Güngören

Güngören’de Lale ve Sümbül Zamanı Başladı

Türkiye’de lale ve sümbülleri kendi imkânlarıyla yetiştiren ilk ilçe belediyesi olan Güngören Belediyesi bahar ayının gelmesiyle birlikte lale ve sümbülleri gün yüzüne çıkarttı. Yılda ortalama 300 bin lale ve sümbül yetiştiren Güngören Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü vatandaşlarımızın ve çocukların yeşile ve çiçeğe olan ihtiyaçlarının giderilmesi için 200 bin adet laleyi Güngören’e ekiyor, 100 bin laleyi ise kamu kuruluşları, okullar ve meydanlarda vatandaşlara dağıtıyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğünün, kış ayının başında toprağa yerleştirdiği lale ve sümbüller baharın gelmesiyle birlikte Güngören’e renk getirdi.

Vatandaşın yoğun ilgi duyduğu çiçek dağıtımı; Kaymakamlık, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Verem Savaş, BEDAŞ, İSKİ gibi kamu kurumlarının yanı sıra Güngören’de 17 okul yönetimi, öğretmenleri ve öğrencilerine bizzat dağıtıldı. Cami ve meydanlarda da dağıtılan lale ve sümbül Güngörenli kadınların yanı sıra en çok çocukların ilgisini çekti.

Park ve Bahçeler Müdürlüğünün programı doğrultusunda okullar ve meydanlarda çiçek dağıtımı devam edecek.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek