Genel

Gürgenliler Parti Ayırmaz Hemşerisini Destekler

Gürgenliler Parti Ayırmaz Hemşerisini Destekler

Gürgenliler Parti Ayırmaz Hemşerisini Destekler
 Adıyaman İli Gerger İlçesi Gürgenli (Peşval) Köyü Derneği üyeleri  CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Adayı olan Başkanları İsmail Akkaya’ya sahip çıktılar. Cumartesi dernek binasında bir araya gelen Gürgenliler , ‘Gürgenliler parti ayrımı yapmaz hemişehrilerine sahip çıkarlar’ dediler.
gürgenliler-ali acara destek003-_MG_5471
Gürgenlililer CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Adayı olan dernek başkanları İsmail Akkaya’ya destek verdiklerini göstermek için bir araya geldiler. Cumartesi dernek binasında düzenlenen toplantıya CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı  Av.Ali Acar  ,Gergerliler Dernek Başkanı Mahmut Özdemir, AKYAD Başkan Yardımcısı Ahmet Süt, CHP Sultangazi SYK Başkanı Hıdır Karataş ,Dumlu Derneği Başkan Yardımcısı Hamza Taşan ,Dünya  Shotokan Karate federasyon Başkanı Zülfikar Yeşil, Esendere  Derneği Başkanı Av. Ali Yücel ve gürgenli derneği üyeleri katıldı .
Katılımcıların fikir alışverişinde bulunduğu toplantıda yerel seçimlerde parti ayrımı gözetmeden hemşehrilerine sahip çıkma sonucuna varıldı.
Geçtiğimiz günlerde Gürgenli derneği eski başkanı Osman Mutlu’nun bir toplantıda Gürgenlileri kast ederek, ‘Tavanda çatlak olsa da taban AK Partiyi destekler’ beyanına tepki gösteren Gürgenliler başkanları İsmail Akkaya’ya sahip çıktılar. Gürgenliler parti ayrımı yapmadan hemşehrileri arasından çıkan değerlere sahip çıkacaklarını ve eski başkanlarının yaptığı açıklamayı siyasi bir açıklama olarak nitelendirdiklerini söylediler. STK’lar siyaset üstü bir yapıdır, bizler şucu bucu değiliz. Hepimizin bir siyasi görüşü vardır ama inandığımız ve tanıdığımız hemşehrilerimizin yanında olacağız dediler.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top