Arnavutköy

GADER Binlerce kişiye İftar verdi

GADER Binlerce kişiye  İftar verdi

İstanbul’daki en etkin Adıyamanlı derneklerden olan GADER (Gaziosmanpaşa-Sultangazi-Arnavutköy Adıyamanlılar Derneği)’nin düzenlemiş olduğu geleneksel 6. iftar programına yoğun katılım ile gerçekleşti.

Kısa Adı “GADER” olan Gaziosmanpaşa-Sultangazi –Arnavutköy Adıyamanlılar Derneği geleneksel 6.iftar programına  1500’in   üzerinde   katılım oldu.

Kuran Tilaveti ile başlayan  Programın sunuculuğunu, Ahmet Hakan Karagül  yaptı GADER’in Başkanı Ramazan Okay, iftarda yaptığı konuşmada,  “Beraber yola çıktığımız arkadaşlarımla birlikte imkânlarımız dâhilinde Adıyamanlı hemşerilerimize sahip çıkmaya çalıştık, Sosyal ve kültürel alanda yaptığımız etkinlikler ile birlik ve beraberliğimizi pekiştirdik, Yarınlarımızı emanet edeceğimiz öğrencilerimizin eğitim masraflarını imkânlarımız ölçüsünde burslarla karşılamaya çalıştık” şeklinde konuştu.

Programın organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Okay katılımlarından dolayı bütün konuklara şükran borçlu olduklarını sözlerine ekledi.

Ak Parti Teşkilatlanma Başkan yardımcısı ve Yeni Dünya Vakfı Başkanı Mahmut Göksu ,Darülaceze Genel Müdürü Nevzat Bayhan,Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal,Adıyaman ili ve ilçeleri Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı M.Cüneyt Saçlı, CHP Sultangazi İlçe Başkanı Ali Boztaş Birer Selamlama Konuşması yaptı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top