Güncel

Gömlekçiler Odası üyeleri iftarda bir araya geldi.

Gömlekçiler Odası üyeleri iftarda bir araya geldi.

Umum Gömlekçiler, Penye, İç Çamaşırı ve Ütücüler İmalatçıları Sanatkarları Odası’nın Adıyamanlılar Vakfı’nda düzenlediği geleneksel iftar yemeğinde çok sayıda oda üyesi  ve davetli  aynı sofrayı paylaşmanın hazzını yaşadılar.

 

Adıyamanlılar Vakfı’nda düzenlenen iftar programına İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ramazan Aksoy, İstanbul Gıda Toptancıları Derneği Başkanı Mustafa Karlı, Battalbey Çiğköfte Yönetim Kurulu Başkanı Sait Aybak, Meşhur Adıyaman Çiğköftecisi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aybak, Adıyamanlı sanatçı Ramazan Garipses, STK temsilcileri , oda üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

gömlekçiler odası iftar (1)

gömlekçiler odası iftar (3)

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda bir selamlama konuşması yapan Umum Gömlekçiler, Penye, İç Çamaşırı ve Ütücüler İmalatçıları Sanatkarları Odası Başkanı Abdullah Yaşar, katılımcıları selamlayarak hoş geldiniz dedi. İslam coğrafyasında akan kanlar sebebiyle buruk bir Ramazan yaşadıklarını söyleyen Yaşar,”Memleketimizin kıymetini bilmemiz gerekiyor.  Birlik ve beraberliğimizi korumali bu konuda mücadele etmeliyiz. Rabbim bu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine akan kanları durdurup birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi pekiştirsin” diyerek bütün İslam aleminin yaklaşmakta olan Kadir gecesi ve Ramazan Bayramını kutladı.

gömlekçiler odası iftar (5)

Daha sonra bir selamlama konuşması yapan İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz, katılımcıları selamlayarak böyle güzel bir ortamda olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İslam coğrafyasına barış ve huzurun gelmesini Allah’tan dileyen Yılmaz, katılımcıların yaklaşan Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramını kutladı.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top