Genel

Y.Y.Ü. GOP Hastanesi’nden iş sağlığı ve güvenliği sempozyumu yapıldı

Y.Y.Ü. GOP Hastanesi’nden iş sağlığı ve güvenliği sempozyumu yapıldı

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi ve Gaziosmanpaşa Belediyesi iş birliğiyle ilki gerçekleştirilen “SAĞLIK SEKTÖRÜNDE İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ SEMPOZYUMU” 28-29 Nisan 2016 tarihlerinde yapıldı..

Hastanelerde İş sağlığı ve güvenliği uygulamalarının etkili ve doğru şekilde ele alınması gerekliliğini belirten bu sempozyum, İş Güvenliği Uzmanı ve İş Yeri Hekimlerine farklı bir bakış açısı kazandırmıştır. Acil durumlarda yapılması gerekenler ile deprem, yangın, sabotaj konularının simülasyon örneklerinin verildiği sempozyumda mevzuat çerçevesinde alınması gereken tedbirler ön plana çıkarılmıştır.

GOP HASTAHANESİ    (23)

Katılımcıların yoğun ilgisini çeken sempozyumda Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, İstanbul Çapa Tıp Fakültesi, Koç Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Yeni Yuzyıl Üniversitesi, Kemerburgaz Üniversitesi, Karatay Üniversitesi, Maltepe Meslek Hastalıkları Hastanesi, Maltepe Üniversitesi, İ.Ü. Florence Nıghtıngale Hastanesinden öğretim üyeleri ve İş Sağlığı ve Güvenliği Dernek Başkanlığının sunumlarıyla tüm İş Sağlığı ve güvenliği konularına değinildi.

GOP HASTAHANESİ    (4)

2 gün süren sempozyum 6 oturumdan oluşmuş ve 2. Günün sonunda katılım belgesi verilmiştir. Sempozyumdaki oturumlarda aşağıdaki konular yer almıştır.

I.OTURUM : İş Sağlığı ve Güvenliği’nin Sağlık Hizmetlerinde Uygulanması

II.OTURUM: Sağlık Kuruluşlarında İSG Uygulamaları ve Hukuki Boyutları

III.OTURUM: Radyasyon Güvenliği ve Meslek Hastalıkları

I.OTURUM: Sağlık Kuruluşlarında İSG Eğitimi, Ergonomi ve Risk Yönetimi

II.OTURUM: Hastanelerde Acil Durum Yönetimi-İnfeksiyonlar

III.OTURUM: Hastane Çalışma Ortamı Risklerinin Değerlendirilmesi

GOP HASTAHANESİ    (6)

İlki gerçekleşen  “Sağlık Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu” Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Mevzuat Daire Başkanı Sn. İsmail Gültekin, İş Teftiş Kurulu Başkanlığı İş Müfettişleri, OHSAD Başkanı Sn. Reşat Bahat,  Gaziosmanpaşa Belediyesi Üst Düzey Yetkilileri ve alanındaki Uzman Akademik Kadronun değerli katılımları ile 28-29 Nisan 2016 tarihlerinde, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi Erhan Akgüç Konferans Salonunda gerçekleştirildi. İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu; 28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü olması sebebiyle farkındalık sağlaması açısından önem taşımaktadır.

GOP HASTAHANESİ    (16)

2 gün süren sempozyum’un son  oturumunda;  Sağlık kuruluşlarında  tehlikeli kimyasallar ve güvenli çalışma ortamının oluşturulması, Sağlık çalışanlarında en sık yaşanan psikososyal risk etmenleri, Hastanelerde iş teftişi yaklaşmaları, İşin yürütme ve iş sağlığı ve güvenliği anlatıldı. Oturumun ardından soru cevap söyleyişinden sonra katılımcılara katılım belgesi ve oturumu gerçekleştiren hocalara   plaket takdim edildi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek