Gop

GOP AGD 17. ‘Şehitler Gecesi’ Programını Gerçekleştirdi

GOP AGD 17. ‘Şehitler Gecesi’ Programını Gerçekleştirdi

Anadolu Gençlik Derneği Gaziosmanpaşa Şubesi Geleneksel 17. ‘Şehitler Gecesi’ni gerçekleştirdi. Öncü şahsiyetlerin şehadetlerinin ve yaşamlarından örnekler anlatıldığı gecenin onur konukları şehit yakınları oldu.

Geleneksel olarak her yıl Şubat ayında gerçekleştirilen Şehitler Gecesi’nde imanlı ve bilinçli bir nesil yetiştirmek için hayatlarını adayan şahsiyetlerin yaşam hikayeleri anlatılıyor. Anadolu Gençlik Derneği tarafından yurt genelinde gerçekleştirilen Şehitler Gecesinde ömürlerini şehadet anlayışıyla geçiren şehitler rahmetle anıldılar.

Bayrampaşa Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programın onur konukları görevi başında şehit edilen Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk ile Başsavcı Selim Kiraz’ın babaları oldular. Babalarının ifadeleriyle şehitlerin yaşam felsefelerini dinleyen katılımcılar duygu dolu anlar yaşadılar.

Program özgürlüğümüzün nişanı İstiklal Marşının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.  Hafız Yasin Topcu’nun tilavetinin ardından Gaziosmanpaşa Anadolu Gençlik Derneği Şube Başkanı Eğitimci Mehmet Koç kürsüye gelerek açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Koç şunları kaydetti.

Selamun aleykum  kıymetli misafirler değerli protokol özellikle ve öncelikle çok uzaklardan bizleri kırmadan programımıza icabet eden  şehit kaymakam Muhammet Fatih Safitürk kardeşimizin muhterem babası Asım Safitürk hocamız yine uzaklardan gelen şehit başsavcımızın Mehmet Selim Kiraz’ın kıymetli babası  Muhammet Hakkı Kiraz amcamız, Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Bülbül, Gaziosmanpaşa Saadet Partisi İlçe Başkan Yardımcısı  Cevat Kurt abimiz ve Büyük Birlik Partisi Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fedai Karakol bey ve siz çok kıymetli misafirlerimiz programımıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

 

Cenabı Hak hepinize cihat sevabı versin  hepinizi cem eylesin cennette şehitleriyle inşallah. Bu anlamlı programda hep beraberiz öncelikle Rabbimize bir kez daha hamd ediyoruz ki bizleri böyle kutlu bir akşamda bir araya getirdi sonsuz hamdüsenalar olsun.

Şubat ayındayız şubat ayının biraz da şehadet ayıdır kardeşlerimiz pankartı da yazmışlar yaklaşık 17 yıldır şehitlerimizi anmak, şühedayı anlamak, onların bıraktığı mirasa sahip çıkmak için şehitler gecesini, şehadet gecesini gerçekleştiriyoruz.

Rabbimize hamd olsun, rabbimizin övgü ile bahsettiği onlar ölmemiştir diye ferman buyurduğu Kuran’ın da, Yasin hocamızın okuduğu ayeti kerimede “Onlar Rabbine verdiği Sözde Sadakat gösterdiler Rablerine kavuştular onların yolunda gidenler de sadakatlerinden asla vazgeçmediler. Yeri ve zamanı zemini geldiğinde mutlaka önce giden kardeşlerinin arkasından yetişeceklerdir” buyuruyor.

İşte biz bu akşam bizleri yarı yolda koyup Rabbinin davetine icabet eden, Rabbimizin övgüyle bahsettiği peygamberlerle birlikte olacak şühedayı anmak onları anlamak onların bıraktığı mirasa sahip çıkmak üzere buradayız.  Şehadet,  lakin öncesinde şahit olunması gereken ulvi yüce bir makamdır. Önce şahit olmak lazım, Hakka şahit olmak lazım, hakikatin yanında yer almak lazım. Birileri dünyevi meşgaleler içerisinde kaybolurken Rabbinin rızasını önceleyip o istikamette koşmak lazım. Birileri Nemrutlaşırken, birileri Nemrude düzenleri savunurken, İbrahim olup onların karşısına dikilmek lazım.  Korkar mı nemrudu ateşten İbrahim olan. Hodri meydan diyebilmektir şahit olmak. Şehit olmak tekrar hakka şahit olmaktır.

Şehit olmak birileri zenginliğiyle övünürken gerek kapitalizme, Siyonizm’e emperyalizme su taşırken; Rabbinin yoluna koşanlarla onlar arasındaki farkı ayırt etmeye şahit olmaktır. Şehadet etmek işte bu. Şehadete bu şahitliğe koşan büyüklerimizin, kardeşlerimizin, dostlarımızın yolundan gitmek için azmetmektir.

İşte bu kutlu insanları anmak için buradayız ve şu anda biz bu toplantıyı icra ederken Afrin semalarında, Afrin topraklarında kardeşlerimiz vatanımız için, bayrağımız için, namusumuz için, dinimiz için ceht etmektedirler. Rabbim onların yar ve yardımcıları olsun, onları muzaffer eylesin, sağ salimen anne ve babalarına dönmeyi nasip etsin, sevdiklerine kavuştursun.

İşte onlardan bir tanesi bir kardeşimiz Ömer Bilal şehit olmadan önce yanındaki arkadaşına bıraktığı mektubun da der ki, ‘Kardeşim bana bir şey olursa bu mektubu sevdiklerime, anneme babama ver’ der ‘biz burada batıl ile savaşıyoruz haçın karşısında hilali savunuyoruz. Biz batılın karşısında hakkı savunuyoruz’ diyerek Rabbine kavuşuyor. Rabbim kendi yolunda, kendi davasında saf tutanları muzaffer eylesin inşallah.

Kıymetli dostlarım, kıymetli kardeşlerim yine görevi başında az önce ismini zikrettiğim hayatını okurken de çok etkilendiğim Muhammet Fatih Safitürk kardeşimiz şehit kaymakamımız elbette babaları burada birazdan bahsedeceklerdir Sakarya İmam Hatip mezunu Hukuk Fakültesi mezunudur. En son görev yaptığı yerde makamında kendisine günaydın diyen, gözümün içine bakarak onun ekmeğini yiyen, ona merhaba diyen kalleşler tarafından yiğitçe şehadet şerbetini içen Muhammet Fatih Safitürk kardeşim gibi, İbrahim’i bir kıyamla nemruda ve nemrudun torunlarına karşı haktan yana tavır alan yiğit insan. Şehadetin makbul olsun.

Kardeşimiz sevdiklerini bir taraftan gözyaşlı bırakırken, Asım hocamızın dediği gibi en son evladımızı toprağa gönderdik lakin o şereflerin en yücesiyle şereflendi, dolayısıyla hüzünleniyoruz ama bir taraftan çok bahtiyarız.  Hep beraber onun yolunda, şehitlerin yolunda gidenler gibi çok bahtiyarız elhamdülillah.  Rabbim şehadetini kabul makbul eylesin.

Yine siyonist uşakları tarafından, onların maşaları tarafından Adalet Sarayı’nda şehit edilen Mehmet Selim Kiraz ağabeyimiz İmam Hatip Lisesi mezunu, hukuk fakültesi mezunu. Başsavcımız malum bir ayaklanmada hayatını kaybeden bir çocuğun durumunu araştırırken kendisine tehdit edilmesine rağmen hakikati ortaya çıkarmak için mücadele ederken kendi odasında makamında hainler tarafından, kalleşler, satılmışlar tarafından şehadete kavuşuyor. Şehidimizin komşuları şöyle diyor, kendisi için oğlum ölseydi bu kadar hüzünlenmezdim diyen Mersin’den gelerek burada röportaja katılan bir komşusunun ifadesi çok dürüşt çok güzel bir insandı. Elhamdülillah Rabbim onu şehadeti ile şereflendirdi.

Kıymetli kardeşlerim 15 Temmuz akşamında her olayın kaderini değiştiren Ömer Halisdemir büyüğümüzü, ağabeyimiz şehidimize ve onu yetiştiren anne babası için dua ettik. Ve dedik ki, ya Rabbi bizleri Ömer Halisdemir gibilerle senin yolunda şehit olmuşlar ile beraber cem eyle diye dua ettik. Yine bir kez daha 15 Temmuz akşamının seyrini değiştiren yiğitlerin başında Halim Katrancı kardeşimiz vardı. 28 Şubat sürecinde Milli Gençlik Vakfı’nda görevliyken 15 yaşındaki delikanlıyı DGM de devleti yıkmakla suçlayıp idamla yargılayıp en sonunda beraat eden kardeşim 15 Temmuz akşamı şehadet şerbetini içti. Geride küçük iki tane kızını, gencecik eşini geride bırakarak Rabbine kavuşmuştu. Rabbim şehadetini makbul eylesin inşallah. Ve yine ersin Selçuk kardeşimiz, Mustafa Gümüş ağabeyimiz bizi yarı yolda koyup giden yiğitler arasında. Rabbim şehadetlerini makbul eylesin, cennetinde bizleri buluştursun inşallah.

Kıymetli dostlarım, kıymetli davetliler elbette şehadeti konuşurken şehitliği konuşurken bizlerin dimağına Müslümanların gündemine siyonizmi ve cihadı, şehadeti okuyan adamı Erbakan hocamızı anmadan onu anlatmadan geçmek mümkün değil. Sadece şunu söylemek isterim 1969 yılında siyaset sahnesine çıktığında kendisine bir çiçekle bahar gelmez diyenlere inat her bahar bir çiçekle başlar diyerek inanç tekeden süt çıkarır diyerek, Allah’ın Yoluna doğru koşun, Allah size imkan yaratır diyerek ya Allah Bismillah deyip 45 yıl yeryüzündeki Müslümanların kardeşliğine İslam Birliği’ne bugün burada toplanmamıza ışık olan öncü olan Erbakan hocamızı rahmetle minnetle yad ediyoruz. Rabbim şehadetini kabul eylesin. Ve yine 28 Şubat’ta tanklara karşı duran Muhsin Yazıcıoğlu başkanımızı da rahmetle yad ediyoruz. Yiğit insanı, Anadolu’nun bağrından çıkmış yiğit adamı bu akşam rahmetle minnetle yad ediyoruz. 28 Şubat sürecinde hocamıza en büyük desteği veren büyük insan, Rabbim şehadetini makbul eylesin inşallah.

