Genel

MARDİNFED Genel Başkanı Biter “Algı Operasyonları” Durmalı Dedi

MARDİNFED Genel Başkanı Biter “Algı Operasyonları” Durmalı Dedi

15 Temmuz fetöcü teröristler tarafından yapılan darbe girişiminin püskürtülmesinin ardından, toplumda başlayan fetö şüphesinin Zeynel Abidin Erdem ile de ilişkilendirilmesi üzerine Mardinfed Genel başkanı İbrahim Biter’den bir açıklama geldi.

Biter Açıklamasında;

15 Temmuz tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine sızmış ve ülke genelinde birçok kurum ve kuruluşta yapılanmış olan Fethullah terör örgütü mensuplarının gerçekleştirdikleri kalkışma hareketi neticesinde ülkemizde darbe girişimi ve bu girişimin neticesinde diğer terör örgütü hareketlenmelerinin yeni bir kirli algı operasyonlarını tetiklediğini söyledi. Son günlerde bir takım değerli ve ülke sevdasıyla dolu insanlarada saldırı gerçekleştirildiğini görmenin üzüntüsünü ifade eden biter şunları söyledi. ” cemaat ismi altında terör örgütü olan Fetö vatanımıza kirli saldırı ve derin yaralar açmıştır ancak Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlettir bununda üstesinden el birliği ile gelmiştir ve gelmeye devam edecektir. Son günlerde mardin bağrında doğmuş ve uluslararası arenada ülkemizi şerefle temsil etmiş olan büyüğümüz sayın Zeynel Abidin Erdem Fetö ile ilişkilendirilmek istenmiş ve bu yönde girişimlerde bulunulmuştur. Bu olayı şiddetle kınıyorum. Sayın Zeynel Abidin Erdem cemaatin ulaşamayacağı bir mertebede bulunan bir seyid ve bu ülkenin vatandaşı islam ve millet aşkı ile hizmet vermiş önemli bir değeridir. Zeynel Abidin Erdem evrensel makam sahibi ve istihdamda ülkeye katma değer katmış önemli bir şahsiyettir. Biz millet olarak nasıl vatanımızı bayrağımızı ezanımızı cumhurumuzu ve cumhurbaşkanımızı yedirmediysek. Zeynel Abidin Erdem ve o değerde olan insanlarımızıda yedirmeyeceğiz. Bizler Türk kürt Arap laz alevi ve gayri Müslim vatandaşlarımızla et ve tırnak durumundayız ve bu duruşumuzu hiçbir iftira. Hiçbir nifak asla bozamayacak.
Yüzbinlerce insanı temsil eden kamu yararına hizmet eden bir federasyon olarak bizler bu tür bilgi kirliliği yaratan kişi ve kuruluşlara prim vermediğimizi ve vermeyeceğimizi. Devletimizin, Milletimizin,Bayrağımızın ve Vatanımızın bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada neferi olacağımızı bir kez daha bu vesile ile deklere ediyoruz. Mesnedi olmayan, belgesiz ve dayanaksız söylemler ile hareket eden herkes fetö’ye hizmet etmekten öte birşey yapmamaktadırlar. Halkların kardeşliği, dinler ve diller birliği ile hareket düsturumuz içinde bu tür olaylara karşı sessiz kalmayacağımızı ifade etmek isterim. Ne Zeynel Abidin Erdem, nede bu vatana hizmet aşkıyla çalışan hiçbir isme bu tür yaftaların yakıştırılmasına müsaade etmeyeceğimizi birkez daha beyan ederim” şeklinde konuştu.
Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek