Sultangazi

Gürgenli Köyü Derneğinde Recep Müslüm Dönemi

Gürgenli Köyü Derneğinde Recep Müslüm Dönemi

Tek listeyle gidilen Gürgenli Köyü Sosyal Dayanışma Derneği Olağan Kongresi sonucunda Recep Müslüm yeni başkan seçildi. Genel kurul Kararı İle Adıyaman Gergerliler Federasyonu (ADIGER-FED)’ndan ayrılma kararı alındı.

Gürgenli Köyü Derneğinde Recep Müslüm Dönemi

Divan Kurulunun seçilmesinin ardından konuşma yapan Mevcut Başkan İsmail Akkaya kongrenin hayırlara vesile olmasını temenni ederek yeni seçilecek başkana Gürgenli Köyü ve Gürgenliler için her türlü desteği sunmaya devam edeceğini iletti. Akkaya “Köyümüzün Muhtarı ve Camii İmamımız da burada kendileri de hoş gelmişler. Köy’de yapılacak bir yol var bunun maddiyatını biz dernek olarak karşıladık. Bu yol hakkında son durum nedir muhtarımızdan onu öğrenmek istiyoruz. Seçilecek yönetiminde hayırlara vesile olarak çok güzel işler yapmasını temenni ediyorum” dedi.

Gürgenli Köyü Derneğinde Recep Müslüm Dönemi

Başkan Adayı Recep Uysal yaptığı konuşmada “Mevcut başkanımız ve yönetim kurulumuza çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Kendilerinin görevlerini ellerinde geldiğince yerine getirdiklerini biliyorum. İnşallah bizde yeni yönetim ile birlikte önceki dönemlerin üstüne koyarak yeni bir vizyon ve çalışma ile yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Yapılan oylamada oy birliğiyle Recep Müslüm yeni başkan seçildi.

Gürgenli Köyü Derneğinde Recep Müslüm Dönemi

Gürgenliler Derneğinin Adıyaman Gergerliler Federasyonundan ayrılması gerektiğini gündeme getiren Osman Mutlu, “Gergerliler Federasyonu çatısı altında çalışmalara devam etmenin gereksiz buluyorum” diyerek Federasyondan ayrılma olayını genel kurul oylamasına sundu. Yapılan oylamada oy çoğunluğu ile Adıyaman Gergerliler Federasyonu (ADIGER-FED)’ndan ayrılma kararı alındı.

Gürgenli Köyü Derneğinde Recep Müslüm Dönemi

Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ;

Osman Mutlu

Mehmet Akkaya

Hacı Mehmet Kamar

Osman Aktar

Mehmet Önül

Adil Oğuz

Mehmet Cingöz

Osman Mete

Mustafa Sündük

Yusuf Selvitopu

Refik Dokumacı

Selim Nilifırka

Ramazan Tokay

Gürgenli Köyü Derneğinde Recep Müslüm Dönemi

Kongre sonrası gazetemize konuşan yeni başkan Recep Müslüm “bizim derneğimiz Adıyaman Genelinde en eski derneklerden biri. Bana dernek başkanlığı teklif edildiğinde düşünmeden derneğimizin canlandırılarak yeni bir anlayış ve bakış ile Köyümüz ve Köylülerimize hizmet etmesi için aday oldum. İlk etapta üye çalışması yaparak üye sayımızı 1000’e çıkarmayı hedeflemekteyiz.

Köyümüzde şu anda devam etmekte olan 400 m2 üzerine 4 katlı bir camii inşaatımız var. Bu inşaatın tamamlanması için elimizden geleni yapacağız. Köyümüz sınırları içerisinde bulunan kırkgöz suyu ve sülüklü göl’ü turizme kazandırmak amacıyla elimizden geleni yapacağız.

Kayıtlara bakarsanız görecekseniz mevcut hükümeti % 95’e dayanan bir oy oranı ile destekleyen köy halkına şu ana kadar hükümet yetkilileri ne kadar destek olmuş, sorunlarıyla ilgilenmiştir bunu sorgulamak gerekir. Bundan sonra köyümüz ve köylülerimize her türlü hizmeti getirmek için çalışmalar yapacağız.“ Dedi.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top