Güncel

Gergerliler Kobanililere Yardım Elini Uzattı

Gergerliler Kobanililere Yardım Elini Uzattı. Gergerliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği (Gersoy-Der)’in kurban bayramından önce başlatmış olduğu “bu yıl ki kurbanımız Rojava’ya” yardım kampanyasının sonucunda kurbanlıklar kobanililere ulaştı.

Gergerlilerin bağışladığı kurbanlıklar bayramın 2. günü Kahta’da kesildi. 37 büyükbaş hayvanın bağışlandığı kampanya ile Gergerliler Kobanililere yardım elini uzatmış oldu.

Kahtada bayramın 2. günü gün boyunca kesilen kurbanlıkların etleri soğuk hava depolu özel bir kamyonla Suruç’a götürüldü.

Bölgede bulunan savaş mağdurlarına Kurban etlerini Gersoy-Der yöneticileri bizzat verdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan  Gersoy-Der Başkanı Mahmut Özdemir; “Bir insanlık ayıbının yaşandığını şu günlerde kaderine terk edilmiş bu kardeşlerimizi bizim unutmamız mümkün değildi. Bu nedenle bayram öncesi Gergerli hemşerilerimizden kurban bağışı konusunda destek istedik. Çok sağolsunlar bizleri kırmadılar 37 büyükbaş kurbanlık bağışı yapıldı derneğimize. Bizde bayramımızı bu kardeşlerimize bir lokmada olsa bu kurbanlıkların etlerini ulaştırmak için bölgede geçirdik. Gerçekten çok zor günlerin yaşandığı bu çoğrafyanın bir evladı olarak boş duramazdık. Elimizden geldiğince bu kardeşlerimizin yardımına koşmaya devam edeceğiz. Yapılan yardımlar sadece kurban bağışı olarak da değil tabi ki, bunu yanı sıra maddi olarak yardımda bulunan bazı arkadaşlarımızda oldu. Bazı hemşerilerimizde battaniye, kilim, yatak gibi malzeme yardımında da bulundu.

Şu an en acil olarak battaniye , yatak, kilim ve giyecek gibi ayrıca çocuklar için bez vs malzemeler gerekmektedir. Kampanyaya verdiğiniz bu destekten dolayı siz Gergerli hemşerilerime çok teşekkür ediyorum.  Allah hayırlarınızı kabul etsin.”  dedi.

Gersoy-Der yöneticilerinin ve Gergerli  vatandaşların katıldığı kurban dağıtım organizasyonu, kobanili çocuklara bayram şekeri dağıtılmasıyla son buldu.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top