Genel

Besni Belediyesi Aynı Tas Aynı Hamam

Besni Belediyesi Aynı Tas Aynı Hamam

Besni Belediyesi’nde yapılan kanunsuz uygulamalar hakkında yaptığımız haberler geniş çevreler tarafından destek buldu ve yapılan haksızlıklar yargıya taşındığında mühürlenen inşaatların mührü yine hiçbir açıklama yapılmadan söküldü.

Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk’ün haksız kazanç sağlamak için yaptığı uygulamalar yaptığımız haberler sonucunda geniş çevreler tarafından destek buldu. Bu konu hakkında bilgi almak ve iddiaların doğruluğunu sorgulamak için belediye başkanını arayan yetkililer aldıkları cevaplar karşısında tatmin olmamış olmalılar ki aldığımız duyumlara göre Başkan Öztürk’e bu uygulamalarından vaz geçmesi tavsiye edilmiş.

aaa80b4a2a5f2fc0f26c

Geçtiğimiz günlerde Besni İlçe Kaymakamı Çağlayan Kaya’nın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya katılan Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Milletvekilleri İbrahim Halil Fırat ve Adnan Boynukara ile birlikte Besni Sivil Toplum Kuruluşları ve daire amirlerinin katıldığı toplantıda Besni’nin sorunlarının görüşüldü.  Bu toplantıda   geçmişte iki dönem belediye Başkanlığı yapmış AK Parti  Besni Belediye Meclis Üyesi Nuri Tuğsuz eski tekel depolarının bulunduğu alanda ki 6 dönümü Küçükbeyler’e ait arsa ile ilgili 10 milyonluk bir rantın olduğunu belirtmesi ve bu rantın kimlere peşkeş çekileceği konusunda yaptığı uyarı bütün bu çıkar ilişkilerini gözler önüne sermişti.

Bu ranta dur diyenlere usulsüz ve keyfi uygulanan cezalandırma yöntemi yargı yolunun açılmasıyla düzeltildi.

Haberler neticesinde hiçbir gerekçe gösterilmeden haksız yere mühürlenen inşaatlar ile ilgili yargıya başvurulduğunda, belediye yetkilileri yine hiçbir açıklama yapmadan mühürlerini sökerek yaptığı yanlışlığı düzelttiler. Fakat bu süreç içerisinde uğranılan zararları kimler üstlenecek?

Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk’ün ortağı olduğu His Grup’un yaptığı inşaatların ruhsatsız olduğuyla ilgili yaptığımız haberlere hala cevap verilmedi  yada karşı açıklama yapılıp yanlış bilgilendirmede olduğumuz ispatlanmadı. Bu suskunluk verilecek cevap olmadığı haklı olduğumuz ve bize verilen bilginin doğru olduğu yönünde yorumluyor Besni halkını ve yetkilileri göreve davet ediyoruz.

Özel Haber Emin Doğan

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek