Güngörmüşüler Piknik Şöleninde Buluştu

Güngörmüşüler Piknik Şöleninde Buluştu

Adıyaman İli Gerger İlçesi Güngörmüş Köyü Derneği (GÜNDER) 2. Geleneksel Piknik Şöleni’ni  Belgrad Ormanı Fatih Çeşmesi  Mesire Alanında gerçekleştirdi.

Belgrad Ormanı Fatih Çeşmesi  Mesire Alanında gerçekleştirilen GÜNDER 2. Geleneksel Piknik şölenine yoğun bir katılım sağlayan Güngörmüşlüler, güzel bir  gün geçirerek hemşehrileriyle hasret giderdiler.

Sabah saatlerinde kahvaltıyla başlayan program, Adıyamanlı sanatçılar Nevzat Mente, İbrahim Harikases, Azer Aktaş,  Ali Baran, Mustafa Korkmaz, Mehmet Kılıç’ın sahnesiyle şölen havasına dönüştü.

Sahne alan sanatçıların seslendirdiği türkülere eşlik eden katılımcılar doyasıya halay çektiler.

Programa Peyzaj Mimarları İstanbul Odası İstanbul Şube Başkanı Murat Ermeydan, Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel, Karadut Köyü Dernek Başkanı M. Nuri Süt, Semerkant Vakfı İstanbul Şube Başkanı Mehmet Sarıtemur, GÜNDER Eski Başkanı Mustafa Mente, Basın İlan Kurumu Darıca Tesisleri Müdürü Mehmet Mente, GERSOYDER eski başkanı Ahmet Mancak ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda çocuklarda unutulmadı. Yöresel oyunların oynandığı şölende yarışmalarda derece alan çocuklara hediyeler verildi.

Piknik şöleni sonrasında bir açıklama yapan dernek başkanı Eyyüp Demir,” Geleneksel 2. Piknik şölenimizi kazasız belasız, coşkulu bir şekilde tamamladık. Katılım sağlayan tüm misafirlerimiz ve köylülerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Gelecek yıllarda daha geniş katılımlı programlarımız olacak inşallah. Biz yönetim olarak köylülerimize hizmet etmek için canla başla ve yılmadan çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir