Sultangazi

Gençlik Soma ve Mavi Marmara’yı Unutmadı!

Sultangazi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, 4 yıl önce Gazze’ye uygulanan ambargonun kaldırılması için yola çıkan Mavi Marmara gemisine yapılan baskın ile Soma’da yaşanan facia sonucunda şehit düşenleri andı.

Sultangazi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Soma ve Mavi Marmara Şehitleri için anma programı düzenledi.

 

Sultangazi Belediyesi Nikah ve Düğün Sarayı’nda yapılan programa Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi Kent Konseyi Başkanı Ahmet Yıldız, Sultangazi Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Yiğit, Mavi Marmara Derneği Başkanı İsmail Yıldız ile gençler katıldı.

Programda konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay tüm Türkiye’yi derinden üzen Soma’daki maden kazasında yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diledi. Filistin’de büyük bir dramın yaşandığına dikkat çeken Başkan Altunay şunları söyledi:

“Yıllardır ambargo altında yaşayan Gazze’nin durumuna dikkat çekmek ve götürdüğü malzemeyle bir nebze olsun rahatlatmak amacıyla Mavi Marmara Gemisi’nin içinde 37 farklı ülkeden oluşan küresel bir vicdan hareketi ‘Rotamız Gazze yükümüz insanlık’ sloganıyla yola çıktı. İçinde insani yardım malzemesi bulunan Mavi Marmara’nın, aslında bunlardan daha fazlasını dostluğu, barışı, kardeşliği ve umudu taşıyordu. Ancak bu gemiye yapılan saldırıda 10 insanımız şehit oldu. Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum.”

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top