Güncel

Gazi’de Polisle Çatışma | Müdahale Devam Ediyor

Gazi’de Polisle Çatışma | Müdahale Devam Ediyor

Sultangazi Gazi Mahallesi’nde dün Bağcılar’da düzenlenen operasyonda öldürülen Günay Özaslan’ın cenazesi için toplanan kalabalığın yürüyüşüne polis müdahale etti.

Sultangazi Gazi Mahallesi’nde dün Bağcılar’da düzenlenen operasyonda öldürülen Günay Özaslan’ın cenazesi için toplanan kalabalığın yürüyüşüne polis müdahale etti. Eski Karakola doğru yürüyüşe geçen grubun önü TOMA ve Akrep adı verilen zırhlı araçlarla kesildi. Polis gruba gaz bombası, tazyikli su ve boyalı mermi ile müdahale etti. Müdahale sonrası kalabalık ara sokaklara dağıldı. Ara sokaklara dağılan grup polise taş ve havai fişek ile karşılık verdi. Gruptan bazıları TOMA’nın önüne geçti. TOMA’ya çıkmaya çalışan bazı kişiler bir süre asılı kaldı. TOMA’nın hareket etmesi ile zor anlar yaşayan bir kişi uzun süre TOMA’ya asılı halde gitti. Vatandaşların uyarısı ile yavaşlayan TOMA’dan inen kişi ara sokağa kaçtı. Polisin gruba müdahalesi devam ediyor.

Ara sokaklara dağılan grup, polise taş ve havai fişek ile karşılık verdi. Polis gaz bombası ve TOMA’dan sıkılan tazyikli su ile müdahale etti. Polis helikopterininde havadan destek verdiği görüldü. Müdahale sırasında ara sokaklardan zaman zaman silah sesleri duyuldu. Çıkan olaylar nedeniyle operasyonda öldürülen Günay Arslan’ın cenazesi defnedilemezken, Cenazenin Gazi Mahallesi’ndeki Cemevinde bekletildiği öğrenildi.

kaynak: sondakika.com

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top