Güncel

50 Çocuğu İstismar Etmekten Tutuklandı! Kıskançlık Sebebi İle İftira Dedi

50 Çocuğu İstismar Etmekten Tutuklandı! Kıskançlık Sebebi İle İftira Dedi

Mardin’in Derik ilçesinde Göktaş Ortaokulu’nda temizlik işçisi olarak çalışan M.Ş.Y  yaşları 8-12 arasında değişen öğrencilere cinsel istismarda  bulunduğu iddiasıyla tutuklandı. M.Ş.Y’nin aynı köyde oturan akrabaları ”Köyde çekememezlik var. İftiradan kaynaklanmış olabilir” dedi.

Evli ve üç çocuk babası, 52 yaşındaki temizlik görevlisi M.Ş.Y. tutuklanırken, olayla ilgili tartışmalar da devam ediyor.

Derik Cumhuriyet Başsavcılığı olayla iligili inceleme ve araştırma başlatırken; köyün muhtarı Haydar Yaşa olayla ilgili yaşananlardan köyülünün huzursuz olduğunu belirtti. Tutuklanan M.Ş.Y’nin kuzeni olduğunu belirten köyün muhtarı;  “Bu yıl göreve başladı. Şimdiye kadar köyde her hangi bir olumsuz hareketini görmedik ve duymadık. Kendisi orada çalışıyor. 50 çocuğun ifadesinden bahsediliyor ama 50 çocuğa birden bunu yapması bizi düşündürüyor. Böyle bir olay olmuşsa köylülerin haberinin olması lazım. Çocukların anne ve babalarına söylemesi gerekirdi. Bu 1-2 günde olabilecek bir şey değil. Ben açıkçası inanmıyorum. Ama böyle bir şey yapmış ise ben de onun hakkında davacıyım ve bu işin takipçisiyim. Fakat mağdur ise günahına giremem. Çocukların ifadesini dinlemedim. Ben o gün köyde değildim. Geldiğimde çocukların ifadedesi alınmıştı. Köyümüzde bir çekişme var. Bir birini sevmeyen insanlar var. Çocuklarla görüşmedim ama babalarıyla görüştüm. Bir kaç kişi çocukların ifadelerinin zorla alındığını söylemiş. Ama ben buna tanık olmadım” dedi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek