Arnavutköy

Gersoy-Der’in Yeni Yönetimi

Gersoy-Der 9. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi

Gergerliler Sosyal Yardımlaşma Derneği(Gersoy-Der) 9. Olağan Kongresi Yapıldı

25 Mayıs 2014 pazar günü yapılan tek liste ile girilen kongrede mevcut Başkan Mahmut Özdemir Yeniden başkan seçildi.

Av. Ali Acar Sultangazi Belediye Başkan Adayı olunca Gersoy-Der başkanlığından istifa etmişti. Boşalan başkanlık koltuğuna o dönem başkan yardımcısı olan Mahmut Özdemir geçti. 9. Olağan Kongresi gerçekleşen Gersoy-Der’de seçimlere tek liste girdi. Başkan Mahmut Özdemir’in listesi seçildi.

 

DSC_7843

25 mayıs 2014 pazar günü saat 12 de başlayan kongre  divan kurulunun seçilmesi ile başladı Divan başkanlığına  Zeynel yılmaz getirldi yardımcıları ise gazeteci Nevzat çiçekve güneydoğu dernekler federasyonu platformu başkanı Abdulhakim Daş getirildi

.Oturum bir dakikalık saygı duruşu ve ardından istiklal marşının okunması ve Somada şehit olan vatandaşlarımız için dua edildi bütçe açıklandı ardından konuşmasını yapmak için kürsüye gelen Başkan Mahmut Özdemir konuşma metni şu şekilde idi

DSC_7927

“Değerli Gergerliler, saygıdeğer başkanlarım ve sevgili üyelerimiz, genel kurulumuza hoş geldiniz. Derneğimizin kurulduğu günden bu yana görev yapan değerli başkanlara ve yönetim kurulu üyelerine verdikleri emekten dolayı teşekkür ederim. Onlardan devraldığımız bu görevi yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte bir adım daha ileriye götürme çabası içinde olduk.

Sivil toplum kuruluşları, Birleşmiş Milletler’ in yayınladığı bir bildiride, özellikle vurguladığı 21. Yüz yıl katılımcı demokrasinin yaygınlaşması ve saygınlık kazanması için olmazsa olmaz parçası haline gelmiştir.

Toplumların büyük sorunlarına temelden çözüm bulmak isteniyorsa ; sivil toplum kuruluşlarına ve hareketlerine önem verilmesi gerekmektedir. Çünkü sivil toplum kuruluşları doğal sinerji ve gönüllülük üzerine kurulan ve sürdürülen yapılardır. Bundan dolayı gönüllü olarak enerjisini, zamanını, parasını, tecrübesini bu yola harcayan gönüllü insanlar sayesinde toplumun en çözülmez sorunlarına çözüm bulunabilir. Ülke genelinde sivil toplum kuruluşlarındaki farklılık ve çeşitlilik kendisini toplumsal harmoni ve zenginliğe dönüştürüyor. Bu nedenle sivil toplum kuruluşları aşurenin içindeki malzemelere benzetilebilir. Ne kadar farklılıklar olursa olsun birlikte oldukları takdirde topluma yepyeni bir lezzet sunarlar.

Bizler sivil toplum kuruluşları sayesinde bireyleri daha iyi tanıyabilir, ihtiyaçlarını öğrenebilir ve yine bu yolla sağlıklı bir hizmet götürebiliriz.

İşte bu birlikte çalışma toplumsal uzlaşı neticesini doğuracaktır. Takdir edersiniz ki bu uzlaşı özellikle ülkemiz için çok fazla önem taşımaktadır.

Değerli Gergerliler sizin katkılarınızla sosyal etkinliklerin bir çoğunu yapma gayreti içinde olduk. Spor turnuvasıyla gençlerimizi bir araya getirip kaynaşmalarını sağladık. İş adamlarımızdan burs desteği sağlayarak öğrencilerimizin yanında olduğumuzu hissettirmeye çalıştık. Piknik şölenini düzenleyerek İstanbul’da yaşayan binlerce insanımızı bir günde olsa şehrin stresli ortamından uzaklaştırıp beraber piknik yapma imkanı sağladık.

Tabi ki derneğin görevi sadece bunları yapmak değil. Görevde bulunduğumuz kısıtlı zaman zarfı içinde elimizden geleni yapma gayreti içinde olduk. Sonrasında da farklı projeler ortaya koyacağız. Dernek binamızın fiziki durumu pek iyi değil. Gereken düzenlemelerin bir an önce yapılarak taziyelerin ve toplantıların daha rahat bir ortamda yapılması sağlanmalıdır.

Kongremize katılım gösterdiğiniz için şahsım ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım adına hepinize teşekkür ederim.

 

 

İşte Gersoy-Der’in Yeni Yönetimi;

ASİL YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

1 – Mahmut Özdemir (Başkan)

2 – Av. Ali Acar (Başkan Yard.)

3 – Süleyman Demir (Başkan Yard.)

4 – İrfan Çelik

5 – Saime Oğuzhan

6 – Hatice Çiçek

7 – Hasan Aydoğdu

8 – Ramazan Saman

9 – Hüseyin Barlas

10 – Ahmet Çağatay

11 – Latif Oğuzbey

12 – İsmail Kutlubay

10370554_10152398453884014_925226209_n

YEDEK YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

1 – Nurcan Acar

2 – Hüseyin Kılıç

3 – Mustafa Karahan

4 – Mustafa Çimen

5 – Bilal Samsama

6 – Mehmet Emin Karaman

7 – Hacı Deniz

8 – Ferit Kaymaz

9 – Ramazan Doğan

10 – Neşet Kandemir

11 – Ramazan Baykurt

12 – Sabahattin Varol

 Denetim Kurulu Asil Üyeleri

1 – Sabri Sami Yılmaz

2 – Mehmet Emin Alparslan

3 – Emin Demir

Denetim Kurulu Yedek Üyeleri

1- Emin Doğan

2 – Sadullah  Bahçe

3 – Turan Sarıtemur

10416742_10152398423419014_1024631847_n

DSC_7851 DSC_7871 DSC_7878  DSC_7943

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top