Gop

Dr. Erhan Erol Kentsel Dönüşümü Vatandaşa Anlattı

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin ilçede gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili vatandaşları bilgilendirmek amacıyla her hafta Salı günleri gerçekleştirdiği “Kentsel Dönüşüm Bilgilendirme Buluşmaları” devam ediyor. Her hafta ilçedeki mahalle ile sakinleri gerçekleştirilen toplantılarda, bugün Gaziosmanpaşa Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda Pazariçi ve Yıldıztabya Mahallesi sakinleri ile buluşan Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol ve konu ile ilgili teknik ekibi vatandaşların sorularını cevapladı.

Dr. Erhan Erol, “Gaziosmanpaşa’nın geleceğini planlıyoruz”.

Türkiye’nin ve özellikle İstanbul’un bir deprem bölgesi olduğunu ve sadece Gaziosmanpaşa’da değil tüm İstanbul’da 2000 yılından evvel yapılan binaların % 70’inin depreme karşı dayanıklı olmadığını belirten Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol, “Biz de ilçemizdeki vatandaşlarımız için, Gaziosmanpaşa’nın geleceği için kentsel dönüşümü yapmak zorundayız” dedi.

Vatandaş sordu, Erhan Başkan cevapladı…

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin ilçede gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili vatandaşları bilgilendirmek amacıyla her hafta Salı günleri gerçekleştirdiği “Kentsel Dönüşüm Bilgilendirme Buluşmaları” bu günde Yıldıztabya ve Pazariçi Mahalleleri ile devam etti. Dr. Erhan Erol’un, Gaziosmanpaşa’da gerçekleşen, 393 hektarlık alanda İstanbul’un en büyük yerinde kentsel dönüşüm çalışması ile ilgili verdiği bilgilerle başlayan toplantıda daha sonra vatandaşların sorularına geçildi. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği, 2.5 saat süren toplantıda, toplantıya katılan son vatandaşın son sorusuna kadar tüm sorular Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol tarafından tek tek cavaplandı. Herkesle tek tek anlaşarak, rızalarını alarak kentsel dönüşüme dahil edeceklerini belirten Dr. Erhan Erol özetle şunları söyledi, “Şu ana kadar çok büyük alanlarda, çok fazla insanımızla anlaşma yaptık ve dönüşüm kabul edenlerle başlayacak. Bizim kentsel dönüşümde ön koşulumuz anlaşmadır. Parklarımız, yeşil alanlarımız, sosyal, kültürel alanlarımız olacak. İnsanlar yanları başında çok güzel, güvenli binaların yapıldığını görünce bizimle anlaşmak isteyecekler ve onlarla da anlaşıp ilçemizdeki dönüşüme devam edeceğiz ” dedi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek