Gop

Erol;Başbakanım siz istediniz, biz yapıyoruz

 

 

 Başbakan Erdoğan ile Başkan Erol’un, tören sırasındaki samimiyeti dikkat çekti. Başbakan, Dr. Erhan Erol’a sık sık ‘Kardeşim’diye hitap etti.

 

İstanbul’un en büyük yerinde kentsel dönüşüm çalışmalarını yapan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirini kazandı. Başbakan “Kardeşim” diye hitap ettiği Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol’a çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

İstanbul’un en büyük “Yerinde Kentsel Dönüşüm” projesinin gerçekleştiği Gaziosmanpaşa’daki 454 binanın yıkım törenine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol’un çalışmalarından övgüyle bahsetti. Konuşmasının büyük bölümünü Gaziosmanpaşa’ya ayıran Başbakan Erdoğan, “Erhan kardeşime söyledim. Bazı özel fikirlerimi de kendisine ilettim”  dedi.

14 mahallede 393 hektarlık alandaki çalışmalarıyla “Yerinde Kentsel Dönüşüm”ün öncüsü olan Gaziosmanpaşa’ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı, tören alanında karşılayan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol, hemen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Erol ile Başbakan Erdoğan’ın samimi konuşmaları tören boyunca devam etti.

basbakan_gop_erhan erol-1

Başbakanım siz istediniz, biz yapıyoruz

Açılış konuşmasını yapan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol, sözlerine “Gaziosmanpaşa’nın güzel insanlarını selamlıyorum” diyerek başladı. Başkan Erol, “Sayın Başbakanım, sizin sözlerinizle, sizin önderliğinizle yola çıktık. Dört yıl evvel bu bölgeyi bana işaret ederek, buradaki insanların daha iyi, daha güzel yaşamı hak ettiklerini söylediniz. Biz de o günden bugüne kadar sözünüzü yerine getirmek için inançla çalışıyoruz” dedi.

Gaziosmanpaşa’nın 393 hektarlık yıkım alanıyla Türkiye’de kentsel dönüşümün en güzel örneklerinden biri olacağını vurgulayan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol, bugün yapılan çalışmayla 6 mahallede yaklaşık 124 dönümlük alanda 454 binayı yıktıklarını kaydetti. Erol, bundan önce 650 binayı daha yıktıklarını ve 1175 dairenin temel atımına başladıklarını belirtti. Başbakan Erdoğan’a, Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar’a, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na, ayrıca tüm destekçilere de teşekkür eden Başkan Erol, özellikle Gaziosmanpaşa halkına şükranlarını sunduğunu ifade etti. Başkan Erol, 2013 yılındaki hedefinin 3.500 binayı yıkmak ve 15 bin yeni konut inşaatına başlamak olduğunu da belirtti.

Erhan kardeşime söyledim

Protokol konuşmalarının ardından sahneye çıkan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık 7 bin Gaziosmanpaşalının katıldığı törende, zaman zaman rahmetli babasının kendisini Gaziosmanpaşa’ya getirdiğini ve ilçenin eski halini çok iyi bildiğini söyledi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı sırasında Gaziosmanpaşa’ya daha sık geldiğini de sözlerine ekleyen Başbakan Erdoğan, İstanbul’un en büyük “Yerinde Kentsel Dönüşüm Projesi”nin mimarı Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol’dan övgüyle bahsetti.

Başbakan Erdoğan, konuşması sırasında sık sık Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol ile özel olarak konuştuğunu belirterek, “Biz yaşanamayacak durumdaki binaları yıkıyoruz ve yeniden yapıyoruz. Daha iyisini, daha modernini inşa ediyoruz. Az önce Erhan kardeşime de söyledim, şimdi burada yeniden ilan ediyorum, çevre bakanımda dâhil olmak üzere tüm belediye başkanlarıma duyuruyorum. Kültürümüzün de derinliklerinden gelmek üzere estetiğe önem vermeliyiz” diye konuştu.

Göreve geldiğinden bu yana kararlı ve etkin çabalarıyla Gaziosmanpaşalıların da takdirini kazanan Başkan Erhan Erol’a özel bazı konulardaki fikirlerini de söyleyen Başbakan Erdoğan, “Erhan kardeşime söyledim. Bazı özel fikirlerimi de kendisine ilettim” dedi.

Törenleri Gaziosmanpaşa’dan yönetti

Türkiye’nin yedi ayrı bölgesinden canlı yayınlarla yıkım törenlerini başlatan Başbakan Erdoğan, Gaziosmanpaşa’daki beş ayrı yıkımın da startını verdi. Yıldıztabya, Mevlana, Fevzi Çakmak ve Yeni Mahalle’deki törenleri tek tek başlatan Başbakan Erdoğan, son olarak törenin yapıldığı Sarıgöl Mahallesi’nde de operatörlere yıkım talimatını, “Ya Allah Bismillah” diyerek verdi.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol’un ağırladığı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, AB Bakanı Egemen Bağış, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, çok sayıda milletvekili ve belediye başkanı da eşlik etti.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek