Genel

Sincik Gönüllüleri Sincik’te Kutlu Doğum Programı Düzenledi

 

Adıyaman’ın Sincik İlçesinde, Merkezi İstanbul’da bulunan Sincik Gönüllüleri Derneği tarafından organize edilen Kutlu Doğum Haftası organizasyonu büyük ilgi gördü.

Sunuculuğunu  Ahmet Hakan Karagülün  yaptığı  Fetih Organizasyonun bünyesinde bulunan  Topkapı Sarayı Mehteran takımı ve Semazen ekibiyle  ilahiler eşliğinde muhteşem  bir program gerçekleşti ,SincikUlu Cami İmam HatibiMehmet Çiçek’in okuduğu Kuran-i Kerim tilaveti ile devam edildi.

Programa AK PartiAdıyamanMilletvekiliMehmet Metiner,SincikKaymakamı Ergün Baysal, Belediye BaşkanıHasari Altıntel,Adıyaman ÜniversitesiRektörü Prof. DR. Talha Gönüllü,Sincik Birliği Başkanı Bilal Güzelaydın, veSincikhalkı katıldı.

Açış konuşmasını yapanSincikGönüllüleri Derneği Başkanı Cemil Keskin, “Allah’u Teala Peygamber-i zişanımızı tüm alemlere rahmet olarak gönderdi. O kaf dağının ardından yaşayan bir masal kahramanı değil, aksine içimizden biriydi. Geçinmek için dağlardan koyun güden kimsesiz bir çoban, dürüstlükten başka sermayesi olmayan genç bir tüccardı.

Elbisesini yamar, evi süpürür, keçileri sağar, hamur yoğurur, ayakkabılarını tamir ederdi. Bir yolculukta yakacak odun toplayan dostlarından geri kalmamış ben bir topluluk içinde ayrıcaklı bir durumda bulunmaktan hoşlanmam demişti. Hastayı ziyaret edin, açı duyurun, esiri kurtarın diye seslenmişti bütün zamanlara.

Aç bir devenin sahibine konuşmayan bir hayvana bakarken Allah’tan kork diye gürlemiş, susuz köpeğe su içiren bir günahkarın cennete girdiğinihabervermişti bütün insanlığa. İslam’ı anlatırken kendisine taş atanlara, savaşta dişlerini kıranlara, yoluna diken serip işkence edenlere dua eden, onların bağışlanması için geceleri gözyaşı dökerdi. O hanımı Hatice’nin ardından göz yaşı döken ve ölünceye kadar onu hayırla yad eden vefalı bir eş, çocukları kucağında ölen acılı bir baba, namazında omuzlarına çıkan torunlarını rahatsız etmemek için secdesini uzatan nur yüzlü bir dededir” dedi.

Daha sonra konuşanSincikKaymakamı Ergün Baysal, “Konuşmamın başından sizleri özellikle tebrik etmek istiyorum. İlçemizin adını, kültürünü dışarıda duyurulması için büyük bir emek sarf etiklerine inancım tamdır. Umarım ki bu tür etkinlikler başlangıç olur ve artarak devam eder”dedi.

AK PartiAdıyamanMilletvekiliMehmet Metinerise, “Sinciğimize 2 yıllık meslek yüksek okulumuzu kazandıracağız. Akabinde yurtlar olacak, başkaca hizmetler olacak. El birliği Sinciğimizi ayağa kaldıracağız inşallah. Ben bu gençSincik’li arkadaşlarımdan gurur duydum gerçekten bir, birinden güzel arkadaşlarımız, İstanbul’dan geldiler ve hepimizi yüreğimizden yakalayıp coşturdular” dedi.

 

SincikGönüllüleri Derneği Başkanı Cemil Keskin’in teşekkür konuşmasının ardından, kutlu doğum haftası münasebetiyle  Peygamber efendimiz için okunan yüzlerce hatim  binlerce  yasin  milyonlarca salavatın duası yapıldı.Daha sonra  Sakal-ı Şerif katılımcıların ziyaretine açıldı.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek