Güngören

Güngören Modern Meydanına Kavuştu Metro Yolda

Güngören’de toplu açılış ve temel atma törenine katılan Başkan Kadir Topbaş, ilçenin yıllar sonra altında kültür merkezi, otopark, spor salonu ve İSMEK bulunan bir meydana kavuştuğu belirterek, “2017’de devreye girecek Bakırköy-Kirazlı-Bağcılar Metro Hattı ile Güngören metroyla buluşacak” dedi.

Güngören’de toplu açılış ve temel atma törenine katılan Başkan Kadir Topbaş, ilçenin yıllar sonra altında kültür merkezi, otopark, spor salonu ve İSMEK bulunan bir meydana kavuştuğu belirterek, “2017’de devreye girecek Bakırköy-Kirazlı-Bağcılar Metro Hattı ile Güngören metroyla buluşacak” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Kadir Topbaş, Güngören’e yapılan yatırım ve hizmetlerin açılışı ve yeni yatırımların temel atma törenine katıldı. Marmara Caddesi’ndeki Güngören Parkı’nda düzenlenen tören alanını dolduran vatandaşlar Başkan Kadir Topbaş’ı sevgi gösterileriyle karşıladı.

Yoğun katılımın olduğu törende İstanbul Milletvekilleri Ömer Dinçer ve Ünal Kaçır Ulaştırma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yahya Baş ile Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman da yer aldı. Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, Marmara Caddesi Güngören Parkı, Haznedar Zeminaltı Otopark Üzeri Parkı, Merter Fatih Caddesi Zemin Altı Kat Otoparkı, Merter Kasım Sokak Zemin Altı Kat Otoparkı, Eşref Bitlis Yaya Üstgeçidi, Ali Rıza Gürcan Caddesi ve Mete Sokak ile Güngören Belediyesi’nin çok sayıdaki hizmetinin açılışını yaptıklarını belirterek, yatırımların hayırlı olmasını diledi. Bugün Mareşal Çakmak Parkı ile Güngören Spor Kompleksi’nin de temelini atacaklarını ifade eden Kadir Topbaş, İBB olarak sadece Güngören’e 329 milyon lira yatırım yaptıklarını söyledi.

Göreve geldiğinde Güngören’de nefes alınabilecek bir alan olmadığını, kamulaştırmalar yaparak ve 50 milyon lira harcayarak Eski Magrus Fabrikası’nın alanını 16 bin metrekarelik Güngören Kent Parkı yaptıklarını söyledi. Daha önce olumsuz koşullar nedeniyle şikayet konusu olan bu alanda meydan, kültür merkezi, otopark, İSMEK binası ve spor alanları oluşturduklarını dile getiren Başkan Topbaş, “Güngören’in daha mükemmel hale gelmesi için bu önemli yatırımı açarak tarihe iz düşüyoruz. Bugün 800 araçlık otoparkı, Pazar yeri ve yapılacak camisi dahil çok güzel hizmet alacağınız bir mekan ortaya çıktı. Biz daima millet, daima hizmet dedik. Bu anlayışla yola çıktık” dedi.

Bir başkası bu hizmetleri yapsaydı, bugün başka şeyler konuşurduk. Biz İstanbul’a hizmeti bir ayrıcalık olarak gördük” diyen Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Birileri istemeseler de bizim hizmetlerimizden istifade edecekler. Hor görseler de yatırımlarımızı kullanacaklar. İstanbul’da dünyaya bir model ortaya çıkardık. ‘Her yerde metro her yere metro’ dedik. 400 kilometreyi aşkın metro sistemini 2019 yılına kadar tamamlamayı öngördük. Birçok projelerimiz var. Bizim projelerimize hayalleri dahi yetişmez. 2019’da raylı sistem ağımızı 400 kilometrenin üstüne çıkartacağız. 2017’de devreye girecek Bakırköy-Kirazlı-Bağcılar Metro Hattı buradan geçecek. Metroyla buluşacak Güngören, hayal dahi edilemezdi.”

“30 MART GECESİ BİRİLERİNİN HESAPLARI KURSAĞINDA KALACAK”

İstanbul ve Güngören’de ciddi değişimler yaşandığını ve şehrin yarınının çok daha farklı olacağını vurgulayan Topbaş, “Çok laf edenlerle, gerçekten hizmet aşkı olanları ayırt edecek duyguya sahip olduğunu biliyorum. İstanbul tesadüflere terk edilemez. İstanbul maceralara sürüklenemez. İstanbul ne olursa olsun denemez. İstanbul, İstanbul’u aşkı olmayanlara emanet edilemez. 30 Mart gecesi birilerinin hesapları kursağında kalacak. Bizim en büyük gücümüz evelallah halkımız. Sizin tartınızın hassasiyetini ve vefa duygunuzu biliyoruz. Sizlerle yürüyüşümüz inşallah 2019’a kadar sürecek” diye konuştu. – İSTANBUL

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top