İstanbul'daki Adıyamanlılar

Gün-der Dernek Merkezi Açıldı

Gün-der Dernek Merkezi Açıldı

Güngörmüş Köyü Derneği (Gün-Der) dün akşam Güneşli’deki Dernek merkezini açtı. Açılışa Ak Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Resul Kurt, Sultangazi Belediye Meclis üyesi İsmail Akkaya, Adı-Gerfed Başkanı Av. Ali Acar, GerSoy-Der Eski Başkanı Ahmet Mancak, Güngörmüş Muhtarı Ramazan Mente, Canbekliler Dernek Başkanı Abdulbaki Durmuş, Adıyaman Sanatçılar Derneği Başkanı İbrahim Harikases ve hemşeriler katıldı.

güngörmüş (11)

Program, Kur’an tilaveti ile başladı.

güngörmüş (9)

İlk olarak konuşan Gün-Der Başkanı Eyüp Demir, birlik ve beraberlik mesajı verirken, hemşerilerin derneğe sahip çıkması temennisinde bulundu.

 

güngörmüş (8)

Adıyamandan gelerek dernek açılışına katılan Güngörmüş Köyü Muhtarı Ramazan Mente, dernek merkezini açtıklarından dolayı dernek yönetimine teşekkür etti.

 

güngörmüş (6)

 

Kurucu Yönetim kurulu üyesi Mustafa Mente, dernek merkezinin açılışından dolayı duyduğu sevinci dile getirirken köylülerden derneklerine sahip çıkmasını istedi.

güngörmüş (5)

Açılışta konuşma yapan Gerger Dernekler Federasyonu Başkanı Ali Acar, ‘Adıyamanlı hemşeriler olarak İstanbul’da bir arada bulunmamız ve birbirimize sahip çıkmamız gerekmektedir. Ayrıca bu dernek merkezini kazandırdıkları için yönetime teşekkür ediyorum’ dedi.

güngörmüş (10)

Adıyamanlı Sanatçılar Derneği Başkanı İbrahim Harikases birlik ve beraberlik mesajı verdi.

güngörmüş (3)

Açılışta konuşan, İstanbul Ak Parti 3. Bölge Milletvekili adayı Resul Kurt birlik ve beraberlik mesajı verdi.

güngörmüş (7)

Yine açılışta konuşan GerSoy-Der eski Başkanı Ahmet Mancak birlik, beraberlik mesajı verirken sevinçlerini dile getirdi.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top