Dünya

Adıyaman Emitt Fuarı’nda

Adıyaman Emitt Fuarı’nda

Uluslarası Turizm Fuarı EMİTT bugün muhteşem açılış töreni  ile başladı.Adıyaman Valiliği ve Adıyaman Belediyesi ve il kültür türizm Müdürlüğü ortak hareket ederek hazırladığı  Adıyaman standında  misafirleri ile tek tek  ilgilenmesi ,yöresel ikramların yanı sıra Çiğköfci Ömer Usta Adıyaman Kahvesi  Adıyaman standı büyük ilgi gördü  .

 

Ülkeler arasındaki turizm ilişkilerini geliştirerek, her geçen yıl büyük bir ilgi gören Türkiye turizm sektörünün aynası olan Dünyanın 5’inci büyük turizm fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle 20. kez kapılarını açtı.

 

Dört gün süren ve71 ülkeden yaklaşık 4 bin 500 firmanın katıldığı fuarın açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal yaparken, kadim medeniyetler şehri Adıyaman, Valilik ve Belediye’nin güç birliği yaparak katıldığı fuarda ortak stand açarak yerini aldı. Adıyaman standı görsel zenginliği ile EMİTT fuarında büyük beğeni topladı.

Adıyaman Valiliği ve Belediye Başkanlığının müşterek açtığı stant da Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Vali Yardımcısı Murat Süzen, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci konuklarıyla yakından ilgilenen isim oldular.

Adıyaman’daki turizmcilerinde hazır bulunduğu Fuarda Adıyaman Standını birçok ilin Valileri, Büyükşehir Belediye Başkanları, Milletvekilleri ile birlikte Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy, Vakfın yönetim kurulu üyelerinden Fatih Özger, Ahmet Akay, Ramazan Baykurt, Hüseyin Alagöz, Mekke Kocaman, Diğer illerin Valileri belediye başkanları yabancı ülke temsilcileri ,THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil, iş adamları, STK başkanları ve çok sayıda katılımcı ziyaret etti.

Adıyaman standında her zaman olduğu gibi yine Adıyaman Çiğköftesi Ömer Turan ve meşhur Kervansaray Kahvesi de satn açarak gelen misafirlerine çiğköfte ve kahve ikram ettiler.

Adıyaman Emitt fuarında yerini aldı  (137)

Fuarın açılış programına katılan birçok ulusal basın mensubuna Adıyaman hakkında özel demeçler veren Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, sahip olduğu tarihi ören yerleri ile adeta açık hava müzesi konumunda olan Adıyaman’ın turizmde kendini kanıtlamış bir il olduğunu belirterek şunları kaydetti: “4 yıllık görevim süresince bu katıldığımız dördüncü fuar oluyor. Türkiye’de 41 milyonluk bir turist potansiyeli bulunmaktadır. Turizm destinasyonu içinde bu turist potansiyelini Adıyaman’a çekmek için yoğun gayret sarf ediyoruz. Adıyaman, emsalsiz tabiatı, mistik atmosferi, muhteşem kanyonları, yüzen adalarıyla gerek tarihi ve kültürel birikimi gerekse de sahip olduğu doğal turizm kaynakları açısından eşsiz bir zenginliğe sahiptir. İlimiz tarihi süreç içerisinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bu medeniyetlerin izlerini taşıyan, barışın, kardeşliğin, huzurun, hoşgörünün kentidir” dedi.

EMİT fuarı vesilesiyle İstanbul’da Adıyaman’ın güzel değerlerini 4 gün boyunca en iyi şekilde tanıtacaklarını ifade eden Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, “Adıyaman’ın tarihi ve kültürel zenginlikleri ile sahip olduğu tüm güzellikleri en iyi şekilde tanıtmaya çalışacağız. Adıyaman’ın tarımsal ürünlerini ziyaretçilerimize ikram edeceğiz. Dünyanın en huzurlu kenti olan Adıyaman ilimizi Sayın Valimizle birlikte EMİTT Fuarında temsil etmenin gayreti içerisinde olacağız. Adıyaman sahip olduğu tarihi ören yerleri ile adeta açık hava müzesi gibidir. Adıyaman Sahabe ve menziliyle aynı zamanda bir inanç merkezidir. Herkesi tarih ve kültür şehri Adıyaman’a davet ediyorum” dedi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek