Sultangazi

Genç Dershane İle Başarıyı Kucakladılar

Genç Dershane İle Başarıyı Kucakladılar

Genç Dershane İle Başarıyı Kucakladılar

Genç Dershane İle Başarıyı Kucakladılar. Sultangazi Gençlik Meclisi tarafından 3 yıldır uygulanan “Genç Dershane Projesi“, gönüllülük esasına dayanıyor. Projede Gençlik Meclisi üyesi üniversiteli öğrenciler, ilçe genelinde dershaneye gidemeyen öğrencilere Yükseköğretime Geçiş Sınavı(YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) alanlarında ücretsiz dersler veriyor. 2013 – 2014 Eğitim Öğretim Yılında ise 12. Sınıf düzeyinde eğitim alan 2 bin öğrenciden 427’siçeşili üniversitelerin 4 yıllık lisans bölümlerini kazandı.

 

Sultangazi Belediyesi Nikah Salonunda düzenlenen törende Genç Dershane’de verilen eğitimlerle yüksek puanlar alan öğrencilerin ödüllendirildi. Programa; Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi Kent Konseyi Başkanı Ahmet Yıldız, Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Yiğit, Genç Dershane‘de eğitim alan öğrenciler ve veliler katıldı.

Programda konuşma yapan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Genç Dershane projesi ile dershaneye gidemeyen öğrencilerine yardımcı olduklarını söyledi. Sultangazi Gençlik Meclisi tarafından yürütülen projenin oldukça yararlı sonuçların alındığı kaydeden Başkan Altunay, “Birçok gencimiz, gönüllü öğretmenlerinden aldıkları derslerle üniversitelerde eğitim imkanı yakaladı. Bu tablo, projenin ne kadar faydalı ve başarılı olduğunun göstergesidir. Gençlik Meclisi’ne projelerinde her zaman destek olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Öğrencilerin ihtiyacı olan fiziki ve sosyal alanların sayısını gün geçtikçe arttırdıklarını kaydeden Başkan Altunay konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

Gençlerimizin zamanlarını doğru değerlendirmelerini sağlamak adına her projemizde onlara uygun alanlar oluşturuyoruz.  Kütüphanelerden, spor alanlarına kadar yaptığımız tüm yatırımlarımızın meyvelerini toplamaya başladık. Öte yandan eğitim kurumlarının fiziki ihtiyaçlarının karşılanması için Sultangazi Belediyesi olarak imkanlarımız ölçüsünde yardımcı oluyoruz.

Programda konuşma yapan Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Yiğit, bu projede emeği geçen herkese teşekkür etti. Projenin diğer il ve ilçe belediyelerine de örnek olduğunu kaydeden Yiğit, şunları söyledi:

Proje ile her sene yüzlerce öğrencimizi ücretsiz şekilde ders vererek üniversite hayatına kazandırıyoruz. Bugüne geldiğimizde ise binlerce gencimizin eğitim aldığını görmek ve iyi üniversiteler kazandıklarına şahit olmak bizleri mutlu ediyor. Projemizin diğer il ve ilçelerde de takdir görmesi ve uygulanmaya başlaması bizim için oldukça sevindiricidir.

Programın sonunda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top