Güncel

UYGAD’ın Konuğu Abidin Kurt Oldu

UYGAD’ın Konuğu Abidin Kurt Oldu

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti (UYGAD) Zeytinburnu’nda bulunan Mekan İstanbul’da yaptığı kahvaltılı yönetim kurulu toplantısında Küçükçekmece Müteahhitler Birliği (KÜMBİR) Başkanı Abidin KURT’u konuk etti.

UYGAD’ın  Eylül ayında ilkini düzenleyeceği  ve 12 dalda  yılın en iyilerinin seçileceği 1. UYGAD Altın Kalem  Ödülleri’nin organizasyonu ile ilgili bir araya gelen UYGAD Yönetim Kurulu, Küçükçekmece Müteahhitler Birliği Başkanı Abidin Kurt’u konuk ederek İnşaat sektörünün sorunları ve kentsel dönüşümün son durumu ile ilgili bilgi aldı.

Toplantının açılış konuşmasında 12 dalda UYGAD’ın  eylül ayında düzenleyeceği ve Türkiye’nin en iyilerinin ödüllerini alacağı 1. UYGAD ALTIN KALEM ÖDÜLLERİ hakkında yönetim kurulunu  bilgilendiren  ve üyelerinin görüşlerini alan UYGAD Başkanı  Mehmet Derviş Canbekli “UYGAD  olarak  hiçbir siyasi görüşü ayırt etmeden ülkemize kendi konusunda en iyi hizmeti veren Kurum, Kuruluş ve şahıslara gelecek kuşaklara örnek olması ve gelenekselleşmesi için ödül gecesi yapmaya karar vermiş bulunmaktayız.  Her şeyin üstünde tuttuğumuz vatan ve millet sevgimize bu ödülleri hak edenleri de ortak etmek bizim için onur verici bir durumdur” dedi.

Toplantının ilerleyen zamanlarında İnşaat sektörünün lokomotifleri konumunda olan Müteahhitlerin  istekleri ve  sorunları hakkında bilgi veren Küçükçekmece Müteahhitler Birliği Başkanı Abidin Kurt İmar yasasının ve Kentsel dönüşüm Projesinin  düzenlenmesi ve  güncel ihtiyaçlara göre revize edilmesi gerektiğini söylediği konuşmasında “Hep birlikte daha büyük başarılara imza atmak için çalışacağız. Yaratacağımız sinerjiyle, sorunlarımızı tek tek aşarak, çok daha güçlü, çok daha etkili, çok daha iddialı bir sektör haline geleceğimizden hiç şüphe duymuyorum. Türk müteahhitlerinin dünyada neler başarabileceğini hep beraber göstereceğimize inancım tamdır” dedi

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek