İstanbul

Esentepe’de Polat dönemi başladı

Esentepe’de Polat dönemi başladı

Esentepe’de Polat dönemi başladı

30 Mart Yerel seçimlerinde rakiplerine büyük bir fark atarak Esentepe Mahalle Muhtarı seçilen Haydar Polat, hayırlı olsun ziyaretlerinde mahalle sakinlerinin istek ve önerilerini dinliyor.

10154515_623887571024991_3598521215910802452_n

Sultangazi’nin tanınmış simalarından biri olan Haydar Polat, 30 Mart Yerel seçimlerinde Esentepe Mahallesi Muhtar adayı olmuştu. Seçimi büyük bir farkla kazanan Polat, seçim öncesi mahallenin sıkıntılarını tespit etmiş ve çözüm noktasında projeler üretmişti. Mazbatasını aldıktan sonra mahalle sakinlerinin hayırlı olsun  ziyaret akınına uğrayan Polat, bu ziyaretler esnasında mahalle sakinlerinin önceliklerini dinleyerek çalışma planının oluşturmaya başladı.

10153689_623887704358311_1846827749189630410_n

Mahalle sakinleriyle birlikte ikinci dönem Sultangazi Belediye Başkanı olarak seçilen Cahit Altunay’a  hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Polat, başkan Altunay’ın önceki dönem vatandaşın beklentilerinin üstünde ilçeye hizmet verdiğini ve bu dönemde de bu hizmetlerin kat ve kat artarak yapılacağına inandığını söyledi. Mahalle ile ilgili öncelikli sıkıntıları başkan Altunay’a ileten Polat mahalle ile ilgili yapılacak çalışmalarda en büyük yardımcısı olacağını da sözlerine ekledi.

10246695_623887964358285_2580625818485795144_n

Kalabalık bir heyetle Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı ziyaret eden Esentepe Mahalle Muhtarı Haydar Polat, başkan Altunay’a hayırlı olsun dileklerini ileterek başarılarının devamını diledi.

Ziyarette bir teşekkür konuşması yapan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, hoşgeldiniz diyerek şahsı ve ekibini ikinci kez bu göreve layık gördükleri için teşekkür etti.  Altunay, ‘ Bizimle birlikte sizlere hizmet edecek birlikte çalışacağımız muhtarlarımızı seçtiniz. Biz ekibimizle birlikte muhtarlarımızı bir belediye başkan yardımcısı olarak görüyoruz.  Çünkü muhtarlarımız mahallenin eksiklerini bizlere ileten, yapılması gerekeni talep eden ve yapılanı da savunan arkadaşlarımızdır. Dolayısıyla bu manada bizim bir kolumuz oluyorlar.

1606855_623887907691624_7812258821289864352_n

İnşallah bu dönemde de Esentepe mahallemize yapılanların yanına çok daha fazla  hizmetler sunacağız.   Biz artık dünya görüşümüz ne olursa olsun o gömleği bir tarafa koyuyor bütün vatandaşlarımızın hizmetkarı olacağız.  Vatandaşın siyasi düşüncesine, memleket ve etnik kökenine bakmaksızın aynı hizmeti alması için mücadele edeceğiz’ diyen Altunay, bu makamların gereğinin bu olduğunu sandıktan çıktıktan sonra bütün vatandaşa hizmet etmek için bu makamları doldurmak gerektiğini ifade etti.

Hizmet makamı olan Belediye Başkanlığı ve muhtarlığın gönül işi olduğunu, amaçlarının makam değil kalıcı hizmetler bırakarak vatandaşın duasını almak olduğunu söyleyen Altunay, bu hizmetlerde vatandaşların yardımı olmazsa bu kadar başarılı olamayacaklarını söyleyerek yeni dönemde de vatandaşların desteğini istedi. Polat’a hayırlı olsun dileğini ileten Altunay heyete bu nazik ziyarettten ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Esentepe Mahalle Muhtarı Haydar Polat,  Altunay’a hayırılı olsun diyerek yeni dönemde de başarılarının devamını  diledi. Başkan Altunay ile seçim çalışmaları sırasında da bir araya geldiklerini ve Büyükşehir ve hükümetin desteğini arkasına alacak olan Cahit Altunay’ın Sultangazi ve Sultangazliler için yarınların umudu olduğunu söyledi.  Polat, ‘ Başkanımız 5 yıl içerisinde bir çok hizmet yaptı ve bitirdi ama biz saymakla bitiremiyoruz.  Bu hizmetlerden Esentepe ne kadar payını aldı derseniz bana göre kısmen bu hizmeti aldık.

Başkanım mahallemizle ilgili bir kaç projeden söz etmişti. Bu projeler kısa zamanda hayat geçirilirse Esentepe madde bağımlılarının meskeni olmaktan çıkar, yaşanabilir bir mahalle haline gelir. Bu konuda da başkanımızın en büyük destekçisi ben olurum, mahalle sakinleri olarak sizler olursunuz. Bu güne kadar yapılan doğru işlerin her zaman yanında oldum ve yanlışı da her zaman söyledim ve söyleyeceğim. Başkanımızın başta mahallemiz ve ilçemizle ilgili yapacağı  hizmetlerle ilgili en büyük yardımcısı bizler olacağız’ diyerek mahalle sakinlerinin taleplerini iletmesini istedi.

Esentepe Mahallesi’ne lise  isteyen vatandaşlar otobüs durağı ile ilgili sıkıntı yaşadıklarını  söyleyerek önerilerde bulundular.

Başkan Altunay’ talepler ve önerileri inceleyeceklerini, imar ile ilgili bir sıkıntı yok ise önerileri yerine getireceklerinin sözünü verdi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top