Genel

Gazetemize Bir Ödülde Kızılay’dan

Gazetemize Bir Ödülde Kızılay’dan

 Pusula İstanbul Gazetesi Genel Yayın Yönetmenimiz Emin Doğan Kızılay İstanbul Kök Hücre Bölge Sorumluları tarafından yürütülen ‘Belki de Sensin’ Projesi Gönüllüleri’nden Ödül Aldı

Kök hücre nakli ile ilgili çalışmalar yürüten ve Gönüllü projede yer alan Yaşama dokunanlar  “Belkide Sensin”  projesinde onlarca gönüllüyü Cihangir Tatavla Sahne’sinde bir araya getirdi. Gazetemiz genel yayın yönetmeni Emin Doğan da desteklerinden dolayı ödül aldı.

at bunu

Kanser hastaları için mücadele verirken eşinin de lenf kanserine yakalanmasıyla kök hücre naklinin önemini geniş kitlelere duyuran hareketin kurucularından Aykut Kadir Kurt, “3 sene önce başkaları için yola çıkmıştık. Şimdi bizim kök hücre nakline ihtiyacımız var!  Başımıza gelmez demeyin, sakın ertelemeyin! Nakil bekleyen çocukların ‘Haftaya da yaşasam’ deme şansı yok” dedi.

Eşim destek ararken Kanser olduğunu öğrendi

“Aykut Kadir Kurt’an size mektup var” cümlesiyle tanıdı kamuoyu “Belki de Sensin” sosyal sorumluluk projesini. “Siz bu satırları okurken ben eşimle birlikte steril bir kemoterapi odasında tedaviyi sürdürüyor olacağım” sözleriyle kitlelerin dikkatini kök hücre nakline çekmeyi başaran hareketin kurucusu Aykut Kadir Kurt’un sizden bir isteği daha var!IMG_1528

Kanserle mücadele ettiği sırada, kendisi de “Belki de Sensin” gönüllüsü olan eşinin kanser olduğu gerçeğiyle yüzleşen Kurt,  sizi başkalarının hayatlarına dokunmaya çağırıyor!

IMG_1544

Aylardır süren çabalarla seslerini mümkün olan en fazla kişiye duyurmaya çalışan “Belki de Sensin” projesi, Cihangir Tatavla Sahne’de onlarca gönüllüleri ile buluştu. Kızılay İstanbul Kök Hücre Bölge Sorumlusu Nesrin Gürsul Akdağ ve  Biyoloji Öğretmeni Alp Şen Vakfı Temsilcisi Ceyda Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, donör olmanın önemi ve kök hücre nakli ile ilgili merak edilenler konuşuldu.

‘Başkaları için yola çıkmıştık, şimdi bizim ihtiyacımız var!’IMG_1537

“3 sene önce başkaları için yola çıkmıştık, şimdi bizim kök hücre nakline ihtiyacımız var!” diyen Aykut Kadir Kurt, “Lütfen size en yakın Kızılay gönüllü verici merkezine giderek donör olun. Lütfen sevdiğiniz herkese bu konudan bahsedin. Sakın ertelemeyin! Sizin erteleme lüksünüz olabilir ama yatağında nakil bekleyen çocukların “ben haftaya da yaşasam olur!” deme şansları yok!” diyerek konunun önemine dikkat çekiyor.

IMG_1547

IMG_1517

IMG_1550IMG_1578IMG_1575IMG_1579IMG_1568IMG_1561IMG_1556IMG_1553

 

‘Donör olmak çok kolay!’

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek