Genel

Güneydoğu Savaş Alanı Gibi

Güneydoğu Savaş Alanı Gibi

Hakkari Şemdinli,Diyarbakır Sikvan,lice,Cizre,Şırnak,Muş Varto, kimi yerde sokağa çıkma yasağı kimi yerde barikatlar kurulmuş savaşılıyor ,Allah rızası için birileri durdursun bu savaşı .

Silvanda sokağa çıkma yasağı kalktı halk perişan ,Esnaf, çatışmalar sebebiyle tahrip olan iş yerlerini temizlemeye koyuldu.

Çatışmaların yaşandığı bazı mahalle ve sokakların adeta savaş alanına dönmüş gibi .Çok sayıda ev, işyeri ve otomobile kurşun isabet ettiği, bazı dükkanların tahrip olduğu görüldü

Muş varto da sokağa çıkma yasağı devam ediyor , şimdiye kadar PKK’lilerle dağlarda  süren çatışmaların şehirlere inmesi  bizi korkutuyor  ürkütüyor iç savaşa dönmesinden bu ateşin tüm Ülkeyi sarmasından korkuyoruz . Batı doğuya göç edip yangını söndürmesi gerek.birileri bu ateşi durdurmaz ise bu alev hepimizi saracak o zaman da ah vah etmenin kıymeti kalmayacak.

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde güvenlik güçleri PKK’lar  karşı operasyon başlatmış, Diyarbakır’ın Silvan İlçesinde Valilik kararıyla sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Silvan, Lice Şemdinli’deki çatışmalardan görüntüler.

silvan-savas-alani-gibi_x_1560_b silvan-savas-alani-gibi_x_5459_b silvan-savas-alani-gibi_x_43555_b sokaga-cikma-yasaginin-kalktigi-silvan-savas_x_4468_b sokaga-cikma-yasaginin-kalktigi-silvan-savas_x_19483_b sokaga-cikma-yasaginin-kalktigi-silvan-savas_x_31751_b sokaga-cikma-yasaginin-kalktigi-silvan-savas_x_43257_b sokaga-cikma-yasaginin-kalktigi-silvan-savas_x_49278_b sokaga-cikma-yasaginin-kalktigi-silvan-savas_x_55173_b sokaga-cikma-yasaginin-kalktigi-silvan-savas_x_64753_b sokaga-cikma-yasaginin-kalktigi-silvan-savas_x_68218_b sokaga-cikma-yasaginin-kalktigi-silvan-savas_x_73444_b sokaga-cikma-yasaginin-kalktigi-silvan-savas_x_75545_b sokaga-cikma-yasaginin-kalktigi-silvan-savas_x_79667_b sokaga-cikma-yasaginin-kalktigi-silvan-savas_x_80343_b sokaga-cikma-yasaginin-kalktigi-silvan-savas_x_84196_b sokaga-cikma-yasaginin-kalktigi-silvan-savas_x_92339_b

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top