İstanbul'daki Adıyamanlılar

Final Maçı böyle olmamalıydı “Yakışmadı Gergere “

Final Maçı böyle olmamalıydı “Yakışmadı Gergere “

 

Bu yıl 10.su düzenlenen Gersoy-Der halı saha Futbol Turnuvası  Halkalı Stadında  dün 19 00 da  Drakso İle Aksan arasında  keyifli neşe içinde başlayan final maçı , 2- 2 berabere biten 90 dakika sonrası penaltıara  kaldığı sırada spor  Komisyon  üyeleri ve Drakso  futbolcuları arasında çıkan ağız dalaşı  karşılıklı küfür ve  kavga nedeni ile   tüm oyuncular sahayı terk etti ve kupalar derneğe geri gitti .

 

DSC_6215

 

Tartışmalara neden olan elle oynandı yok diğer hakemin ben foul  yapıldı ondan penaltı  verdim tartışmalara neden olan   pozisyonun videosunu yayınlayacağız. hadi bakalım bütün  futbol otoriteleri toplansın izlesin. doğru olan karar neydi .yazık değilmi?  yanlış kararlar futbolcuları  strese  sokuyor  ve yanlış kelimeler çıkıyor, böyle turnuvayı iptal ettirecek duruma getiriyor .

Gayet neşe içinde başlayan  seyircisi bol kardeşlik ortamında  her iki takımın seyircileri ve yöneticilerinin  iç içe oturduğu  örneğin her iki takımın kalecileri kardeşti , her iki takımda kardeş olan futbolcular vardı ama rakiptiler. Aksan Kaptanı  Servet Kabak  maç bittikten sonra kim kazanmış kaybetmiş önemli değil  dedi hep beraber  yani drakso takımı ile  Ataköyde yer ayrtmışız  yemeğe gideceğiz diyerek benide  bu anı görüntülemek için çağırmıştı aslında centilmenlik esastı ama sonunda  olan oldu.

Binlerce Gergerli genç futbol ile içli dışlı ,yine söylüyorum istiyorduk ki gelecek nesile  gelenekselleştireceğimiz yıllarca sürecek kendini ispat edebileceği bir ortam hazırlamak idi, yazık o kadar milletin emeklerine yazık.

Yorum Haber: Emin Doğan

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top