Güncel

Bahçelievler’de Çiğ Köfte ve Müzik Dolu Bir Festival Yaşandı

Bahçelievler Belediyesi ile İstanbul Etsiz Çiğköfteciler ve Esnaf Sanatkarlar Derneği (ÇİĞDER)’in birlikte organize ettiği Çiğ Köfte Festivali 15 bin kişiye ev sahipliği yaptı. 3 ton çiğköftenin dağıtıldığı festivalde uzun kuyruklar oluştu.

Festival alanında çiğ köfte firmaları tarafından kurulan stantlarda ustaların dev tepsilerde yoğurup dürüm haline getirdiği 3 ton çiğ köfte, 15 binden fazla kişiye dağıtıldı. Güzel havayı da fırsat bilen vatandaşlar, aileleriyle birlikte katılarak festivalin tadını çıkardılar.

Festivalde 20 ustanın çiğköfteden hazırladıkları Çanakkale Köprüsü’nün maketi büyük ilgi gördü. Adıyaman Harfhane  grubunun seslendirdiği türküler festivale renk katarken, Latif Doğan’ın seslendirdiği eserler katılımcılara tama manasıyla bir müzik şöleni sundular.

Festivalde düzenlenen yarışmalara da büyük ilgi gösteren vatandaşlar kıyasıya yarıştılar.

En hızlı çiğ köfte yeme yarışmasında 20 dilim çiğ köfteyi en kısa sürede yiyen Orhan Kaplan’a 10 kilo, diğer yarışmacılara ise 1’er kilo çiğ köfte hediye edildi. En iyi çiğ köfte yoğurma yarışmasında ise Şeyhmus Yalçın birinci olarak 10 kilo çiğ köfte kazandı. 

Festivalde birer selamlama konuşması yapan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır ve ÇİĞDER Başkanı Orhan Güzelaydın, birlik ve beraberlik mesajları verdileri. Ortak yaşam kültürünü pekiştirmek için yapılan bu tür etkinliklerin aynı zamanda Anadolu’nun kültürel yelpazesini gözler önüne serdiğini ve yaşatılıp korunmasına katkı sunduğunu belirttiler.

Gün boyunca süren festivalde vatandaşlar, çiğ köfte ve müzik dolu bir gün geçirmenin hazzına vardılar.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek