Genel

Jandarma Uzman Erbaş Alımları için Binlerce Aday 4. Grup Mülakat Duyurusu Bekleniyor!

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde yeni uzman erbaş alımları için 4. grup mülakatlarını bekleyen binlerce aday sürecin başlamasını bekliyor

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde 2019/1 uzman erbaş alımları kapsamında 40 bin aday için sınavların tamamlanmasının ardından mülakat aşamalarına geçilmişti. 4. grup alımları için bekleyen binlerce kişi yapılacak açıklamayı bekliyor. Binlerce uzman erbaş alımı adayı 4. grup mülakat çağrısına bekleyen adaylar artık AÇIKLANMA ZAMANI geldiğini düşünüyor ve daha fazla beklemek istemiyorlar.

Peki uzman erbaş alımı duyurusu nereden yapılacak? Adaylara mülakat sınavları nasıl yapılacak? İşte uzman erbaş alımlarında yer alan tüm sınav aşamaları ve özellikle MÜLAKATA dair detaylar.

4. GRUP UZMAN ERBAŞ ALIMLARI DUYURUSU

40 bin adayın sınava girmesinden sonra JGK’nın personel temin yetiştirme planları ve artan uzman erbaş ihtiyacı doğrultusunda başvuru kılavuzunda belirtilen esaslar dâhilinde sınava çağrılmayan adayların tamamının, müteakip dönemde yapılacak sınavlara çağrılması planlanmıştır denildi. Adaylar şimdi 4. grup duyurusunu bekliyor!

JANDARMA PERSONEL TEMİN

Adaylar gerek yeni alımları, gerek başvuruları gerekse tüm sınav aşamalarına dair detayları Jandarma Personel Temin internet sitesi üzerinden takip edebileceklerdir. 4. grup adaylar için mülakat duyurusu geldiğinde bu haberimizden erişim sağlayabilirsiniz. Peki uzman erbaş alımlarında tüm sınav aşamaları nelerdir? İşte tüm detaylar:

UZMAN ERBAŞ ALIMLARINDA UYGULANACAK SINAVLAR

Ön sağlık muayenesi, Yazılı sınav, Fiziki Yeterlilik Sınavı (FYS) (spor testi) ve Mülakat Sınavı yapılmaktadır. İşte mülakat sınav detayları:

Yazılı, Ön Sağlık Muayene ve FYS (Spor) sınavlarında başarılı olan adaylar mülakat sınavına alınacaktır.

Mülakatta; adayın konuşma yeteneği, ses tonu, heyecan durumu, çok yönlü düşünme, davranışlardaki denge, kendine güven gibi hususlar gözlenerek elde edilen bilgiler Mülakat Komisyonunca değerlendirilecektir. Sınav mülakat komisyonu ile aday arasında yüz yüze, sözlü iletişim şeklinde, soru ve cevap yöntemi uygulanarak gerçekleştirilir.

Ön sağlık muayenesi, Yazılı sınav, Fiziki Yeterlilik Sınavı (spor testi) ve Mülakat Sınavı aşamalarında başarılı olarak kontenjana giren adaylardan, yaptırılacak güvenlik soruşturmaları olumlu olanlar ile uygun sağlık raporunu alanların atamaları yapılacak ve atama duyurusu Jandarma internet adresinde ‘‘Personel /öğrenci alım başvuruları ve sonuçları’’ kısmından yayımlanacaktır.

Sınavı kazanan adaylara, posta yoluyla yazılı herhangi bir belge veya davet yazısı gönderilmeyecek, Jandarma Personel Temin internet adresinde ‘‘Personel /öğrenci alım başvuruları ve sonuçları’’ kısmından yayımlanan duyuru tebliğ niteliğinde olacaktır.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek