Gop

GADER’den Binlerce Kişiye İftar

GADER’den Binlerce Kişiye İftar

İstanbul’daki etkili Adıyamanlı derneklerinden  GADER (Gaziosmanpaşa-Sultangazi-Arnavutköy Adıyamanlılar Derneği)’in 7.sini düzenlediği Geleneksel iftar programı yoğun katılım ile gerçekleşti.

1500 kişinin katıldığı iftar programı Lalezar Konferans Salonunun 2 Katında ve Bahçesinde gerçekleşti.

Kuran Tilaveti ile başlayan programın sunuculuğunu Radyo Programcısı Tayfun Ayaz gerçekleştirdi.

 

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ !

GADER Başkanı Ramazan Okay, İftar programında yaptığı konuşmada “Biz ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ diyen bir Peygamber’in ümmetiyiz. Komşuluk kavramı sadece kapı komşusu değil aynı zamanda Ümmet bilincidir. Bundan dolayı Suriye, Irak, Filistin, Mısır ve Arakan’daki Müslüman kardeşlerimizin yanında olmalıyız. Burada ise burslarımızla yardıma muhtaç, yarınlarımızın teminatı çocuklarımıza destek olmaktayız” şeklinde konuştu.
Programın organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Okay katılımlarından dolayı bütün konuklara şükran borçlu olduklarını söyledi.

Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal ve Kahtalılar Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel’in birer selamlama konuşması yaptığı programa Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, Murtaza Yetiş, Mehmet Erdoğan, Ahmet Aydın ve Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu telgraf gönderdiler.

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ !

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top