İstanbul

Gersoy-Der 10. Futbol Turnuvası Başladı!

Gersoy-Der 10. Futbol Turnuvası Başladı!

Gersoy-Der 10. Futbol Turnuvası Başladı!

Gergerliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği (Gersoy-Der)’nin gelenekselleşen Halı Saha Futbol Turnuvası’nın 10.su 15 Mart Pazar Günü Başakşehir 2. Etap’ta yer alan Başak Spor Tesislerinde Başladı.

Bu sene 39 Takımın mücadele edeceği turnuvanın açılışına; Ak Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Zülfükar Yeşil, Doğu ve Güneydoğu Dernekler Platformu Başkanı Abdulhakim Daş, Adıyaman Gergerliler Federasyonu Başkanı Av. Ali Acar, İBB Belediye Meclis Üyesi Zeynel Yılmaz, Adıyamanlılar Derneği Başkanı Mehmet Deniz, Sultangazi Belediyesi Meclis Üyesi İsmail Akkaya ile Siyasi Parti ve STK Temsilcileri,39 Takımın mensupları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Gersoy-Der 10. Futbol Turnuvası Başladı!

Sunuculuğunu Tv Yapımcısı ve sunucu Yusuf Özpolatın yaptığı program  Gersoy-Der Başkanı Mahmut Özdemir yaptığı açılış konuşması ile başladı. Futbol turnuvasının gençleri bir araya getirerek kaynaşmalarını sağlamak olduğunu vurguladı. Özdemir, ”Turnuvaya başladığımız şu saatlerde asıl önemli olan sahadır. Saha içinde ve dışında uygulayacağımız güzel davranışlar bu turnuvanın ruhunu oluşturacaktır. Bu turnuvanın bir tane şampiyonu olacaktır ama gönlümüzde bütün takımlarımız şampiyondur. Turnuvaya katılan gençlerimizin sadece bu organizasyonla kısıtlı kalmayıp derneğimizde de görev almalarını, faaliyetlerine katılmalarını bekleriz. Burada bizi yalnız bırakmayan çok değerli davetliler ve turnuvaya katılan 39 takımın hepsine bu dayanışmanın içerisinde olduklarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Ardından sırasıyla; Mehmet Deniz, Zeynel Yılmaz, Ger-Fed Başkanı Av. Ali Acar, İsmail Akkaya, Zülfükar Yeşil ve Abdulhakim Daş birer konuşma gerçekleştirerek turnuvanın kardeşlik bilincini geliştirip gençleri kaynaştırmasını temenni ettiler. Adıyamanlı sanatçılar Ramazan Garipses,İbrahim Harikases,Ramazan Koç,Mehmet Samsama  türküleri programa renk kattılar .

Gersoy-Der 10. Futbol Turnuvası Başladı!

 

Gersoy-Der 10. Futbol Turnuvası Başladı!

 

Gersoy-Der 10. Futbol Turnuvası Başladı!

Gün boyu devam eden karşılaşmaların toplu sonuçları;

Gönan 5 – 1 Komak

Şahinspor  5 –  3 Saltaş Gençlik

Mıllan 4 – 5 Sancar

Canbeg 4 – 4 Nefsi Gerger

Yağmurlu 4 – 1 Aloman

Yeşilyurt 1 – 2 Aşağı Dağlıca

Rüzgar Gonan  1 – 3 Barmaz Gençlik

Çamık 3 – 1 Traksu

Keferdiş 2 – 0 Kavırsor

Cımık 1 -2 Koşarlar

Aksan 3 –  1 Onevler

Aloman Gençlik 2 – 1 Yenibardak

Kelazin 1 – 2 Kaşyazı

Beybostan 4 – 2 Saraycık

Gürgenli 2 – 2 Lagin

Erbahun 1 – 1  Saraycık D.

Quttan Birlik 2 – 0 Oymaklı

Gerger Barış 6 – 4 Çamiçi Samak

Alhasino 6 – 1 Gağındağ

IMG_1570

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top