İstanbul'daki Adıyamanlılar

Gerger’de “Ufka yolculuk Kültür Yarışmaları ” Ödül Töreni yapıldı

Gerger’de “Ufka yolculuk Kültür Yarışmaları ” Ödül Töreni yapıldı
“Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları-4” Hadis Bilgi Yarışması  Adıyaman Gerger ilçe genelinde dereceye girenler, düzenlenen ödül töreninde ödüllerini büyük bir heyecanla aldılar.

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Son Peygamber Platformu tarafından 3 Nisan 2016 Pazar günü Türkiye’nin 81 ilinde ve internet üzerinden online olarak dünyanın her yerinden 357 bin kişinin başvurduğu, “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları-4″ Hadis Bilgi Yarışması” konulu yarışmada Gerger ilçe genelinde dereceye girenler için ödül töreni gerçekleştirildi. 06.05.2016 Cuma günü Gerger Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen ödül törenine 1 Kasım Seçimlerinde Ak Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili A.Adayı Ahmet Mancak, Gün-der Yönetim Kurulu Eski Başkanı Mustafa Mente, Gerger Anadolu İHL Müdürü Nihat Kürtül, Okul müdür yardımcıları, öğretmenler, çok sayıda öğrenciler katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Gerger Anadolu İHL Müdürü Nihat Kürtül;”Yarışmamız genç ihtiyar demeden herkesi okumaya anlamaya ve yarışmaya teşvik edecek bir formatta geliştirildi. İlçe genelinde 463 yarışmacı başvurdu. 2 Kategoride yapılan yarışmada dereceye giren 6 yarışmacının ödüllerini vereceğiz. Yarışma Kitabı ve Ödüllerin temini konusunda Organizeyi üstelenen Ahmet Mancak’a teşekkür ederiz. Dereceye giren öğrencilerimi tebrik ediyorum.” dedi.

IMG_2596
Ahmet Mancak ise törende yaptığı konuşmada; “Doğru Kaynaktan doğru bilgilerin alınması gerektiğini, okuyan, okuduğunu anlayan, düşünen ve okuduğu bilgiyle hayatına yön veren nesillerin yetişmesine katkı sağlamak hepimizin görevidir. Bizlerde sizler gibi zor şartlarda kıt imkanlar ile okuduk, azim ve gayret ile başardık. Sizlerin gözlerinde o ışığı görüyorum, inanıyorum ki bir çoğunuz başarı ile eğitim hayatınızı tamamlayıp, erdemli birer birey olarak güzel mevki ve makamlara geleceksiniz. Gersoy-Der’de görev yaptığım dönemlerde Eğitime Çok önem verdik, üniversitede öğrenim gören öğrencilere burslar sağladık. Gergerimize 24 Derslikli Çok Programlı bir lise binası kazandırdık. Bu yarışmanın organizesinde bir nebze olsun katkım olduysa bahtiyarım. Dereceye giren öğrencileri canı gönülden tebrik ediyorum. Ayrıca bu yarışmanın Kitap ve ödül temininde maddi ve manevi katkılarını esirgemeyen değerli İşadamı dostlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” Dedi.
Yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin takdim edilmesi ile tören sona erdi.
Ufka Yolculuk Hadis yarışması Gerger İlçe Ödüllerini almaya hak kazanan Yarışmacılar
A KATEGORİSİ
1. Edanur AKCAN – Gerger İmam Hatip Ortaokulu – Tam Altın
2. Zeynep ÇELİK – Gerger İmam Hatip Ortaokulu – Yarım Altın
3. Hacer KÖROĞLU- Gerger İmam Hatip Ortaokulu- Çeyrek Altın

B KATEGORİSİ
1. Halime TOPAL – Gerger Anadolu İmam Hatip Lisesi – Tam Altın
2. Osman TOPAL – Gerger Anadolu İmam Hatip Lisesi – Yarım Altın
3. Derya YARDIM – Gerger Anadolu İmam Hatip Lisesi – Çeyrek Altın

 

Merkezi Ödüller

A-B-C-D Kategorileri İçin

Birinci Olanlara : 2 adet Umre + 2.500,00 TL

İkinci Olanlara : 1 adet Umre + 1.500,00 TL

Üçüncü Olanlara : 1 adet Umre + 500,00 TL

4.-10. Olanlara : Samsung Galaxy Tab S2 T710 32GB 8.0″ Tablet

 

Not: 18 yaş altında olanlara veya bayanlara tek başlarına umre vizesi Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından verilmemektedir. Bu şekilde ödül kazananalar yanlarında babası, amcası, dayısı, eşi (bayanlar için) veya 18 yaşından büyük erkek kardeşini götürmeleri gerekmektedir. Bu kazanmış oldukları umre ödülünü istedikleri kişiye devir de edebilirler.

 

E ve F Kategorisi İçin

Birinciye: : Samsung Galaxy Tab S2 T710 32GB 8.0” Tablet

İkinciye : Samsung Galaxy Tab S T800 16 GB 10.5” Beyaz Tablet

Üçüncüye : Samsung Galaxy Tab S T700 16GB 8.4” Beyaz Tablet

 Gerger Ödülleri

A-B-C-D Kategorileri İçin

Birinci Olanlara : 1 adet Cumhuriyet Altını

İkinci Olanlara : 1 adet Yarım Altın

Üçüncü Olanlara : 1 adet Çeyrek Altın

Diğer Dereceye girenlere Sürpiz Hediyeler

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top