İstanbul'daki Adıyamanlılar

Gürgenlilerden Muhteşem Kutlu Doğum Programı

Gürgenlilerden Muhteşem Kutlu Doğum Programı

Adıyaman Gerger Gürgenli Köyü Derneği, Esentepe Mahallesi Yavuz Sultan Selim Camii konferans salonunda Kutlu doğum programı düzenledi.

Programa Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, Sultangazi Belediye Meclis Üyesi İsmail Akkaya, Esentepe Mahallesi Muhtarı Haydar Polat, Gaziosmanpaşa Adıyamanlılar Derneği(GADER) Başkanı Ramazan Okay, Tüm Canbeyliler Derneği Başkanı Abdulbaki Durmuş, Gürgenliler Derneği Başkanı Recep Müslüm ve Dernek yönetimi, AK Parti Sultangazi İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Mete ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Snumunu Tayfun Ayaz’ın gerçekleştirdiği programın açılış konuşmasını yapan Gürgenliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Recep Müslüm, katılımından dolayı bütün herkese teşekkür ederek şunlar kaydetti; Derneğimiz köyün ileri gelenleri tarafından kurulmuştur. Başta onursal başkanımız Osman Mutlu’ya teşekkür ederek şu an da aramızda bulunmayan yeri doldurulması zor olan Allah’ın rahmetine kavuşan üyelerimizi rahmetle anıyoruz. Sevgili hemşehrilerim sizlerden gücünüzün yettiğince derneğimizi destekleyerek bu kutlu yolda görev almanızı talep ediyorum. yaklaşık 2 bin kişilik bir aile olarak sadece Sultangazi’de ikamet etmekteyiz. Adıyamanlı dernekleri arasında ilk kurulan derneklerden olan Gürgenli köyümüzün derneği’ni şu an ki bulunduğu durumdan kaldırarak en tepeye çıkaracağız.

Cenab-ı Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın ve bozmak isteyenlere de nasip etmesin. Sözlerimi Mevlana’nın “Küsmek ve darılmak İçin bahaneler aramak yerine sevmek, sevilmek için çareler arayın” sözleriyle bitiriyorum.

Ardından birer selamlama konuşması gerçekleştiren Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ve AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan Gürgenliler’e gecelerinin hayırlara vesile olarak ettikleri duaların kabul olmasını dilediler.

Gürgenliler program boyunca Osman Mutlu’nun okuduğu Kur-an’ı Kerim tilaveti, ilahiler ve dualarla Sevgililer Sevgilisi Hz. Muhammed(A.S)’ı  andı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top