Kıymetli kardeşlerim birazdan kardeşlerimiz canlandıracaklar fotoğrafta gördüğünüz birçok şehit kardeşimiz var.

Şununla noktalamak isterim beni en çok etkileyen tekerlekli sandalyesinde şeyh Ahmet Yasin büyüğümüz şehidimizi anarak sözlerimi toparlamak istiyorum. 15 Yaşında geçirmiş olduğu bir kazadan sebep felç olmuş ellerini dahi kullanamayan, tekerlekli sandalyeye mahkum olmuş lakin Hamas gibi büyük bir cihat teşkilatını kurmuş yeryüzünü kana bulayan yeryüzünün neresinde bir kan akıyorsa onun müsebbibi olan siyonistlere kafa tutmuş, onları korkutmuş felçli bir adamı u anlayabilmek, onun yolundan gidebilmek herhalde İbrahim gibi bir yürek, Yusuf gibi sima gerekir diye düşünüyorum. Rabbim şehadetini kabul eylesin ve Rabbim bu programın hazırlanmasında emek veren Ali İhsan başkanım olmak üzere komisyonda görev yapan kardeşlerime ve ilçe teşkilatıma, hanım kardeşlerimize, gençlerimize, sesimize ses veren siz katılımcılara bir kez daha teşekkür ediyorum. Rabbim hepinizden, hepimizden razı olsun gecemiz mübarek olsun. Hepinizi saygıyla selamlıyorum selamünaleyküm diyerek konuşmasına sona erdirdi.

Program daha sonra şehit kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün babasının konuşması ile devam etti. Baba Safitürk şunları kaydetti; beni Türkiye’nin her yerinden çağırıyorlar, böyle programlara ben de aşkla şevkle gidiyorum. Çünkü Peygamber Efendimizin dediği gibi Müslümanın üzerinde diğer bir Müslüman davet ettiğinde 5 hak oluşur. Bu sebeple ben de davetlere icabet ediyorum ve şehidimi hayatını nasıl bir Müslüman olmamız gerektiğini anlatıyorum. Allah razı olsun MGV’mizden AGD’mizden. Böyle güzel programlar yaparak şuurlu nesiller yetiştiriyorlar. Allah hepinizden razı olsun bizleri onure ettiniz dedi.

Ardından kürsüye gelen şehit başsavcı Mehmet Selim Kiraz’ın babası Muhammed Hakkı Kiraz kısa bir selamlama konuşması yaptı, “Öncelikle hepinize hayırlı akşamlar diliyorum sağ olun var olun. Sayın başkanım bu davetiyeniz den dolayı kendim ve konuklar adına çok çok teşekkür ediyorum. Gerçekten beni çok bahtiyar kıldınız. Zira Gaziosmanpaşa’nın benim hayatımda çok önemli bir yeri var. İstanbul’a geldiğim zaman Gaziosmanpaşa’da göreve başladım elhamdülillah başarılı bir şekilde de görevim yürüttüm. Maalesef terörün dini yok, imanı yok mezhebi yok, kitabı yok. Biz önce terörü bir örgüt olarak bilirdik. Maalesef şimdi terör devletleri oluşmuş ve hepsi de bizimle uğraşıyor. Varsın uğraşsınlar bizim de Allah’ımız vardır, imanımız vardır, çok necip bir milletimiz vardır elhamdülillah.

Gerçekten çok zor ve anlatması de mümkün değil. Bugün gerek sınırlarımızın dışında, gerek içinde kahraman ordumuzun Mehmetçiklerimiz, çok çok değerli polislerimiz, güvenlik güçlerimiz bu terör belasıyla uğraşırken bizim burada bir laf etmemiz pek bir şey ifade etmiyor. Ama ben yine de hepinize saygılarımı sunuyorum hele hele bu davetinizle beni çok mutlu  kıldınız, çok sağ olun, var olun. Milli Gençlik

Vakfı,  Anadolu Gençlik Derneği Gaziosmanpaşa şubesine sonsuz teşekkür ederim. Bu tür programlar ile yetişen nesillere birer değer katıyorsunuz. Ahlaklı ve maneviyatı güçlü nesiller yetiştiriyorsunuz. Mevlam gücünüzü kuvvetiniz arttırsın yar ve yardımcınız olsun dedi.

Program Anadolu Gençlik Derneği üyelerinin tiyatro gösterileri şehit biyografileri ve Grup Genç konserinin ardından kıble turizmin katkıları ile 3 kişiye çekilişle Kudüs seyahati hediye edildi.

Programa katılan şehit yakınlarına günün önem ve anlamına binaen tablolar hediye edildi.

Program Grup  Genç’in ezgi konseri ile son buldu.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top