Bağcılar

GERSOY-DER Kobanililere 100 Çadır Teslim Edildi

GERSOY-DER Kobanililere 100 Çadır Teslim Edildi

Adıyaman ili Gerger ilçesi Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği (GERSOY-DER) tarafından Şanlıurfa Suruç’ta bulunan Kobanêlilere 100 çadır teslim edildi.

8
DAİŞ çetesinin katliam girişimine karşı Suruç’a geçen Kobanêlilere İstanbul’daki Gergerliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği (GERSOY-DER), bu kapsamda 100 çadırdan oluşan yardımı Rojava Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yetkililerine teslim etti. Suruç Belediyesi’ne ait depoda yardımı teslim eden derneğin yöneticisi Erdal Özdemir, “Akrabalarımız, kardeşlerimizle olmak istedik. Onlara ulaşmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

 

Gersoy-Der Başkanı Mahmut Özdemir konu ile ilgili yaptığı açıklamada geçtiğimiz aylarda istanbuldaki hemşerilerimizden topladığımız yardım ile 100 tane çadır alıp Suruç’a götürmüştük fakat sırayla çadırların açılacağını söylemişlerdi bizde istanbul’a geri döndük dün ise çadırlar açıldı ve kuruldu Gerger de bulunan Gersoyder yöneticilerinden Erdal Özdemir arkasdaşları çadırları kurup kobaneli kardeşlerimizi bu soğukta dışarda kalmamsını sağladılar ayrıca gıda ve yiyecek yardımı sağlanmsa bunun için de çalışma yapacağız Katkıda bulunan Gergerli hemşehrilerimize teşekkür ederim. ”dedi

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top