İstanbul

Esentepe Mahallesinin sıkıntıları birer birer çözülüyor

İSKİ Sultangazi Şube Müdürü Mehmet Bahat ile birlikte mahalledeki sıkıntılı bölgeleri gezen Polat, yakın zamanda bu problemlerinde çözüme ulaştırılacağını söyledi ve Beldediye Başkanı Cahit Altunay ile yaptığı görüşmenin detaylarını aktardı.

İSKİ  sıkıntıları yerinde tespit etti

Sultangazi’nin en kalabalık mahallelerinden biri olan Esentepe Mahallesi’nin yıllardır çözülemeyen sıkıntıları çözüme ulaşmaya başladı. Halkın şikayetlerini bir bir dinleyen Mahalle Muhtarı Haydar Polat, gerekli mercilerle yoğun görüşmeler halinde. Mahallenin 2850-2893 sokaklarındaki sıkıntılar için İSKİ’ye müracat eden Polat, İSKİ Sultangazi Şube Müdürü Mehmet Bahat ile birlikte mahallede incelemede bulundu. Sıkıntıları yerinde tespit eden Polat ve Bahat’a mahalleli sıkıntılarını ilettiler.

Mehmet Bahat, yerinde tespit yaptıklarını ve en kısa sürede çözüm üreteceklerini belirtirken, Muhtar Polat’ın kendilerine bu konuda büyük katkıda bulunduğunu söyledi.

Esentepe Mahallesi Muhtarı Haydar Polat, mahalle sakinlerinin öncelikli sorunlarını çözmek için mücadele ettiklerini ve yetkili mercilerin kapılarını aşındırarak sorunları birer birer çözdüklerini  ifade etti. Polat, ‘ Biz seçim öncesi verdiğimiz sözlerin sorumluluğunun bilincindeyiz. Mahalle sakinlerimizin bize gösterdikleri büyük destek bizim sorumluluğumuzu bir kat daha artırmıştır. Seçim sonrasında da birlik ve beraberlik içerisinde yapıcı desteklerini her zaman gördüm. Buradan bütün Esentepelilere teşekkür ediyorum.

Esenler, Otogar ve Bağcılar istikametine minübüs hattı

Biz sıkıntıları tespit edip gerekli mercilere bildirmek ve konunun takibini yapmakla mükellefiz. Gelen her şikayeti dikkate alıp mahalle bazında bir bütün şeklinde iletiyoruz. Mahallenin sıkıntılarını geçtiğimiz günlerde sayın Belediye Başkanımız Cahit Altunay ilede görüştük. Mahallemizden özellikle  Esentepe, Otogar ve Bağcılar istikametine giden çok sayıda vatandaşımız var. Ulaşım sorunumuzu başkanımıza ilettik veistikamet üzerine minibüs hattı oluşturulmasını talep ettik. Kendileride konuyu incelediklerini ve bu konuda çok yakın sürede bir çözüm üreteceklerinin sözünü verdi.

Halk pazarımızın inşaatı ihale aşamasında

Muhtarlık binamızın mahallenin merkezine alınması talebimizede olumlu yanıt veren sayın Altunay, kapalı halk pazarımızında projesinin bittiğini ihale aşamasında olduğunun müjdesini verdi.

Mahallede ki havayi hatların yere alınması noktasında da maddi sıkıntılar nedeniyle 2016 yılında ancak çalışmalara başlayacağını ifade ettiler.

Lisemizin ihalesi yakında yapılacak

Mahallemizde genç nüfusun çok olmasına rağmen lisemizin olmadığını da ilettik. Kendileri bu konunun çözümü için çalıştıklarını, lise inşaatının yapılacağı alanı tespit ettiklerini ve kamulaşma işinin bittiğini ve inşaatın ihale aşamasında olduğunu söylediler.

Bu hassasiyetinden dolayı Belediye Başkanımız Cahit Altunay’a teşekkür ediyorum. İnşallah yakın zamanda mahallemizin yaşam standartları çok daha iyi bir durumda olacaktır’ dedi.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top