Bağcılar

Gersoy-Der Kongre Öncesi İstişare Toplantısı

Gersoy-Der Kongre Öncesi İstişare Toplantısı

Adıyaman Gergerliler Derneği GERSOY-DER) 25 mayıs 2014 günü yapılacak olağan kongre öncesi değerlendirme toplantısı yapıldı .

Merkezi Bağcılar Güneşli’de bulunan Gergerliler ve Sosyal yardımlaşma ve kültür derneği (GERSOY-DER) 25 mayıs 2014 günü yapılacak olağan kongre öncesi değerlendirme toplantısı yapıldı .programa Adıyamanlı Dernek Başkanları ve kanaat önderleri işadamları eski başkanlardan Mustafa Özdemir ve kurucu Başkan M.Sabri Yılmaz katıldı.

Programda dernek için neler yapılabilir konusunda fikir alışveriş bulunulması konusunda öneriler sunulması için açılış konuşması yapan mevcut Başkan Mahmut Özdemir Av.Ali Acar’ın Sultangaziden Belediye Başkan adayı olması ile Gersoy-Der Başkanlığından istifa etmesinden dolayı görevi devraldım yaklaşık 9 aylık bir zaman zarfında elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştık 120 kişiye burs vermeye devam ediyoruz fakat bundan sonraki hedefimiz yalnızca burs olmayacak derneğin durumunu göz önünde bulunduracağız dedi .

Toplantı süresince şu görüşlere yer verildi

Adıyamanlılar Dernek Başkanı Mehmet Deniz ; benim eleştirlerim her zaman sert olur beni tanıyanlar bilir ve Gersoy-Der içinde sosyal Çalışmalara önem verilsin bacılarımız kadınlarımız da katılsın hatice kardeşimiz’e arkadaş olsun, diğer illerin derneklerine bakıyorum yar yarıya katılım oluyor .Sosyal medyada dönen Eski Yönetim Yeni yönetim sözleri hoşuma gitmiyor .

Gersoy-der eski yönetimden Hacı Çelik ; Gersoy-Der bu dönem çalışmalarını beğenmiyorum 4oo kişiden alınan burs şu an 120 ye inmişti piknik,iftar ,dışında bir çalışma görmedik.siyaset bulaşmıştır .

GERSOY-DER yönetiminden Hatice Çiçek ;gersoyder bu yerel seçimlerde her partiden de aday çıkarmıştır Ak partiden belediye başkanı aday gösterildide bizmi kabul etmedik.

Gergerliler Federasyon Başkanı Av.Ali Acar Benim önerim her köyden yönetime katılım sağlanması oalbilirse yönetimi 44 köyümüz var yönetim kurulunu 44 e çıkaralım

Bader Başkanı Mehmet Özcan ; yönetim sayısını çoğaltmak toplantı yapıldığında sıkıntı oluşturuyor katılım az olunca toplantı yapamıyorsun katılım sağlana bilinirse tabi güzel olur .

Başakşehir ve büyükşehir Meclis Üyesi Zeynel yılmaz benim önerim dernek kongreleri zaman süresi çok kısa bunun olabilirse üç ya da dört yıla çıkması.

Gersoy-Der Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Doğan; Arkadaşlar Öncelikli sorunlarımızı çözmeden diğer faaliyetlerin çabası içine girmeyelim dernek binamız ve içi Gergerlilere yakışmayacak durumda kimse gelip burada taziyesini vermek istemiyor yeni gelecek ekibin çözmesi gereken sorun binanın tadilatı olması gerekir yeni yönetim bunu yapmasını temenni ediyoruz.ayrıca ismini yazdırp da bir gün olsun toplantılara katılmayan arkadaşlar var çalışmayacak kişinin yönetime katılması taraftarı değilim .

Kurucu Başkan M.Sabri Yılmaz ;Tabikide Dernekte Siyaset çi olacak sonuçta burası mutfağı gibi düşünmek lazım her partiye aday çıkabilir hepsinide desteklemek gerekir,bunun dışında tek listenin oluşmasından yanayım 2. Liste için hazırlık yapıladan çıklmaması gerekir ben tek liste oluşmasından yanayım ama çıkarsada demokratik hakkıdır .

toplantı Sonunda Dernek merkezinde bulunan  taziyelere katılıp başsağlığında bulundula.r

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top