlerin bir bütçesinin olmadığını hepimiz biliyoruz. Burada hizmeti getirebilmek için verilecek bir mücadele var. Ben ve ekibim öncelikle sıkıntılarımızı çözmek için mücadele edeceğiz. Yetkili kurumlara yapacağımız müracaatlar ve sonrasında ki takip ile sorunlarımız çözebileceğimize inanıyorum Ama öncelikle mahalle sakinleriyle ortak alacağımız sorunların üzerine gideceğiz. Bunun yanında mahallemizde neler yapılabileceğini araştırdık. Öncelikli sıkıntılarımız çözdükten sonrada bu hizmetleri talep edeceğiz. Bu projeler bize ve yerel yönetime artılar kazandıracak projeler. Uygulanabilir ve sürdürülebilir hizmetlerle mahallemizi her geçen yıl daha yaşanabilir ilçenin en gözde mahallesi yapmaya çalışacağız. Huzur ve güvenin sağlandığı bir mahallede bir de sosyal faaliyetlerimizi yapabileceğiniz mekanlar oluşturursak ailece mutlu yaşayabileceğimiz bir mahalle oluştururuz. Öncelikle insanımıza hizmet getirecek bir anlayışla çalışacağız. Bu anlayışla da güzel işlere imza atacağımıza inancımız tam. Allah hakkımızda hayırlı olanı nasip etsin. Komşularımızın güvenini boşa çıkarmayacağımıza söz veriyor ve desteklerini bekliyoruz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top