Güncel

Sakız Köyü Malatya Şubesi Törenle Hizmete Açıldı

Adıyaman İli Sincik İlçesi Sakız Köyü Sosyal Yardımlaşma Kalkınma ve Kültür Derneği Malatya şubesi yoğun bir katılımla dualar eşliğinde açıldı.

Merkezi İstanbul Esenler de bulunan Adıyaman İli Sincik İlçesi Sakız Köyü Sosyal Yardımlaşma Kalkınma ve Kültür Derneği Malatya şubesinin açılışı büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Açılış törenine Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Sincik Belediye Başkanı Mehmet Korkut, AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Sakız Köyü Dernek Başkanı Abuzer Aydoğdu, STK temsilcileri ve Malatya’da yaşayan Adıyamanlılar ile Sakız Köylüleri katıldı.

Açılışta bir selamlama konuşması yapan Dernek Genel Başkanı Abuzer Aydoğdu, katılımcıları selamlayarak teşekkür etti. “Bu organizasyonu gerçekleştiren Derneğimizin Malatya Şube Başkanına ve bütün Sakızlı hemşerilerime canı gönülden teşekkür ediyorum’ diyen Aydoğdu birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan yaptığı selamlama konuşmasında, sivil toplum örgütlerinin sosyal yaşamdaki önemine değindi. 300 hane Sakız Köylünün Malatya’da ikamet etiğini belirten Gürkan derneğin hayırlara vesile olmasını diledi.

Daha sonra Sincik Belediye Başkanı Mehmet Korkut ve AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci birer selamlama konuşmayı yaparak hayırlı olması dileğini ilettiler.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından katılımcılar ikramlar eşliğinde uzun süre sohbet ettiler.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek