Güncel

İGTOD’DAN Halep’e Uzanan Yardım Eli

İGTOD’DAN Halep’e Uzanan Yardım Eli

İstanbul Gıda Toptancı Tüccarları Derneği (İGTOD) tarafından Halep için başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan 250 ton temel gıda maddesi dualar eşliğinde yola çıktı.


İGTOD Üyelerince toplanan 250 ton temel gıda maddesi  Rami Gıda Toptancıları Merkezinde düzenlenen törenle dualar eşliğinde yola çıktı.

“Komşusu açken, tok yatan bizden değildir” yazılı pankart açan esnaf, tırların üzerine de “Halep dualarımız seninle”, “Halep’e yol açın” ve “Bu vahşete dur demek için el ele” yazılı afişler astı.

Törende bir konuşma yapan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Türkiye’nin her yerinde çok sayıda yardım kampanyası düzenlendiğini belirterek, Müslüman olmanın ötesinde, mazlum ve mağdur olan herkese insan olduğu için yardım etmenin temel medeniyet değerlerinden biri olduğunu söyledi. İGTOD Esnafının her zaman mazlumun yanında yer alarak bu tür yardım konvoylarını  ulaştırdığını belirterek, esnafın yaptığı yardımların onların hem ahiretlerine hem de işlerine katkı sağlayacağını kaydetti.

İGTOD Başkanı Mustafa Karlı da İslam ülkelerinde kan ve gözyaşının eksik olmadığını, Ortadoğu’daki birçok İslam ülkesinde yaşanan vahşetle zulmün yıllardır devam ettiğini, dünyanın ise yaşananlara sessiz kaldığını belirterek, “Hatta bazı ülkeler sessiz kalmanın yanında terör örgütlerine yardım etmeye devam ediyor.” dedi Karlı, “Yardımlarımız devam edecektir. Hiçbir Müslüman kardeşimizi aç bırakmayacağız. Müslüman bir ülke olarak dünya üzerindeki Müslüman ülkelerde yaşanan bu zulmü ve vahşeti esefle kınıyor, terörün her türlüsüne karşı çıkarak lanetliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Terör örgütleri bir akrep gibidir, bir gün besleyenleri de sokabilir’ sözünü hatırlatmak isterim.” diye konuştu.

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek